maxym pet 18.10.2013 18:00

"... ovaj TV je u mogućnosti Full HD piksele transformirati u detaljnu, jasnu i oštru UHD sliku ..."

 

Nekako sam sumnjičav u istinitost gornje tvrdnje iz priopćenja. Detaljnu, jasnu i oštru sliku skaliranjem na duplo veću rezoluciju može postići samo ona ekipa iz CSI serija. ;-)

deckard pet 18.10.2013 18:58
maxym kaže...

"... ovaj TV je u mogućnosti Full HD piksele transformirati u detaljnu, jasnu i oštru UHD sliku ..."

 

Nekako sam sumnjičav u istinitost gornje tvrdnje iz priopćenja. Detaljnu, jasnu i oštru sliku skaliranjem na duplo veću rezoluciju može postići samo ona ekipa iz CSI serija. ;-)

Nek probaju kroz to provozati sliku s hrvatskog televizijskog bunjišta koje je standardom slike još u 60-im godinama prošlog stoljeća {#} .

deckard pet 18.10.2013 19:04
g12356 kaže...

Šta ti UHD znači dok nema UHD signala.

Za većinu onih koji će eventualno sad i odmah iskeširati tolike novce za telku nije ni bitno što nema materijala {#} . U nedostatku UHD materijala iskoristivost tih telki je trenutno u području pasivnog 3D-a pri čemu se na takvim telkama (ukoliko podržavaju pasivni 3D) može prikazati svih 1080 linija slike što na postojećim HD telkama s pasivnim 3D-om nije moguće. Znači imamo prednosti pasivnog 3D-a (nema flickeringa, pasivne naočale) i full HD sliku (po horizontali ipak interpoliranu u duplo piksela što mislim da nije nikakav problem na takvim rezolucijama).

g12356 pet 18.10.2013 19:47
deckard kaže...
g12356 kaže...

Šta ti UHD znači dok nema UHD signala.

Za većinu onih koji će eventualno sad i odmah iskeširati tolike novce za telku nije ni bitno što nema materijala  {#}  . U nedostatku UHD materijala iskoristivost tih telki je trenutno u području pasivnog 3D-a pri čemu se na takvim telkama (ukoliko podržavaju pasivni 3D) može prikazati svih 1080 linija slike što na postojećim HD telkama s pasivnim 3D-om nije moguće. Znači imamo prednosti pasivnog 3D-a (nema flickeringa, pasivne naočale) i full HD sliku (po horizontali ipak interpoliranu u duplo piksela što mislim da nije nikakav problem na takvim rezolucijama).

  Nemamo mi ni HD signal,barem ne zemaljski kojeg još uvijek većina koristi.

Budokai pet 18.10.2013 20:55
maxym kaže...

"... ovaj TV je u mogućnosti Full HD piksele transformirati u detaljnu, jasnu i oštru UHD sliku ..."

 

Nekako sam sumnjičav u istinitost gornje tvrdnje iz priopćenja. Detaljnu, jasnu i oštru sliku skaliranjem na duplo veću rezoluciju može postići samo ona ekipa iz CSI serija. ;-)

Nigdje ne piše da taj Tivi može skaliranjem postići "duplo veću" rezoluciju.

 

On jednostavno poboljšava reprodukciju "neovisno od izvora", znači, nešto kao sadašnji progressive scan, ljepše i nešto bolje upakiran.

maxym pet 18.10.2013 21:12
Budokai kaže...
maxym kaže...

"... ovaj TV je u mogućnosti Full HD piksele transformirati u detaljnu, jasnu i oštru UHD sliku ..."

 

Nekako sam sumnjičav u istinitost gornje tvrdnje iz priopćenja. Detaljnu, jasnu i oštru sliku skaliranjem na duplo veću rezoluciju može postići samo ona ekipa iz CSI serija. ;-)

Nigdje ne piše da taj Tivi može skaliranjem postići "duplo veću" rezoluciju.

 

On jednostavno poboljšava reprodukciju "neovisno od izvora", znači, nešto kao sadašnji progressive scan, ljepše i nešto bolje upakiran.

 

Naravno da nigdje ne spominju skaliranje, ali ostaje činjenica da full-hd slika, bez obzira koliko je i kako uljepšali ne može biti 'detaljna, jasna i oštra' na UHD rezoluciji, barem ne kao slika u izvornoj UHD rezoluciji.

4mal pet 18.10.2013 21:13

nemre tak bit ali moze bit blizu sa ugradjenim algoritmima npr lg UHD to radi super alimu je i super cijena {#}

 

uglavnom za par godina ce se moc fino ubost po puno majoj cijeni od ove gore i i to od vise proizvidjacha telke {#}

Budokai pet 18.10.2013 21:30
maxym kaže...

"... ovaj TV je u mogućnosti Full HD piksele transformirati u detaljnu, jasnu i oštru UHD sliku ..."

 

Nekako sam sumnjičav u istinitost gornje tvrdnje iz priopćenja. Detaljnu, jasnu i oštru sliku skaliranjem na duplo veću rezoluciju može postići samo ona ekipa iz CSI serija. ;-)

Referirao sam se na ovaj boldani dio tvoga teksta, a onaj gore pod navodnicima nisam ni registrirao.

 

Normalno je da ne možeš od dreka pitu napraviti.

 

Trebali su napisati da možeš na tom Tv-u dobiti detaljniju, jasniju, i oštriju Full HD sliku, a ne UHD sliku od Full Hd slike.

 

Ali, što ćeš.

Bit će milijuni ovaca koje će tu reklamu popasti i kupiti taj TV samo zbog "dobre reklame", ma što to značilo.

overhaul sub 19.10.2013 18:18
blackalbum kaže...

ovaj tkzv.UHDTV će biti promašaj kao 3d ,samo rijetki mogu dati 40 000 kn za tv 

 

Ma nije problem svima baš za novac (posebno vani), nego je stvar da tv u svom klasičnom značenju, Gledanja tv programa, predstavlja sve manji prioritet ikome, kamoli onome tko zarađuje takav novac. Jako je teško proizvođaču uvjeriti i bolje stojeće kupce da im trenutačna plazma ili lcd nisu (više) dovoljno Dobri za ono malo (i sve manje) slobodnog vremena koje posvete blejanju u tv program. Totalno nebitno koje rezolucije. Naravno da su novi tv- i smart, i online i sve, ali pa to je već x generacija Postojećih hd modela.