BlueMax čet 9.1.2014 21:06

Mozda umjesto onog "tap to choose what happens with this device" kad ukopcas nesto stave "click to choose what happens with this device" da umanje dojam kako si greskom tablet OS instalirao na desktop racunalo :)

Valentin17 čet 9.1.2014 21:42
kizo2703 kaže...

Neće se vratit do Windowsa 9! Get over it! {#}

 

Uostalom ,Sedmica ima podršku do 2020. Imate na čemu radit ,ako vas baš toliko psihološki yebe Start Screen! {#}

- Pa kaj se s win 9 vraća start menu?

- A yebe nas puno toga.{#}

Envy čet 9.1.2014 21:48
kizo2703 kaže...

Naravno - prije mjesec dana ,čim je najavljen novi upgrade ,odmah se počelo pričati o Start meniju koji se vraća u Osmicu ,ko da je to jedino bitno.

Što se mene tiče, stari start meni iz 7-ce je relikvija prošlosti. Ako ga kojim čudom vrate u 8.1 ili 9 ili kako će se zvati novi Windowsi ja ću tražiti rješenje da ga uklonim, baš kao što neki traže trećerazredne aplikacije da vrate stari start meni.

 

OffTopic: Kizo sa Serverom 2012 R2 Datacentar imam gro problemčića i pitanja, da otvorim novu temu ili da ovdje šta skuckam, ionako svaka tema ode malo u krivom smjeru.

kizo2703 čet 9.1.2014 21:50
Envy kaže...

 

OffTopic: Kizo sa Serverom 2012 R2 Datacentar imam gro problemčića i pitanja, da otvorim novu temu ili da ovdje šta skuckam, ionako svaka tema ode malo u krivom smjeru.

Za server bolje otvori novu temu.

966H čet 9.1.2014 22:11

Žalosno je što ljudi posjećuju stranicu koja se bavi IT tematikom i ostavljau ovakve komentare. Zahtjeve za start meni i pljuvanje po MS-u sačuvajte za 24sata i njihovu IT rubriku (i slične portale s "IT sekcijom") jer se ovdje sramotite. Svatko tko se do sad nije pomirio da klasičnog start menija više nema i to mu je jedini razlog za pljuvanje po Windowsima 8, samo pokazuje svoje neznanje i nestručnost. Start je i dalje tu, doduše, vizualno je to malo drukčije interpretirano, ali Bože moj, moraju nešto izmijeniti da bi se za prosječnog usera napravila vidljiva promjena, nešto čime će ga privući na kupnju novog OS-a. Da je riječ o pivu, izmijenili bi mu bocu, da je riječ o mobitelu, imao bi veću dijagonalu..., to je ono što prosječan korisnik prvo zamjećuje. Ono što me žalosti je što čitatelji jednog od poznatijih IT portala zamjećuju ono što je namijenjeno prosječnom korisniku, a nitko nikad nije spomenuko koliko je novi Win 8 bolji po pitanju RDP-a, kako je jednostavna implementacija DirectAccessa (ne treba PKI), Secure Boot ili Storage Spaces. DirectAccess možda nije najbolji primjer, ali toga ima još podosta, hrpa odličnih featuresa koji ovaj OS "tjeraju" daleko ispred Windowsa 7! No o tome ni riječi, već "renomirani stručnjaci" zazivaju povratak "Win 7 start menija"! Gospodo, možda da se prebacite na neko područje gdje su promjene više izuzetak nego pravilo, recimo proučavanje Biblije, arheologija i sl. Ondje nećete doživljavati ovakve šokove!

BlueMax čet 9.1.2014 22:25

Koje je tvoje znanje a koja strucnost?

 

Promjena radi toga da bi se moglo reci kako se nesto promijenilo nema smisla. Ko da sutra netko zbog promjene odluci u auto staviti volan po sredini. Pa je auto dobar i za nase i za engleske ceste. U biti takav nije dobar ni za jedne ni za druge isto kao sto je neprirodno silovanje desktop OS-a tablet suceljem teski promasaj. Kazes promjena da bi se necim privuklo kupca? Kako onda objasniti cinjenicu da se, unatoc guranju u sva nova racunala, Windows 7 bolje prodaje od windowsa 8? Svi ti koji imaju mogucnost izbora i unatoc nekim prednostima windowsa 8 ipak biraju windows 7 su proucavaci bilije i arheolozi a ti si pametna i strucna osoba? I jos secure boot navodis kao blagodat novih windowsa?

Tipican primjer bahatog covjeka koji bi i gofno pojeo samo da je u sarenom celofanu.

strasilo čet 9.1.2014 22:31

Jeste, kao što je i UP gumb bio zauvijek protjeran iz Windowsa kao relikvija prošlosti jer su sada tu nekakve mrvice, a korisnici nakon što im je dana biblija marketinga kako je to za njihovo dobro poslani da koriste trećerazredne aplikacije za dobivanje UP gumba. I onda čudo, evo UP gumba odnekuda u Win 8.

 

Također, svatko tko se do sad nije pomirio s time da je uklanjanje klasičnog start menija samo dr.anje od strane Microsofta, inventivnost inventivnosti radi a ne potreba korisnika radi, te da će se isti vratiti kada neki šu.pak tipa Balmera za koju godinu bude smogao snage priznati porešku, samo pokazuje svoje neznanje i nestručnost. A ono što zapravo je žalosno je što je Microsoft ovakvim glupostima (a ima ih malo more, počevši od uklanjanja sortiranja po redu otvaranja na taskbaru nadalje) voljan odbijati korisnike koje bi možda i zanimalo što se nalazi ispod haube da to nešto nije zapakirano u niti tablet niti desktop sučelje.

Envy čet 9.1.2014 22:38
kizo2703 kaže...
Envy kaže...

 

OffTopic: Kizo sa Serverom 2012 R2 Datacentar imam gro problemčića i pitanja, da otvorim novu temu ili da ovdje šta skuckam, ionako svaka tema ode malo u krivom smjeru.

Za server bolje otvori novu temu.

Hoću, samo sam htio reći da je bezobrazluk AMD-a (ili onaj dio za koji su za ATI odgovorni) dosegao svoj vrhunac. Upravo pogleda na njihovoj stranici (da ne govorim da su promjenili kompletnu color šemu) izašli driveri za 8.1 za HD5xxx seriju grafičkih kartica.. Što se tiče HD4xxx i dalje su zakovali na 8.0 Windowsu... Oooj majko draga.. pa neki dan na GeForce 5400GT (uglavnom kartica godišta 2007-mog) instalirao zadnji onaj 200+ MB drivere.. sve proteče ko podmazano.. DXVA se uključi, leti sve na 8.1 a ja se pitao danima zašto se ne mogu instalirati driveri (i to ti legacy za 8-cu na 8.1).

 

Sa ni manje ni više 6 servisera sam pričao.. ista stvar.. ne mogu sakriti ogorčenje ATIjem. 

torrente čet 9.1.2014 22:47

ko ste vi u cijeloj toj priči?  vi ste ta kritična masa koja je silom odgurnuta na kupnju win7 licence?   uozbiljite se...radi se o zanemarivom broju nebitnih grintavaca,a ne o nekakvom ugrađivanju volana po sredini auta.

jel Balmer prije  par mjeseci došao u vaš kvart potpisati ugovor o licencama za vaš neboder ili je bio kod Vlade i ministra Jovanovića za potpisivanje 7 šlepera licenci?  

pa ako se nešto ne svidi mega-master-system-administratoru u nekom ministarstvu zbog lakšeg rada sa mrežom i ušaltavanja xy-tisuća službenika, onda će ON sve skresat na win7...i on je taj čimbenik koji kroji politiku postotka zastupljenosti win7 licenci u prodaji...a ne vi u svojoj sobi.

ostaje vam kupit laptopić sa linuxom i instalirat što vas je volja (ili daj bože kupit oem), ili laptopic sa predinstaliranom osmicom, koja je za mene osobno fenomenalna.

http://www.youtube.com/watch?v=vZs030nyda0

 

Envy čet 9.1.2014 23:05
966H kaže...

Žalosno je što ljudi posjećuju stranicu koja se bavi IT tematikom i ostavljau ovakve komentare. * * *

Malo sam ti namjerno obrisao ovaj dio koji navodiš jer o tome smo Kizo, Tonči i ja kilometre teksta pisali koliko je Windows 8 napredniji u odnosu na 7-cu. (Neki su kao ja ravno sa Beta verzije 7 skočio na Developer Preview Verziju 8-ce i bio godinu dana na istoj prije no što će se službena verzija pojaviti). Smiri se malo, pisano je o svemu, ali ima ih koji još ne kontaju da sa Win + Scroll tipka na mišu + jedan klik dolazi kud i kamo brže do pokretanja programa u 8-ci nego u 7-ci. O energetskoj efikasnosti da i ne govorim, provjeri sam ako imaš laptop, ako ti 8-ca ne produži životni vijek baterije za minimum 20% ja ti kupim novi.

 

BlueMax kaže...

* * * Svi ti koji imaju mogucnost izbora i unatoc nekim prednostima windowsa 8 ipak biraju windows 7 su proucavaci bilije i arheolozi a ti si pametna i strucna osoba?  * * *

Ovdje te je malo teže pratiti, jer nisam siguran da li si mrzitelj 8-ce ili zaljubljenik 7-cu ali ja u zadnju godinu koga god da sam vidio (posebice iz inostranstva) sa novim računarom, dobio ga je sa Windowsom 8. Windows 8 ima start meni kojeg možeš jednostavno zamisliti kao veliki pano. Upravo sam promjenio rezoluciju na 1920x1440 pa svi programi koje koristim zauzeli su samo pola taskbara.. pa da je i klasični start menu ostao on mi više nikada ne treba.

Dalje pogeldaj razvoj Windows All in One računara. zadnji Lenovo 28" All in One sa 4K rezolucijom... more njih.. i svi su potaknuti ovim novim kako ih vi zovete Hybridnim Windowsima.

 

strasilo kaže...

Jeste, kao što je i UP gumb bio zauvijek protjeran iz Windowsa kao relikvija prošlosti jer su sada tu nekakve mrvice, a korisnici nakon što im je dana biblija marketinga kako je to za njihovo dobro poslani da koriste trećerazredne aplikacije za dobivanje UP gumba. I onda čudo, evo UP gumba odnekuda u Win 8.

 

* * *

Eiii ne znam (slikao sam pa će ti biti jasno) u kojoj verziji nije bilo tog UP gumba ako je ovo što ja navodim... Ali užasno mi je nedostajalo, drago mi je da je tu ponovo. Ali stari start meni iz 7-ce.. nikad više.

 

  

Envy čet 9.1.2014 23:29
torrente kaže...

* * * ili laptopic sa predinstaliranom osmicom, koja je za mene osobno fenomenalna.

 

 

U potpunosti se slažem sa gore izbrisanim ti riječima + dodao bi more dječurlije koji su navikli da im se igre vrte na Windowsu 7 (a ta djeca su kao pravi stručnjaci.. oni čak i u Windows registry editor znaju ući.. a tek da im vidiš zvije od 'radne stranice'.. jao jaoo... bilo kako bilo.. Youtube klipić me je nasmijao do suza a lično i za mene Windows 8 je fakat fenomenalan a to potkrepljujem samo jednom činjenicom:

 

A to je da sam prije jednom rekao kada Microsoft napravi OS koji će na istoj mašini davati drastično bolje performanse, biće to vrijeme najboljih Windowsa i vrijeme kada su Windowsi konačno sazreli.

 

Btw: jel se netko sjeća Windowsa 98 gdje ste nakon samo par igara morali listati po Bug magazinu tražeći što uzrokuje da se odjednom Auto Start ugasi. Windows ME je bio najveći promašaj u istoriji MS-a. Windows XP bez SP1 je bio katastrofalno loš. Sjećam se da ga nitko nije htio tko god je imao dobro uglađeni Windows 98SE. Windows Vista radikalan OS gladan memorije a sa SP1 dolazi nešto što je najbliže današnjoj 7-ci. Svakom Windowsu do pojavljivanja je nešto falilo, 7-ca je konačno donijela kraj sazrijevanja Windowsa a 8-ca konačno dobila simboličnu osobnu kartu Punoljetnosti. Otprilike to vam je povijest Windowsa (1.0 i 3.11 namjerno sam ostavio) i također nije zgoreg reći da su najbolji Windowsi ikada zapravo Windows 2000.

 

Vratiti se sa 8.1 (pogotovo ako imate noviji stroj sa nVidia grafuljom) na Windows 7 a da za to nemate neki konkretan razlog (recimo program u firmi koji vam broji šarafe i potkovice ne radi na Windows 8) je idiotarija svoje vrste.

jumboY čet 9.1.2014 23:48
Envy kaže...

1) i također nije zgoreg reći da su najbolji Windowsi ikada zapravo Windows 2000.

 

2) Vratiti se sa 8.1 (pogotovo ako imate noviji stroj sa nVidia grafuljom) na Windows 7 a da za to nemate neki konkretan razlog (recimo program u firmi koji vam broji šarafe i potkovice ne radi na Windows 8) je idiotarija svoje vrste.

 

1) Cudno, jer meni osobno je win2k jedan od najboljih windowsa ikad. Cak sam 4 godine imao instalaciju istih bez da sam morao raditi format ili vratiti nekakav backup. I sve je (gotovo) super radilo. 

 

2) Nije to idiotarija. Idiotarija je nazvati zelje/potrebe drugih ljudi idiotskima cisto zato jer imas neko svoje glediste stvari.

 

 

Ja osobno ne zelim touchscreen monitor, metro/modern (pa cak ni shugavi naziv nisu uspjeli rijesiti) smatram neprikladnim za desktope i totalno promasenim. Sad, da li grijesim ili ne - vrijeme ce pokazati, a ne nekakvi postovi kvazi strucnjaka po razno raznim forumima.

 

'Tap to...' nije desktop racunalo. Niti ce ikad biti. Bas me zanima tko ce prvi od pobornika ovakvog desktop racunala kupit touchscreen 4k monitor i raditi na istome. U tom slucaju molio bih video od te osobe cisto za moju dusu :)

Father_Dougal čet 9.1.2014 23:53

He, Windows 2000, kako sam bio sretan kad sam ih instalirao, nije bilo veće sreće kad se Netscape Mail samo srušio a da nije povukao ostatak sustava sa sobom, kao na Windows 98... tada sam zavolio NT :)

Inače, windows 8.1 imaju grdu bugčinu, nakon kreiranja korisničkih profila nisam bio u mogućnosti odabrati HR tipkovnicu bez obzira što je postojala na tri mjesta... tek kad sam za HR jezik dodao i SL tipkovnicu, mogu odabrati HR tipkovnicu... naravno, u adminu i prvom kreiranom useru to radi.

Glupeština. Nije pomoglo niti micanje EN tipkovnice, ništa što mi je palo na pamet...

Meni osobno se ne sviđa da postoji konfiguracija iste stvari na dva mjesta, kroz "Metro" i kroz Control panel. Podsjeća me to previše na linux, gdje "imaš izbor"... :)

EchoOne čet 9.1.2014 23:57

Koliko god je uglađenija i bolja u nekim stvarima, ta osmica je jako daleko od savršenog ili fantastičnog komada operativnog sustava.

 

Imam je i na laptopu i na stolnom kompu, sa start8 doduše u paketu jer onaj njihov start je koda me netko mlati nečim posred čela. I radi ko zmaj, dok ne zapne. Na laptopu nikako rješit problem "synaptics touchpad enhancements" koji svakih dan 2 podsjeti da je tu pa zablokira miš...

Task manager se pali pola dana dok ga ja ručno terminiram..

Na stolnom me wifi konekcija gnjavi ko kurje oko, static ip joj ne paše, a automatsku baca u limited obično 15 min nakon šta ga ostavim da skida nešto preko noći tako da me ujutro dočeka na samom početku.

 

Povrh tih par i još nekih sitnica, apsolutno sam zadovoljan sa OS-om.

 

P.S. Star8 - majka ;)

BlueMax pet 10.1.2014 00:09
Envy kaže...
BlueMax kaže...

* * * Svi ti koji imaju mogucnost izbora i unatoc nekim prednostima windowsa 8 ipak biraju windows 7 su proucavaci bilije i arheolozi a ti si pametna i strucna osoba?  * * *

Ovdje te je malo teže pratiti, jer nisam siguran da li si mrzitelj 8-ce ili zaljubljenik 7-cu ali ja u zadnju godinu koga god da sam vidio (posebice iz inostranstva) sa novim računarom, dobio ga je sa Windowsom 8. Windows 8 ima start meni kojeg možeš jednostavno zamisliti kao veliki pano. Upravo sam promjenio rezoluciju na 1920x1440 pa svi programi koje koristim zauzeli su samo pola taskbara.. pa da je i klasični start menu ostao on mi više nikada ne treba.

Dalje pogeldaj razvoj Windows All in One računara. zadnji Lenovo 28" All in One sa 4K rezolucijom... more njih.. i svi su potaknuti ovim novim kako ih vi zovete Hybridnim Windowsima.

 

Niti sam ljubitelj sedmice niti mrzitelj osmice niti se emotivno vezivam uz bilo kakav komad softwarea (osim nekih bas starih igara). Koristim windows 8 od samog pocetka. Naravno legalni i to vise komada.  Uz to koristim win7, XP, OSX i par Linux distribucija. Nikad mi nije bio problem reci kad nesto ne valja a kad valja u bilo kojem OS-u ili softwareu. Metro na tabletu, telefonu, nekom aeorodromskom terminalu valja a na desktopu ne valja niti cemo ga dugo gledati. Nisam rob navika. Ne treba meni klasicni start da izgleda kao sto je izgledao na sedmici. Uvijek se moze nesto bolje napraviti. Ali da ne izgleda kao kokos sa sisama i da je prilagodjeno periferiji koja se koristi. Nisam ja ni u sedmici puno Start koristio. 98% onoga cemu mi sluzi racunalo pokrece se iz taskbara. Jednostavno me kao nekoga cija je struka vezana uz funkcionalnu estetiku Metro na desktop racunalima uzasava. Microsoft se po planu ujedinjavanja desktop i tablet racunala puno trudio tamo gdje je najmanje trebao a vrlo malo tamo gdje je jos uvijek nitko i nista.

Razvoj AIO racunala bas nista nema s windowsima 8. Imam AIO racunalo (iMac) i ne pada mi na pamet prstom po ekranu (i da moze).Zasto kad imam periferiju prilagodjenu puno ugodnijem radu?  iMac je pojam AIO racunala i ako trazis razlog popularizaciji, trazi ga u njegovom uspjehu. Jos manje mi je jasno kakve veze ima windows8 sa 4k rezolucijom.

torrente pet 10.1.2014 00:20
PlayMaker10 kaže...

Neće vratot sad "Start" i "Aero" iz čistog razloga jer će to navest uz Windows 9, kao nekakvu revolucionarnu izmjenu jer takve najave djeluju na ljude, Windows 8 nije niti, će biti i upola prihvaćen kao 7.

biti sveopće prihvaćen, ne znači nužno da je baš to vrh.  kada je ova tematika u pitanju, rulja je sklona napamet bez ikakvog iskustva pridružit se hordama pljuvača...eto svi pljuju,pa odoh i ja ćiknut.

koda ja sad odem pisat u temi iphone5, a nikad nisam držao uređaj u ruci.

 

evo moj skandalozni primjer.  imam 4 pc-a.  Primarni desktop sa Vistom SP2. To je pc koji u dugom nizu godina nije izbacio ni najmanju greškicu.  Ostala dva pc-a su sedmice i od nedavno laptop sa 8.1.

Što sad ja imam pisat u nekoj temi da je Vista SP2 ispolirani OS, tj pljunuta sedmica, što i jest.  Navalile bi horde ljudi koje su samo isprobale Vistu na izlasku i sasule bi enormne količine gnjeva o nekompatibilnosti drivera i potrošnji rama...njih ne zanima i en znaju što je donio SP2.

 

  

BlueMax pet 10.1.2014 00:43

To sto je Vista SP2 relativno dobar OS ne mijenja cinjenicu da je Vista po izlasku bila sr*nje.

 

Vjerojatno ce i windows 8 SP2 tj. Windows 8.3-4 biti dobar OS. A mozda vjecno ostane promasaj kao neki od prethodnika.

Mozda je Microsoft uvidio da im se ne isplati izdavati OS koji ce ljudi zavoljeti. Za sad je windows 8 dobar razlog za kuppovinu windowsa 9. Problem im mozda bude cinjenica da nisu jedini na svijetu.

zoharbizo pet 10.1.2014 02:23

Ja stvarno neznam koji problem imate sa W8/8.1, osobno sam izbjegavao W8 dosta vremena i moram priznati da nisam očekivao da ću biti ovoliko zadovoljan njome, nikakvih problema otkad ju imam na vremešnom Aceru 5630G sa 4GB radne memorije, HD 3470 i C2D 2.0GHZ procu.

Osim tu i tamo disk usage problema koji mi se više ne pojavljuje.

Envy pet 10.1.2014 17:51
jumboY kaže...
* * *

 

1) Cudno, jer meni osobno je win2k jedan od najboljih windowsa ikad. Cak sam 4 godine imao instalaciju istih bez da sam morao raditi format ili vratiti nekakav backup. I sve je (gotovo) super radilo. 

 

* * *

 

'Tap to...' nije desktop racunalo. Niti ce ikad biti. Bas me zanima tko ce prvi od pobornika ovakvog desktop racunala kupit touchscreen 4k monitor i raditi na istome. U tom slucaju molio bih video od te osobe cisto za moju dusu :)

1) To je jednostavno činjenica, znao se zašto je OS namjenjen i kome je namjenjen. Sada je to malo nakaradno luđak kao ja dobio orginalni preko $6,129 Windows Server 2012 R2 i želi ga kao desktop stroj.

 

2) O Idiotima, kretenima, moronima nećemo u raspravu, koliko sam ja učio u srednjom to su izrazi za osobe sa tačno određenomkoličinom IQ-a. Mislim da moron ima namjanje, oko 30... ali ne bitno je to..

 

nego što se ti če 4K Touch monitora u All in One konfiguraciji eto dole sam naveo primjer Lenova, pa pogledaj malo, ja sam zagrižen, jer ionako sam u potrazi za novim monitorom pa ako ga si kupim, ti ćeš priv znati sve mane i korištenje takvog sustava.

EchoOne kaže...

Koliko god je uglađenija i bolja u nekim stvarima, ta osmica je jako daleko od savršenog ili fantastičnog komada operativnog sustava.

 

* * *

Pa čak i IOS koji ide na Ciscove Routere daleko je od fantastičnog komada softvera, on pogotovo, non-stop neke nadogradnje, ispravke i sl. a akosnica je današnjeg backbone Interneta. 8-ca kakva je takva je. Ja sam imao sreće da mi W8 radio kao doksa, pa ne mogu se nadiviti što je Microsoft napravio ali sada W8.1 odnosno Windows Server 2012 R2 imaju problema ali samo radi šugavih ATI Drajvera.

 

PlayMaker10 kaže...

Neće vratot sad "Start" i "Aero" iz čistog razloga jer će to navest uz Windows 9, kao nekakvu revolucionarnu izmjenu jer takve najave djeluju na ljude, Windows 8 nije niti, će biti i upola prihvaćen kao 7.

Postoji i Start (i još jedna fenomenalna stvar tj. Desni klik na Start meni) a i Aero. Da Aero postoji pogledaj gore moju sliku o UP gumbu pa ćeš vidjeti da se kroz taskbar fino vidi drugi prozor. Tvoje prihvaćanje OS-ova možeš posmatrati kro sledeću činjenicu. 7 je od XP-a starija preko 10 godina, a 8 od 7 svega par. I dok ti je za prelazak sa XP-a na 7 trebao sasvim novi hardwer, za 8 ti ne treba, da nema nekakvih ograničenja u samom OS-u mogla bi 8-ca komotno na hardwer gdje je i XP (Sjećam se da je postojalo takmičenje u Developer Preview da su neki momci natjerali 8-cu da radi sa 32 MB rama, to je valjda rekord bio).

Nije prihvaćena kod nas na ovakvim forumima, ali lično porošle godine u Novembru u Austriji i Njemačkoj u velikim tehno marketima ja nisam vidio računalo sa 7-com. Danas, godinu dana poslije tko god da je kupio računar vani kupio ga je sa 8-com. I ne žali se, osim naravno dječurlije koja misle da su hakeri ovdje koji znaju krakirati neke igre.

 

BlueMax kaže...
** * *

 

* * * Nikad mi nije bio problem reci kad nesto ne valja a kad valja u bilo kojem OS-u ili softwareu. Metro na tabletu, telefonu, nekom aeorodromskom terminalu valja a na desktopu ne valja niti cemo ga dugo gledati. Nisam rob navika. Ne treba meni klasicni start da izgleda kao sto je izgledao na sedmici. Uvijek se moze nesto bolje napraviti. Ali da ne izgleda kao kokos sa sisama i da je prilagodjeno periferiji koja se koristi. Nisam ja ni u sedmici puno Start koristio. 98% onoga cemu mi sluzi racunalo pokrece se iz taskbara. Jednostavno me kao nekoga cija je struka vezana uz funkcionalnu estetiku Metro na desktop racunalima uzasava. Microsoft se po planu ujedinjavanja desktop i tablet racunala puno trudio tamo gdje je najmanje trebao a vrlo malo tamo gdje je jos uvijek nitko i nista.

Razvoj AIO racunala bas nista nema s windowsima 8. Imam AIO racunalo (iMac) i ne pada mi na pamet prstom po ekranu (i da moze).Zasto kad imam periferiju prilagodjenu puno ugodnijem radu?  iMac je pojam AIO racunala i ako trazis razlog popularizaciji, trazi ga u njegovom uspjehu. Jos manje mi je jasno kakve veze ima windows8 sa 4k rezolucijom.

Pa eto ako 98% programa pokrećeš iz taskbara, ja ostatak pokrenem tako što kliknem desnim klikom na start menu, i tamo mi se pojavi gro izbora, a najčešće koristim da promjenim Power Options, Device manager te Control Panel. (Stalno šaltam Balanced i Power Saver (High Performance ne pokrećem ni kada mi mali rođaci igraju igrice). Šta misliš da se vratim na 7-cu pa onda klik na start pa tamo na Control Panel pa tamo traži ovo što mi treba.

I meni ne pada na pamet da prstom po ekranu nešto radim ali kada sam vidio onaj novi Lenovo 4K All in One koji je i fino nagnut i stilizovan, dobro bih se upita da li mi takav računar ne treba.. jer šta ako ovamo slažem obične puzzle ili igram remija u društvu a na ekranu mijenjam muziku iz Tuba.FM, mislim da bi mi mnogo lakše bilo da samo prstom pomaknem nešto. Ja sam u potrazi za novim monitorom, prvo su me zainteresovali oni jeftini korejci ali nisam ni slutio da će u ova zadnja 2-3 mjeseca biti ovolika navala 4K monitora.

 

Zato pogledaj ovaj model pa mi reci svoje mišljenje o njemu: http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/lenovo-thinkvision-28-smart/4505-3174_7-35833676.html Cijena je $1200 a treba imati na umu da je to pretežno monitor, Tegra 4 pogonjena androidom je samo tu kao dodatna 'periferija'.

 

torrente kaže...

biti sveopće prihvaćen, ne znači nužno da je baš to vrh. kada je ova tematika u pitanju, rulja je sklona napamet bez ikakvog iskustva pridružit se hordama pljuvača...eto svi pljuju,pa odoh i ja ćiknut.

koda ja sad odem pisat u temi iphone5, a nikad nisam držao uređaj u ruci.

 

evo moj skandalozni primjer.  imam 4 pc-a.  Primarni desktop sa Vistom SP2. To je pc koji u dugom nizu godina nije izbacio ni najmanju greškicu.  Ostala dva pc-a su sedmice i od nedavno laptop sa 8.1.

Što sad ja imam pisat u nekoj temi da je Vista SP2 ispolirani OS, tj pljunuta sedmica, što i jest. Navalile bi horde ljudi koje su samo isprobale Vistu na izlasku i sasule bi enormne količine gnjeva o nekompatibilnosti drivera i potrošnji rama...njih ne zanima i en znaju što je donio SP2.

 

  

Nema ovdje rulje dok kod je Kizo, BlueMax, jumboY (nedosaje Tonči) i torrete te moja malenkost u pitanju. Mi ćemo to reći kako stoje stvari onako kako zapravo i jesu.

 

BlueMax kaže...

To sto je Vista SP2 relativno dobar OS ne mijenja cinjenicu da je Vista po izlasku bila sr*nje.

 

* * *

Pa i XP je bio (doooobro se sjećam) veliko sranje do izlaska SP1 (ali nekako je brzo zaj SP izašao), ja sam ga imao među prvim i onako oduševljen sam bio onim tkzv. 'Vodenim bojicama' sučeljem, ali što god da se desi ja sam onako šutio jer sam se kao djete radovao drugim stvarima (Sjećam se i Office XP sam tada instalirao pa je radost bila sve veća i veća). Htio sam se ja vratiti i na Windows 98 Second Edition, ali mi se nije dalo da tweakam pola dana OS, čiji je rok trajanja bio max 3-6 mjeseci.

Žalosno je da kada su ljudi očeli masovno da prelaze na XP zapravo nisu znali da im driveri od Windowsa 2000 savrešno dobro rade.

 

zoharbizo kaže...

Ja stvarno neznam koji problem imate sa W8/8.1, osobno sam izbjegavao W8 dosta vremena i moram priznati da nisam očekivao da ću biti ovoliko zadovoljan njome, nikakvih problema otkad ju imam na vremešnom Aceru 5630G sa 4GB radne memorije, HD 3470 i C2D 2.0GHZ procu.

Ok sad.. ako imaš W8.1 probaj instalirati Drivere sa službene AMD stranice za tvoj HD 3470... Eto čisto da te malo pripremim za šok, a ako si na W8 i sve ti radi kao podmazano, ne prelazi na 8.1 ni za živu glavu.

 

l.p. svima

BlueMax pet 10.1.2014 21:16

@Envy

 

Posto vidim da ti je jedan klik dealbreaker a cesto koristis Control Panel:

 

1. Otvori Control panel

2. U taskbaru klikni desnim klikom na ikonu Control Panela

3. Kilikni na "Pin this program to taskbar"

 

Eto sad imas Control Panel u taskbaru i palis ga jednim klikom. Kako na Windowsu 8 tako i na Windowsu 7.

Malo sam ti ubrzao svakodnevno mucno klikanje na Start, stari ili novi (i usput pobio jos jednu prednost windowsa 8).