antimadridista sri 13.7.2011 15:41
vexx5555 kaže...

Pa čak se i u HR može naći smartphone za 100-150 dolara. U čemu je fora?

da,ali u tekstu piše da će uređaji temeljeni na Windows Phone-u 7 toliko koštati,oni su još uvijek skupi svugdje u svijetu,a dogodine padaju na tu cijenu od 100-150 USD.

vexx5555 sri 13.7.2011 15:43
antimadridista kaže...

da,ali u tekstu piše da će uređaji temeljeni na Windows Phone-u 7 toliko koštati,oni su još uvijek skupi svugdje u svijetu,a dogodine padaju na tu cijenu od 100-150 USD.

 Microsoftov potez za povećanje popularnosti svog drekastog os-a.

Linkosaan sri 13.7.2011 15:47
vexx5555 kaže...
antimadridista kaže...

da,ali u tekstu piše da će uređaji temeljeni na Windows Phone-u 7 toliko koštati,oni su još uvijek skupi svugdje u svijetu,a dogodine padaju na tu cijenu od 100-150 USD.

 Microsoftov potez za povećanje popularnosti svog drekastog os-a.

Ali im se mora priznati da pametno rade, snizi cijenu da privučeš korisnike a onda ti je lako eventualno povisiti cijenu.

antimadridista sri 13.7.2011 15:47
vexx5555 kaže...
antimadridista kaže...

da,ali u tekstu piše da će uređaji temeljeni na Windows Phone-u 7 toliko koštati,oni su još uvijek skupi svugdje u svijetu,a dogodine padaju na tu cijenu od 100-150 USD.

 Microsoftov potez za povećanje popularnosti svog drekastog os-a.

Kome se sviđa taj OS ova vijest će mu se svidjeti,meni je osobno draži Android,ali tko voli nek izvoli.

Z3k0 sri 13.7.2011 16:10

Fantastična poruka od Microsofta za partnere koji bi trebali proizvodit WP7 uređaje - samo se vi trudite, mi ćemo vas onda stisnut da smanjujete margine dok ne počnete pištat ... a mi ćemo naravno jedini dobro zarađivat u toj priči (nešto slično šta se dogodilo sa PC tržištem krajem 90-ih do danas). I to počet pričat dok je količina uređaja koji se isporučuju smješna ... smiješno.

 

Druga fantastična poruka:

"Također je istaknuo kako Microsoft neće nuditi Windows Phone na tržište operativnih sustava za tablete, odnosno kako oni gledaju na tablete kao vrstu klasičnog računala."

Ha, ha ... naravno, strategiju koja se dosad pokazala neopisivo uspješna ne treba mijenjat ... jeez. Nema veze šta se tableti bazirani na dijametralno suprotnom konceptu prodaju "like hot cakes" ... MS ide po svome.

Nije mi jasno di nalaze ovakve likove, i to za diviziju koja im je navodno dugoročno izuzetno bitna. Nakon fijaska sa WinMo i nakon šta sam čuo da su pomeli KOMPLETNU ekipu koja je imala bilo kakve veze sa tim i složili potpuno novu ekipu za WP7, mislio sam da su nešto naučili ... ali ništa. Doće im glave uncle Fester {#}

Veliki Brat sri 13.7.2011 16:13
Krešimir Brebrić prenosi riječi Andya Leesa...
Također je istaknuo kako Microsoft neće nuditi Windows Phone na tržište operativnih sustava za tablete, odnosno kako oni gledaju na tablete kao vrstu klasičnog računala.

Jao, neki stvarno nikako da nauče...

antimadridista sri 13.7.2011 16:18
Random. kaže...

Ne znam za vas, ali meni je (u ovome trenutku) ugodnije koristiti mobitele stare nekoliko godina BEZ ekrana na dodir nego današnje low-end  "smartphoneove" SA ekranom na dodir.

meni nije,imao sam prije SE k800i koji je bio solidan mobitel u svoje vrijeme,sad sam prešao na SE Xperiu X8 koja je nekakav low-end Android uređaj i puno sam zadovoljniji jer mi radi kako spada,nema štekanja nikakvog,ima puno više funkcija i puno je ugodnija za korištenje.

Random. sri 13.7.2011 16:22
antimadridista kaže...
Random. kaže...

Ne znam za vas, ali meni je (u ovome trenutku) ugodnije koristiti mobitele stare nekoliko godina BEZ ekrana na dodir nego današnje low-end  "smartphoneove" SA ekranom na dodir.

meni nije,imao sam prije SE k800i koji je bio solidan mobitel u svoje vrijeme,sad sam prešao na SE Xperiu X8 koja je nekakav low-end Android uređaj i puno sam zadovoljniji jer mi radi kako spada,nema štekanja nikakvog,ima puno više funkcija i puno je ugodnija za korištenje.

  Xperia X8 nije low-end. Low end su Cookie, Vairy i takvi izrodi koji bi se u nečijoj glavi mogli nazvati "pametni telefoni".

antimadridista sri 13.7.2011 16:32
Random. kaže...
antimadridista kaže...
Random. kaže...

Ne znam za vas, ali meni je (u ovome trenutku) ugodnije koristiti mobitele stare nekoliko godina BEZ ekrana na dodir nego današnje low-end  "smartphoneove" SA ekranom na dodir.

meni nije,imao sam prije SE k800i koji je bio solidan mobitel u svoje vrijeme,sad sam prešao na SE Xperiu X8 koja je nekakav low-end Android uređaj i puno sam zadovoljniji jer mi radi kako spada,nema štekanja nikakvog,ima puno više funkcija i puno je ugodnija za korištenje.

  Xperia X8 nije low-end. Low end su Cookie, Vairy i takvi izrodi koji bi se u nečijoj glavi mogli nazvati "pametni telefoni".

da,ali to nisu pametni telefoni,Xperia X8 je low-end na tržištu pametnih telefona,a to što neki misle da je Cookie pametni telefon,to je njihov problem.

Random. sri 13.7.2011 16:44
antimadridista kaže...

da,ali to nisu pametni telefoni,Xperia X8 je low-end na tržištu pametnih telefona,a to što neki misle da je Cookie pametni telefon,to je njihov problem.

  A što misli Microsoft pod "smartphone"?  {#}

bus sri 13.7.2011 17:16
Random. kaže...

Ne znam za vas, ali meni je (u ovome trenutku) ugodnije koristiti mobitele stare nekoliko godina BEZ ekrana na dodir nego današnje low-end  "smartphoneove" SA ekranom na dodir.

a čuj ovisi za šta koristiš mobitel,, ako za vulgaris zvanje i SMSanje, ni netreba ti niš više od najjednostavnijeg mobitela,,

 

i meni je Nokia N95 bila odlična nekada, danas Smartphone koristim za totalno druge stvari koje prije nisam mogao

davorko17 sri 13.7.2011 17:30

To će biti jako jadni mobiteli, pogledajmo razliku ekrana osjetljivog na dodir kod skupljih smartfona i jeftinijih, količinu memorije kod slupljih i jeftinijih, snagu hardwera kod skupljih i kod jeftinijih. Ne piše nam se dobro.

 

Sjetimo se proboja jeftinijih 17" crt-a, nije trinitron pojeftinil nego neki jadni tajwanski poluproizvodi, sjetimo se lcd-a nisu pojeftinili ldc-i koji nude milijune boja neg one jadne tn matrice koje prikazuju 65k boja i stalno ide isto. Tomu se ne moramo veseliti.

malina22 sri 13.7.2011 18:07

O cemu ti pricas...kakvi jadni telefoni,pa znas li ti da jedan iphone4 da se proizvede kosta 187$...a ne vidim u njemu jadan ekran, kameru ili bilo sta drugo jadno...ne vidim ni jedan razlog zasto ovo ne bi bilo moguce...

Random. sri 13.7.2011 18:14
malina22 kaže...

O cemu ti pricas...kakvi jadni telefoni,pa znas li ti da jedan iphone4 da se proizvede kosta 187$...a ne vidim u njemu jadan ekran, kameru ili bilo sta drugo jadno...ne vidim ni jedan razlog zasto ovo ne bi bilo moguce...

  Čitaš li o čemu on piše? Govori o najdonjoj klasi takozvanih pametnih telefona.

davorko17 sri 13.7.2011 18:58

Postoji razlika između 187$ i 100$ i to poprilična. Uostalom ljestvica se stalno diže, današnji mobiteli će koštat tolko uskoro ili malo manje uskoro, no standard će se podignut i kod sljedeće recenzije će ta danas vrhunska tehnologija biti tek prosječna a top of d lajn nikad, al baš nikad nije koštal malo.

 

Moja teta želi novi komp pa me pita kako se kreću cijene, onaj koji su kupili prije nekoliko godina ih je koštal 8k kn, pita me jesu li danas jeftiniji. Ja joj kažem da jesu, no te klase koji su oni onda kupili za 8k kn, danas košta isto tolko. Na kraju sam joj preporučil konfiguraciju za 4k kn. :)

chemmy sri 13.7.2011 19:55
vexx5555 kaže...

Pa čak se i u HR može naći smartphone za 100-150 dolara. U čemu je fora?

 

Fora je u tome da ti Huawei Idiots, Galaxy mini i ostali jeftinjava nemogu pogonit ni Angry birdse, imaju rezistivne ekrane i rezolucije ekrana od kojih glava boli. Microsoft ima minimalne specifikacije i ak bude 1GHz mob s vrlo dobrom kamerom i ekranom 100-150$ ja kažem MOŽE!

Skoll sri 13.7.2011 20:22
chemmy kaže...

 Microsoft ima minimalne specifikacije i ak bude 1GHz mob s vrlo dobrom kamerom i ekranom 100-150$ ja kažem MOŽE!

slazem se, M$ ima minimalne spec ispod kojih je zabranio proizvodnju uredaja za wp7. Trenutno  su te specifikacije visa srednja klasa, za godinu dana kada planiraju spustit cijene ce se rang spustit i bit ce niza srednja klasa ali pogledajmo sto sada smartfoni mogu naprema starim mobitelima i svi ljudi koji su htjeli prec na smartfon ce imat jeftin ulazak u svijet pametnih uredaja.

naravno ako to stvarno bude 100-150$ a ne kao i sve drugo kod nas +100% na gore

win32 sri 13.7.2011 20:39
Random. kaže...

Ne znam za vas, ali meni je (u ovome trenutku) ugodnije koristiti mobitele stare nekoliko godina BEZ ekrana na dodir nego današnje low-end  "smartphoneove" SA ekranom na dodir.

Takve smartphone ne koristim, ali i sam bih radije koristio jeftiniji dummy uredaj neko cesme od smartphone-a.

Ovi jeftini uredaji sa katastrofalnim touchom su stvarno koma.....isprobano na zalost na svojoj vlastitoj kozi i nikada vise (izdurao sam cca tjedan dana, a pogotovo kada sam pokusao koristiti smartphone koji je bio kombinacija toucha i Symbiana...totalni promasaj).

Luxy2501 sri 13.7.2011 20:54
chemmy kaže...
vexx5555 kaže...

Pa čak se i u HR može naći smartphone za 100-150 dolara. U čemu je fora?

 

Fora je u tome da ti Huawei Idiots, Galaxy mini i ostali jeftinjava nemogu pogonit ni Angry birdse, imaju rezistivne ekrane i rezolucije ekrana od kojih glava boli. Microsoft ima minimalne specifikacije i ak bude 1GHz mob s vrlo dobrom kamerom i ekranom 100-150$ ja kažem MOŽE!

Sure.. nemogu pokrenit angry birds 

http://www.youtube.com/watch?v=bRSPU-crHc4

 

i jos jedan video sa puno vise igara i aplikacija:

http://www.youtube.com/watch?v=X8RohdhjNKI