drago7 pon 15.9.2008 18:28

Nije mi jasno što se događa, ali jedno je evidentno, novinari u zadnje vrijeme objavljuju loše vijesti o Nvidii kao da im je stala na žulj.

Evo i moje statistike, kad sam imo 7800GTX i kombinaciju sa vistom nijednom nije došlo do rušenja sustava, dok sam na ovoj Atijevoj 4870X2 imo  2 rušenja viste, iako ju imam samo dva tjedna.

Originalni_manic pon 15.9.2008 18:47
drago7 kaže...

Nije mi jasno što se događa, ali jedno je evidentno, novinari u zadnje vrijeme objavljuju loše vijesti o Nvidii kao da im je stala na žulj.

Evo i moje statistike, kad sam imo 7800GTX i kombinaciju sa vistom nijednom nije došlo do rušenja sustava, dok sam na ovoj Atijevoj 4870X2 imo  2 rušenja viste, iako ju imam samo dva tjedna.

 Pa ne možeš generalizirati na svome primjeru. Meni se nikada Vista nije srušila, to ne znači da se nikada nikome nije srušila :)
vatrom pon 15.9.2008 19:43
   madafaker kaže...

loša verzija viste ja sam imo jednu i 3 puta mjenjo grafičku ali se ona rušila i skino sam novu i neruši se da hočeš !Smijeh

 Nevjerovatno pa to je za u zatvor. Daj nam pojasni sta to znaci "skinuo".
Psiho246 pon 15.9.2008 19:45
vatrom kaže...
   madafaker kaže...

loša verzija viste ja sam imo jednu i 3 puta mjenjo grafičku ali se ona rušila i skino sam novu i neruši se da hočeš !Smijeh

 Nevjerovatno pa to je za u zatvor. Daj nam pojasni sta to znaci "skinuo".
 Misli na piratiziro, ukro, lopov. Zovi to kako oces al vecina nas takvu i ima. ;)
vatrom pon 15.9.2008 19:50
Psiho246 kaže...
vatrom kaže...
   madafaker kaže...

loša verzija viste ja sam imo jednu i 3 puta mjenjo grafičku ali se ona rušila i skino sam novu i neruši se da hočeš !Smijeh

 Nevjerovatno pa to je za u zatvor. Daj nam pojasni sta to znaci "skinuo".
 Misli na piratiziro, ukro, lopov. Zovi to kako oces al vecina nas takvu i ima. ;)
 aj dobro ako ima 14,5 godina pije pivo, puši đoju, mogu mu to tolerirati, kao maloljetničku delikvenciju ali nadam se da će sazrijeti i promjeniti stav o tome o tome
Psiho246 pon 15.9.2008 19:56
vatrom kaže...
Psiho246 kaže...
vatrom kaže...
   madafaker kaže...

loša verzija viste ja sam imo jednu i 3 puta mjenjo grafičku ali se ona rušila i skino sam novu i neruši se da hočeš !Smijeh

 Nevjerovatno pa to je za u zatvor. Daj nam pojasni sta to znaci "skinuo".
 Misli na piratiziro, ukro, lopov. Zovi to kako oces al vecina nas takvu i ima. ;)
 aj dobro ako ima 14,5 godina pije pivo, puši đoju, mogu mu to tolerirati, kao maloljetničku delikvenciju ali nadam se da će sazrijeti i promjeniti stav o tome o tome
 Ti si neki Jehovin svijedok a?
i_rambo_plache pon 15.9.2008 21:13

Ja mam nVidiju i nijednom se nije rušila, restartala ili blokala Vista. Ne kažem da se to nikom ne događa, ali po pričanjima ljudi koje ja znam (i po pričanjima onih koje ne znam) nVidija se ruši malom broju ljudi... Jel je to sve urota protiv nVidije il ne, odlučite sami... Osmijeh

 

Ja mislim da je to samo okrivljavanje drugih stvari za rušenje Viste, zato što nVidia radi ok na XP-u i drugim OS-ovima. Ljudi iz MS-a valjda nisu ni pomislili da bi kompatibilnost Viste mogla biti odgovorna za rušenje sustava...

ManchesterUTD pon 15.9.2008 23:33

Sta je ovo ovdje nVidia klan.

"ja imam n vidiu i nikad mi se nije rusila itd. itd."

A ja otkad znam sebe koristim ATi i niti jednom mi se nije nigdje rusilo, a kamoli u VISTI, u njoj mi sve radi perfektno.

A sto se se tice stajanja na zuljeve, tako je to dok je Nvidia bila na tronu svi su pljuvali ATI,   a sad kad je ATI svi pljuju nVidiu.!

zzXXy pon 15.9.2008 23:53

A jel se ko zapito da software (drugih poizvodjaca) nerusi vistu???

npr.

Igram AoC (Age of Connan) koji je MENI i svima koji imaju Vistu u kombinaciji s AMDom rusla konstantno vistu i sve je to fino slano microsoftu!!!

Sto ce reci da nvidia i vista rade ok al igra je toliko bugovita da sam skoro razbio tipkovnicu. I nako Win95 ponovo sam imao priliku vidit BSOD :(

Nazalost al to nije do nvidije ni viste!!

 

Toliko o tome da nvidija rusi vistu. Nek se novinari i ostali zapitaju koliko softwer (igre) pridonose tome.

Lazarus Long uto 16.9.2008 01:43

Imam Vistu SP1 i za danasnje pojmove mizernu grafu GForce 7300 GT,Vista se ne rusi ali kada zavirim u logove performanse uvijek budem obavesten da upravo nvidiin driver prouzrokuje "delay" kod sistema kad ovaj ide i (ili) se budi iz sleep mode.

Na drugom mijestu se nalazi nesretni SideBar koji isto tako doprinosi kasnenju ali isto tako svoje prste je umesao i Nero sa svojim ASPI driverom ASPI32.sys

Primjera ima jos..ko u prici

madafaker uto 16.9.2008 06:06

u pravilu je ati največi krivac za rušenje viste

za nvidiu neznam  ali se meni i sa atijem i sa nvidijom rušila

skini neku verziju koja nije OEM ili kupi orginal pa ako  ti se ruši tuži microsoft

meni je to radilo

naxeem uto 16.9.2008 08:08
madafaker kaže...

u pravilu je ati največi krivac za rušenje viste

za nvidiu neznam  ali se meni i sa atijem i sa nvidijom rušila

skini neku verziju koja nije OEM ili kupi orginal pa ako  ti se ruši tuži microsoft

meni je to radilo

Odakle tebi to "u pravilu" kad piše drugačije? Ti imaš neki bolji uzorak? LOL
I daj reci kad si ti to tužio MS? :)
tnakir uto 16.9.2008 08:42

Zapravo, ja mislim da je u prijasnjem tekstu (od prije mjesec dva dana) bilo price ne o driverima za graficku, nego za cipset. I tu sam i ja ima problema na starom kompu, NVidijin chipset, i bilo je problema sa driverima za network adapter i jos nesto, ne mogu se sjetit. Ako ostavim generic Windows drivere sve stima, ako instaliram origigi download sa nvidije ne mogu bootat windowse...

 

 

raf uto 16.9.2008 09:11
zzXXy kaže...

A jel se ko zapito da software (drugih poizvodjaca) nerusi vistu???

 

Toliko o tome da nvidija rusi vistu. Nek se novinari i ostali zapitaju koliko softwer (igre) pridonose tome.

 A koliko igara kada ulazis u njih ima nvidijin logo? Osmijeh