PCMaster sub 29.3.2008 20:07

To je odlilčna vijest za Riječane,da barem u mojem gradu imaju nešto takvo veliko...pa dobro to se sve može kod kuće.Ali tamo je društvo ;-)

Kao što bi netko rekao "tko voli nek izvoli" ;-)

To će dosta stajati investitore,ali sve se to isplati s vremenom...


by Mario Novak.
Tko je bio prvi overclocker? Nikola Tesla,prvi je uništio električnu centralu tijekom OC-a.
Paolo2612 sub 29.3.2008 20:18
PCMaster kaže...

To je odlilčna vijest za Riječane,da barem u mojem gradu imaju nešto takvo veliko...pa dobro to se sve može kod kuće.Ali tamo je društvo ;-)

Kao što bi netko rekao "tko voli nek izvoli" ;-)

To će dosta stajati investitore,ali sve se to isplati s vremenom...


Ne stoji ništa previše investitore jer većinu financira grad Rijeka( i još su im iznajmili prostor za 0kn na 10 godina + opcije produljenja),nešto financira ministarstvo, a i u centru Rijeke je već od prije besplatan bežični internet (naravno veličine file-ova su ograničene da se spriječi downloadanje sveg živog i neživog).

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
horza sub 29.3.2008 21:13
Paolo2612 kaže...
PCMaster kaže...

To je odlilčna vijest za Riječane,da barem u mojem gradu imaju nešto takvo veliko...pa dobro to se sve može kod kuće.Ali tamo je društvo ;-)

Kao što bi netko rekao "tko voli nek izvoli" ;-)

To će dosta stajati investitore,ali sve se to isplati s vremenom...


Ne stoji ništa previše investitore jer većinu financira grad Rijeka( i još su im iznajmili prostor za 0kn na 10 godina + opcije produljenja),nešto financira ministarstvo, a i u centru Rijeke je već od prije besplatan bežični internet (naravno veličine file-ova su ograničene da se spriječi downloadanje sveg živog i neživog).

ne budi jalan. kao što je čovjek rekao, u startu će više stajati investitore (između ostalih i grad Rijeku), ali će im se na kraju isplatiti. bravo za Rijeku jer je prepoznala odličan projekt, a u posljednjih nekoliko godina i puno drugih zanimljivih stvari (odnosi se na informatizaciju javnih institucija). Sve u svemu, meni je fakat žao što muzej nije u ZG, ali mi je drago što, ako već treba biti samo na jednom mjestu, to nije ZG (živcira me centralizacija).


horza [ono ispred konpjuktora]
Paolo2612 sub 29.3.2008 21:25

Nisam jalan, mislio sam samo reći da udrugu koja je osnovala taj projekt ne stoji to toliko jer ima puno poticaja. Znam jer se mnogo pisalo i govorilo o tome (barem u Rijeci). Ja sam osobno iz Rijeke i posjetio sam taj muzej i jako sam se iznenadio (pozitivno).

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition

sveto sub 29.3.2008 22:03

Kao voditelj i inicijator ovog projekta samo da napomenem neke stvari jer koliko vidim da neki ljudi imaju krive informacije. Samo da svima zahvalim na podršci, trudimo se napraviti stvarno jedan lijep i atraktivan cyber centar u kojem su svi dobro došli.

A sad ispravak netočnosti: Iskreno nitko sretniji ne bi bio da je ovo šta je napisano točno ali mjesečni troškovi koje Udruga ima su otprilke 5000,00 Kuna. Pola od toga otpada na najam gradu Rijeci koja u ovih skoro godinu dana koliko je prošlo otkada smo zakotrljali projekt nije na račun ovog projekta uplatila ni jednu jedinu kunu, a kamoli da su nam još iznajmili prostor za 0 kuna. Istina je da je grad Rijeka ovaj prostor prenamijenio za ovaj projekt i da je cijena najma prilagođena radu Udruge, a ta cijena je 1,20 Eura po kvdratu a kvadrata je  300 :). Neku sitnu lovu je dala PGŽ a Ministarstvo ne financira ništa niti je ikada o tome bilo riječi. Činjenica je da je Ministarstvo samo dalo podršku usmenu kako podržavaju ovaj projekt. Sve što je do sada napravljeno napravljeno je isključivo iz vlastitog džepa i grebanja (da ne upotrijebim i koju grublju riječ) i s velikim entuzijazmom. Ponavljam volio bih da je tako kako si napisao ali nažalost stvarnost je surova i okrutna.

sveto sub 29.3.2008 22:58

Vjeruj mi na riječ - nedovoljno što se samih financija tiče. Dobijamo kroz opremu. Npr: Lenovo/Loginet (ako reklamiram nek se izbriše) nam je doniralo ova računala, zastupnik za Playstation je konzole poklonio, Metronet spoj na net, BUG nam šalje mjesčno besplatno časopis itd. Sve su nam to sponzori - a lovu jako slabo. Kako sam naveo prije, stvarni troškovi su nam cca 5000 kuna (najam+struja+komunalije+ostalo) i da cijeli Peek&Poke doslovno ovisi i živi na volonterskoj osnovi.

Paolo2612 ned 30.3.2008 00:09

Boga mi, nisam očekivao da je baš takva situacija. Po medijima su govorili o subvencioniranju, gradskom i državnom poticaju i naveo sam u prethodnom postu što su obećavali.

 

Ali opet šta se čudim kao da ona stoka od političara (čast nekim vrlo vrlo rijetkim iznimkama) nikad nisu davali lažna obećanja i zajebali nas.Viče


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
sveto ned 30.3.2008 12:57

Vidjet ćemo kroz naredni period. Možda se stvarno netko iz gradske/županijske/državne  uprave smiluje pa udjeli nešto :). No svakako je lijepo i ugodno čuti pozitivne reakcije. Hvala još jednom svima.

Ribosom ned 30.3.2008 16:45

Očigledno je naš PR napravio predobar posao, morat ćemo otvorenije kukati. :)

Zaboravio si spomenuti i najveći problem, što nema sredstava za stalno zaposlenog čovjeka, pa je radno vrijeme ograničeno našim slobodnim vremenom. Nadajmo se da će travanjski pilot-projekt sa cjelodnevnim radnim vremenom zaživjeti.

ChrisB ned 30.3.2008 20:14
sveto kaže...

Vjeruj mi na riječ - nedovoljno što se samih financija tiče. Dobijamo kroz opremu. Npr: Lenovo/Loginet (ako reklamiram nek se izbriše) nam je doniralo ova računala, zastupnik za Playstation je konzole poklonio, Metronet spoj na net, BUG nam šalje mjesčno besplatno časopis itd. Sve su nam to sponzori - a lovu jako slabo. Kako sam naveo prije, stvarni troškovi su nam cca 5000 kuna (najam+struja+komunalije+ostalo) i da cijeli Peek&Poke doslovno ovisi i živi na volonterskoj osnovi.

 
Donatorima svaka čast, naravno. Ali zašto Grad i/ili Županija nešto ne udijele? Po nekoj logici stvari, ipak je i njima na korist to da je Rijeka u posjedu nečeg jedinstvenog poput P&P... Moj osobni stav je da se radi o vrlo atraktivnoj ideji koja obogaćuje gradske zanimljivosti, a ne o nekom freek showu. A to što su vam ustupili prostor za malu lovu, ne znači da su time učinili sve što je u njihovoj moći, i što P&P zaslužuje. Ako Grad može biti poznat po Karnevalu, zašto se mora stati isključivo na tome? I ako Grad pronalazi novce za nebuloze poput klizališta na obali koje stoji gotovo prazno dok ljudi gube živce oko slobodnih parkirnih mjesta, zar je problem naći 2-3-5 tisuća Kn mjesečno za hvale vrijedan P&P projekt?

Istina, olakotna je okolnost što ste uopće dobili i taj prostor, no osobno mislim kako ih to nikako ne može amnestirati od kontinuirane podrške i pomoći.
sveto pon 31.3.2008 22:14

Dijelimo isto mišljenje ali nažalost ili nema sluha za to ili nekom nije u interesu (da sad ne razvijam nikakve teorije). Vidjet ćemo kroz naredni period. Imamo još dosta posla, a i sad moramo pokrenuti malo jaču medijsku kampanju :).