cekpi čet 20.9.2012 07:58

ako se koristi 80% tih adresa onda to ispada da imaju oko 13 421 772 raznih mrežnih uređaja (ako se malo igramo brojkama onda ispada da 10% britanaca radi u Ministarstvu smiješnog hoda tj Odjelu za rad i mirovine i da svaki zaposlenik ima svoj mrežni printer)

 

s druge strane nakon malo guglanja ispada da DWP (Department for Work & Pensions) ima oko 140 000 mrežnih korisnika pa i da na svakog od njih idu tri printera, tri servera, tri CCTV-a i jedan terminal dobijemo jedva 8% iskorištenosti tog adresnog bloka ....sve u svemu netko tu nekog.....

 

inače zanimljiva tablica: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_assigned_/8_IPv4_address_blocks

cekpi čet 20.9.2012 09:21
Father_Dougal kaže...

Bez obzira - kupili su taj rang adresa i koriste ga. Ne vidim problem u tome.

No vidim problem u tome što se ne prelazi na ipv6. Taj prijelaz je već odavno trebalo napraviti.

 iskreno da li jednoj ustanovi koja ima 150 000 zaposlenih i 20 milijuna korisnika treba 16 milijuna javnih ip adresa?

 

moje je mišljenje da bi njihov registrator trebao takve stvari uređivat

Bastardo čet 20.9.2012 10:39
Father_Dougal kaže...

Bez obzira - kupili su taj rang adresa i koriste ga. Ne vidim problem u tome.

No vidim problem u tome što se ne prelazi na ipv6. Taj prijelaz je već odavno trebalo napraviti.

 

IP adrese se ne mogu kupiti. U europi ih moze jedino RIPE dodijeliti na koristenje i za njih se placa svake godine neka administrativna suma + ako si ripe LIR placas i oko 10k eur godisnje za clanstvo u registru.

Sto se interne upotrebe IP adresa tice - tko im brani - dokle god taj range ne izleti na internet - sve je ok. Ali iskreno - vidio sam podosta takvih mulaca koji imaju dodjeljen javni range i oni ga koriste kao privatni, tipa mrezni printer ima adresu 122.17.48.65 ... kretenizam koji se treba rezati u startu.

Jovanka čet 20.9.2012 10:47
Bastardo kaže...

Sto se interne upotrebe IP adresa tice - tko im brani - dokle god taj range ne izleti na internet - sve je ok. Ali iskreno - vidio sam podosta takvih mulaca koji imaju dodjeljen javni range i oni ga koriste kao privatni, tipa mrezni printer ima adresu 122.17.48.65 ... kretenizam koji se treba rezati u startu.

 

Korištenje javnih IPova u "internoj" primjeni makes me go WTF dude?! {#}

Enkidu čet 20.9.2012 18:58
SupremeCommander kaže...

3svj. rat nece biti za naftu, vodu ili hranu, nego za IP adrese...

 

{#} ROTFLMAO !

Jer bez vode i hrane možeš bez problema živiti a bez IP adresa ne možeš ?

Ako je ovo neki pokušaj duhovitog sarkazma onda je prilično loš...