dipstick sub 12.3.2011 08:01

Danas je u Americi u prodaju krenuo drugi Appleov tablet uređaj, fenomenalni iPad 2. Iako nasljednik revolucionarnog iPada, ...svakako je ogroman napredak za tablet tržište i evolucija dotjeranosti, ...

Obožavatelji prelijepih Appleovih proizvoda...


Steve bi bio ponosan na svog Toncija.

oliver sub 12.3.2011 09:03

vako ili onako bice 100 kometara danas svakako da cestitam Apple na odlicne proizvode i potpuno se slazem da ce ubiti lap-top u skoroj

 

buducnosti u americi bice sigurno prodato oko 1miljon kom za vikend.

 

 

 

 

Lex Luthor sub 12.3.2011 09:18
no tengo dinero kaže...

Lijep je to uredjaj, ali nema podšku za flash.Imam iphone i na njemu mi ne fali flash, ali za ipad mislim da je to veliki minus.Meni je osobno najzanimljiviji webos, ali najradije bi htjeo stare windowse sa olovcicom :-).

 Gledao sam neke prve review-e od Ipad 2 i iskreno ne vidim neki pretjerani razlog za prelazak na dvojku, dvojka je brža od jedinice mozda 3 sekunde... jedino možda kada imas otvoreno više web stranica u pregledniku onda ima smisla dvojka... naravno jedinica je bolja u ovom trenutku ako ti služi samo za web, pregledavanje slika, videa (i dođe 3 soma kuna čak i kod nas {#}), a ako zelis bolje igre face time i da ti bude lakši i tanji {#}.

 

No kako svaki proizvod ima svoga kupca, tako vjerojatno i mene čeka WebOs HP touchpad i možda HP Pree 3 ili mali Veer, samo nadam se da ce se pojaviti kod nas za ljeto {#}

 

 

MiH sub 12.3.2011 09:25
no tengo dinero kaže...

Lijep je to uredjaj, ali nema podšku za flash.Imam iphone i na njemu mi ne fali flash, ali za ipad mislim da je to veliki minus.Meni je osobno najzanimljiviji webos, ali najradije bi htjeo stare windowse sa olovcicom :-).

Ove godine je oko 60% stranica prevedeno na HTML5, prosle godine cini mi se oko 15%. Pretpostavi sto ce biti slijedece godine. Flash izumire. Postaje skoro nebitno sto iPad ne podrzava Flash, sto se tice interneta. 

no tengo dinero sub 12.3.2011 09:51
MiH kaže...
no tengo dinero kaže...

Lijep je to uredjaj, ali nema podšku za flash.Imam iphone i na njemu mi ne fali flash, ali za ipad mislim da je to veliki minus.Meni je osobno najzanimljiviji webos, ali najradije bi htjeo stare windowse sa olovcicom :-).

Ove godine je oko 60% stranica prevedeno na HTML5, prosle godine cini mi se oko 15%. Pretpostavi sto ce biti slijedece godine. Flash izumire. Postaje skoro nebitno sto iPad ne podrzava Flash, sto se tice interneta.

  Mislim da se taj postotak od 60% odnosi na Američke stranice, a poznavajuci naše to se neće dogoditi sljedećih 10 godina.

ja00022 sub 12.3.2011 10:09
MiH kaže...
no tengo dinero kaže...

Lijep je to uredjaj, ali nema podšku za flash.Imam iphone i na njemu mi ne fali flash, ali za ipad mislim da je to veliki minus.Meni je osobno najzanimljiviji webos, ali najradije bi htjeo stare windowse sa olovcicom :-).

Ove godine je oko 60% stranica prevedeno na HTML5, prosle godine cini mi se oko 15%. Pretpostavi sto ce biti slijedece godine. Flash izumire. Postaje skoro nebitno sto iPad ne podrzava Flash, sto se tice interneta. 

odaklem ti ta glupost od 60% Znaš ti koliko je to? Znaš ti da HTML5 još nije standard? Znaš ti koliko ljudi još uvijek koristi browser koji ne podržava HTML5.... Flash će još neko vrijeme biti glavni i ne ne brini neće adobe tek tako dati svoj Flash- btw ne volim flash, ali za uređaj koji koristi za surfanje on je must have... Ima ga Android, Blackberry, WebOS... Na svima radi ok treba još samo malo optimizacije

segregator sub 12.3.2011 10:52
ja00022 kaže...

odaklem ti ta glupost od 60% Znaš ti koliko je to? Znaš ti da HTML5 još nije standard? Znaš ti koliko ljudi još uvijek koristi browser koji ne podržava HTML5.... Flash će još neko vrijeme biti glavni i ne ne brini neće adobe tek tako dati svoj Flash- btw ne volim flash, ali za uređaj koji koristi za surfanje on je must have... Ima ga Android, Blackberry, WebOS... Na svima radi ok treba još samo malo optimizacije

 

 

Flash negdje od 2000-te " radi ok treba još samo malo optimizacije" {#}

Simbamef sub 12.3.2011 11:00

Što se tice flasha, godišnje svega nekoliko puta naletim na stranicu čija se funkcija odvija u flashu i obično se radi o reklamnim stranicama :). Flash stranica je nepraktična iako estetski lijepa no za takav spoj nemam namjeru čekati 1 minutu da se očita. Nadam se da će se sve manje koristiti u izradi sadržaja na internetu.

Ako nekome ipak nedostaje flash postoji mogućnost prikaza na jailbreak iOSu. ZA pregled video sadržaja postoje broweri besplatni u App Storu pomoću kojih je moguće gledati stream video. OStalo mi ne treba.

no tengo dinero sub 12.3.2011 11:22
Simbamef kaže...

Što se tice flasha, godišnje svega nekoliko puta naletim na stranicu čija se funkcija odvija u flashu i obično se radi o reklamnim stranicama :). Flash stranica je nepraktična iako estetski lijepa no za takav spoj nemam namjeru čekati 1 minutu da se očita. Nadam se da će se sve manje koristiti u izradi sadržaja na internetu.

Ako nekome ipak nedostaje flash postoji mogućnost prikaza na jailbreak iOSu. ZA pregled video sadržaja postoje broweri besplatni u App Storu pomoću kojih je moguće gledati stream video. OStalo mi ne treba.

 

Ako si misli na Frash sa Cydie, ali on meni na 4 ne radi.Radio mi je na 3gs-u, ali jako nestabilno.Meni flash treba, npr pbz investor je flashu.
Tonči sub 12.3.2011 11:46

Mene čudi kako jedan dio korisnika nije primijetio očitu (ali blagu) zafrkanciju upravo na račun pretjerivanja Appleovog marketinga i šalu na račun Appleovih vjernih obožavatelja. Inače, u vijesti se namjerno koriste izrazi pretjerivanja s aluzijom na ovu kompilaciju.

jozobozo sub 12.3.2011 12:08

Da VW napravi novi golf VII

- da ima 400 kg manje

- da motor ima duplo više konja

to isto ne bi bilo ništa posebno?

 

To je samo je tako skinuti 33% mase i poboljšati performanse za duplo - to je inženjerima p*zdin dim za napraviti ... nist posebno?!?

Ne mogu vjerovati koji hračak na nečiji mukotrpni rad ...

 

To je istko kao da dođeš razvojnom inženjeru u BMW-u ili Porcheu i pitaš ga za novi auto jel ta njegova kanta još ide?

 

Jako je površno gledati samo na hardware. iPad je proizvod koji dolazi sa kvalitetnim softwareom, dobrom trgovinom i povezanošću na ostale uređaje od mobitela, media playera, TV-a do osobnog računala. I to radi jako dobro

Ako želiš software ... zna se gdje je (i to kvalitetan!).

Tko ne želi platiti jailbreakas uređaj i stavljas si programe na crno.

Tko želi flash treba si kupiti Android a ne apple tablet ili iPhone. Apsolutno nema potrebe da Apple to ugrađuje i podržava. Politički im ne paše jer je konkurencija marketu, tehnicki (hardware) im ne pase jer je to "sustav u sustavu" i ždere bateriju, softwareski im ne paše jer moraju raditi podršku a i nestabilan je ... kome treba takva zajebancija

 

BTW

ja koristim GalaxyTAB (bas je dobar!) ... i da kad ukljucim flash uroka CPU uređaja do bola

... i da - iPhone je najbolji smatphone jer je zaokružena cjelina (market, software, hardware) a isto se odnosi i na iPad

tko misli dugacije ima pravo da tako misli ...  kao i to da zivi u zabludi i neznanju

 

 

 

 

dado8 sub 12.3.2011 12:52
Tonči kaže...

Mene čudi kako jedan dio korisnika nije primijetio očitu (ali blagu) zafrkanciju upravo na račun pretjerivanja Appleovog marketinga i šalu na račun Appleovih vjernih obožavatelja. Inače, u vijesti se namjerno koriste izrazi pretjerivanja s aluzijom na ovu kompilaciju.

ako je tako onda ti oprastamo{#}

jozobozo kaže...

Da VW napravi novi golf VII

- da ima 400 kg manje

- da motor ima duplo više konja

to isto ne bi bilo ništa posebno?

 

To je samo je tako skinuti 33% mase i poboljšati performanse za duplo - to je inženjerima p*zdin dim za napraviti ... nist posebno?!?

...

 

usporedba ti je totalno glupa, a i kad vec vuces takve paralele sta onda ne spomenes cinjenicu da taj hipotetski golf VII, koliko god dobar bio, ne bi dolazio s nekim elementarnim stvarima kao sto su bunker, klima, uredjaj, navigacija, zvucni sustav...  sto je za auto iz te trzisne kategorije, bez obzira koliko neki tvrdili da nije, veliki minus {#}

Stoja sub 12.3.2011 13:46
jozobozo kaže...

 

 

povezanošću na ostale uređaje od mobitela, media playera, TV-a do osobnog računala. I to radi jako dobro

Ako želiš software ... zna se gdje je (i to kvalitetan!).

Bome apple po ovom pitanju rastura. Evo već treći dan mučim se da moj iphone 4 bude prepoznan od iTunes-a kako bi mogao prebaciti stvari sa starog moba na njega, a pritom sam uradio na kompu update svega i svačega i dalje ga ono ne želi prepoznati...

 

 

apoteka sub 12.3.2011 14:12
Stoja kaže...
jozobozo kaže...

 

 

povezanošću na ostale uređaje od mobitela, media playera, TV-a do osobnog računala. I to radi jako dobro

Ako želiš software ... zna se gdje je (i to kvalitetan!).

Bome apple po ovom pitanju rastura. Evo već treći dan mučim se da moj iphone 4 bude prepoznan od iTunes-a kako bi mogao prebaciti stvari sa starog moba na njega, a pritom sam uradio na kompu update svega i svačega i dalje ga ono ne želi prepoznati...

 

 

"You're connecting it wrong"

            - S. Jobs

dex3108 sub 12.3.2011 14:35

Po meni se postavlja pitanje da li je vrjedno prelaziti sa jednog uredjaja na drugi u razmaku od samo godinu dana? Ok iPad2 ima brzi procesor, kamere i tanji je ali da li je to dovoljno jak razlog da se predje na njega kad iPad 1 sasvim dobro radi i oni koji ga koriste u poslovne svrhe cisto sumnjam da im treba ubrzan graficki procesor i dual core procesor. Za sve ostale upotrebe se moze smatrati konzolom za igranje :D

grimyHR sub 12.3.2011 14:41
MiH kaže...
no tengo dinero kaže...

Lijep je to uredjaj, ali nema podšku za flash.Imam iphone i na njemu mi ne fali flash, ali za ipad mislim da je to veliki minus.Meni je osobno najzanimljiviji webos, ali najradije bi htjeo stare windowse sa olovcicom :-).

Ove godine je oko 60% stranica prevedeno na HTML5, prosle godine cini mi se oko 15%. Pretpostavi sto ce biti slijedece godine. Flash izumire. Postaje skoro nebitno sto iPad ne podrzava Flash, sto se tice interneta.

  otkud si tu glupost izvukao, daj ne budi smjesan i drzi se cinjenica

navodno oko 60% videa na netu   ima SEKUNDARNU opciju prikazivanja u html5, znaci you tube i skoro nis vise...svi video servisi koje koristim za gledanje serija i dokica se drze flasha i ponekad divx-a, na takvim stranicama nisam jos nikad na html5 naletio

a sto se tice swf sadrzaja tu ga je html5 zamjenio jedno 0%...

mario.L_hr sub 12.3.2011 15:12
Tonči kaže...
mario.L_hr kaže...

Ako je točno ono što piše u članku (sniženje cijene iPada na 100 dolara), kad pogledam na ovo, onda je:

 

 

 Gdje si ti to pročitao? U kojem članku?

Isprika, prebrzo pročitah pa sam preskočio za.