Deawood pet 13.11.2015 13:51

SNELL, DOT, išta? 

Samo DOT. 

 

Kaciga koja košta $1500 nema pravo imati samo DOT. 

DOT je solidan certifikat, ali ne za kacigu koja je rađena da bude sigurnija nego bilo koja druga na tržištu. 

 

 

Zura pet 13.11.2015 13:57

Zabio se u auto ISPRED sebe i složio kacigu koja snima STRAGA.

Čitao sam o ovoj kacigi već prije i kada sam vidio koja je projicirana cijena ohladio se entuzijazam. Jako skupi gadget upitne korisnosti.

 

 

Kiki pet 13.11.2015 14:10

Zabio se u auto ispred jer nije gledao ispred sebe.

S kamerom koja gleda iza mu možda ne trebaju retrovizori ali sumnjam da je zbog pogleda u retvovizor nije vidio da je auto ispred stalo.
Koliko je bio iza njega? 5cm?

 

Ostati ću ja na svojim Shoei kacigama

ZovemseZoranidolazimizRijeke pet 13.11.2015 14:50

I što ako se skroz navikneš na projicirani retrovizor, pa jednom kad nosiš "običnu" kacigu bez projekcije zaboraviš gledati na "obične" retrovizore, skreneš u lijevu traku i zaljepiš se s autobusom? Kako ćeš onda onako zaljepljen maziti kaktus i zaljevati djevojku?

 

Isto kao i kod motora s ugrađenim ABSom. I onda se navikneš na takav motor pa si stiskaš kočnicu kao kravino vime, pa jednom odeš na motor koji nema ABS, pa zakočiš i kotač ti zablokira a ti zaplešeš kao pijani mujo na ledu. Što onda?

 

Bitanga pet 13.11.2015 15:51
neo.gz kaže...

Znaci Austrija, Belgija, Luxemburg i Portugal. Nije to dosta ali ajde i ovo je previse. Nema logike da zabrane dashcam.

 

Vidi ovaj slucaj npr: https://www.youtube.com/watch?v=aSclw4S7KbY&t=1m20s

Da ovaj lik nije imao dashcam, ova zena bi mogla tvrditi da je on nju udario. Sve u svemu to mi je glupost da se zabrani dashcam.

 

A čuj, tako isto možeš reći da snimaš ljude po ulici jer ćeš možda nekad snimit neko ubojstvo.

Da li to opravdava narušavanje privatnosti ili ne? Osim toga po zakonu ne smiješ snimati nikog bez obavijesti.

 

Ako će kamera imati samo prikaz bez snimanja onda je full ograničene funkcionalnosti. Da me ne bi krivo shvatili, svakako mi se sviđa ideja, jer je u moto kacigama to vrlo lako za izvesti.

Ajar pet 13.11.2015 18:04

beš to. iskusan motociklist (barem 2-3 nesreće u kostima) ima oči i na leđima i potreban je samo oprez, pamet u glavu i dobra kaciga (bez dodataka ove sorte). meni moja nolanica mila majka, a koštala je niti 150 EUR. 

Bitanga pet 13.11.2015 18:48
neo.gz kaže...

Odakle ti to da ne smijes snimati nikoga bez obavijesti. Javno je mjesto, smijes snimati.

 

A evo ti primjer dashcam iz njemacke i ovo je po meni uredu, ako vec snimas bar nemoj prikazivati lice, glas ili neke podatke kako bi se moglo saznati ko je, a totalno zabraniti kameru je glupo: https://www.youtube.com/watch?v=N6BOTz8TM8A&t=17

 

Možeš snimati, al ne smiješ ništa s tom snimkom bez dopuštenja ili možeš biti tužen.

DigiMagic pet 13.11.2015 21:22

Zabio se u auto jer je gledao znak pored ceste... pa je složio kameru koje nema automatsko prepoznavanje znakova ili išta u tom smislu, nego gleda iza? Onda je napravio upravo obratno od onog što piše, kacigu koja osigurava da se i dalje mora micati pogled s ceste na znakove pored.

 

Zura pet 13.11.2015 22:21

pokrećem kickser kampanju, remen za motocikliste sa ugrađenom kamerom sa stražnje koja streama video direktno u kacigu.

Osnovna svrha: kad voziš komada u minjaku da održavaš srce na optimalnih 140-150 bps kako bi ti reakcije bile na vrhuncu.

 

Ovo pišem s ciljem ispitivanja tržišta.