syncmaster245b ned 28.5.2017 09:30

No, značaj koji bi jedna višekratno upotrebljiva i jeftina svemirska letjelica imala u pojednostavljivanju lansiranja satelita svakako je usporediv s utjecajem koji je na svemirska putovanja imao program Space Shuttlea 80-ih godina prošlog stoljeća.

 

Nedaj boze!

Najgori svemirski program ikada, preskup, ogranicenih mogucnosti, a da ne spominjemo da je ubio 14 ljudi.

Space Shuttle je i ubio svemirski program putovanja sa ljudskom posadom van orbite. Zbog njega se nikada nismo vratili na Mjesec, a kamoli pokrenuli program za Mars.

30 godina bacenih da bi na kraju vratili se dizajnu Apollo kapsule.

 

syncmaster245b ned 28.5.2017 15:14
EricCartman kaže...

Izgradili su (Space shuttleom) ISS i lansirali i servisirali hubble

 

Pored Space Shuttlea, ISS je izgradjen i sa Proton raketom i Sojuzom.

No treba uzeti u obzir da cijena ruskih lansiranja je ispod $100 milijuna, dok svaki let Shuttleom je bio oko ~$450 milijuna.

husarim ned 28.5.2017 15:55

inace po papirima ,nasa je trosila oko 20tak mil $ po letu ostalo su trosili ko zna gdje

drugo ,niko nikad nije pogiunuo s shuttleom

i trece shuttle je prvi remote kontrolirana letjelica s helijevim tankom za let

 

dd.inc ned 28.5.2017 17:40

Nadam se da ce BUG online USKORO implementirati opciju za blokiranje prikazivanja postova odredjenih autora, preko mobilnih uredjaja.
Mozak me zaboli kad citam necije postove, Husarima ovdje za primjer.

syncmaster245b ned 28.5.2017 18:15
dd.inc kaže...
Nadam se da ce BUG online USKORO implementirati opciju za blokiranje prikazivanja postova odredjenih autora, preko mobilnih uredjaja.
Mozak me zaboli kad citam necije postove, Husarima ovdje za primjer.

 X-ic ispod njegovog imena?

husarim pon 29.5.2017 13:21
dd.inc kaže...
Nadam se da ce BUG online USKORO implementirati opciju za blokiranje prikazivanja postova odredjenih autora, preko mobilnih uredjaja.
Mozak me zaboli kad citam necije postove, Husarima ovdje za primjer.

 prvo treba imati mozgaza to ---

i potraziti profesorku koja je kao umrla u shuttleu ..

zena se samo vratila profesiji poslje tzv smrti bez menjanja imena