Lisica sub 4.3.2017 15:44

3d print je u videu odradio samo zidove. 2 zidara I 2 pomoćnika završe isti posao za jedan dan.
Ostale radove su svakako odradili klasikom.
U svakom slučaju je lijepo bilo vidjeti, ali nije to ni blizu revolucionarno kako promotivni video pokazuje.

hrastro sub 4.3.2017 17:18
Lisica kaže...
3d print je u videu odradio samo zidove. 2 zidara I 2 pomoćnika završe isti posao za jedan dan.
Ostale radove su svakako odradili klasikom.
U svakom slučaju je lijepo bilo vidjeti, ali nije to ni blizu revolucionarno kako promotivni video pokazuje.

 

Stvar je konačnih troškova. Kolko te bruto koštaju ta tri radnika? I to ne samo tri radnika jer moraš računati da će tu i tamo netko otiči na bolovanje, GO...

 

Ista je fora s automatizacijom u industriji. Stroj se isplati u 6-12 mjeseci. Što je razvijenija zemlja (radnik košta više), stroj se brže isplati.

 

ddarknessfairyy sub 4.3.2017 17:22
miller1985 kaže...

meni zanima koji je materijal, beton ili onaj klasičnih 3d printera

 Beton.

Meni samo nije jasno gdje je u tom betonu armatura? Imam feeling da je to predviđeno za onaj tip JuEsEj kuća koje se srondaju od prvog jačeg vjetra ili potresa iznad 2.5.

jocommb sub 4.3.2017 18:07
ddarknessfairyy kaže...
miller1985 kaže...

meni zanima koji je materijal, beton ili onaj klasičnih 3d printera

 Beton.

Meni samo nije jasno gdje je u tom betonu armatura? Imam feeling da je to predviđeno za onaj tip JuEsEj kuća koje se srondaju od prvog jačeg vjetra ili potresa iznad 2.5.

 mozda su dodana staklena vlakna u smjesu pa netreba armatura klasicna... a vidi se da imaju poprecne sipke od stakloplastike...

Lisica sub 4.3.2017 20:01

729Ne treba se zanositi reklamnim spotovima. 
Tri radnika i blokovi još uvijek su jeftiniji od ovog. Uostalom i oko ovog stroja su igrala bar trojica dok je radilo. Cijena koji oni navode kao trošak nije kompletna. Malo je reci da savijaju istinu i iznose djelimične činjenice. 

 

 

 Bas eto sljedece sedmice trebam dati ponudu za izradu 729 vila. Trebam ih kontaktirati da mi daju ponudu, ako su ovako povoljni :)

Envy sub 4.3.2017 22:38

Umjesto večernjeg filma, već skoro 2 sata gledam ovo printanje i totalno sam oduševljen. Još kad bi tehnologija bila dostupnija već sada po ovoj cijeni printao bi mi vikendicu. Malo su škrti što se tiče informacija i cijena na njihovom sajtu.

Zanimljivo mi je da vjerojatno imaju Plug-in za Trimble SketchUp pa je crtanje kuće/vikendice pravi užitak i izazov.

ihush ned 5.3.2017 14:34

.. lagani i prenosivi 3d printer? :))

vrijeme je za novu terminologiju, neku koja ima smisla, npr gornja rečenica, prenosivo s dizalicom ili u džepu, pa i sam naziv, nije li vrijeme da se promijeni printer-pisač... jer to nema veze s pisanjem, to je builder, bauštelac, cnc-robotska ruka, printer, automatski stroj/pogon.. ili može li isprintati word.doc? :)) Zašto koristiti termine (stare) u novim tehnologijama, bez neke distinkcije?

nixass ned 5.3.2017 16:20
Envy kaže...
Frk kaže...
Radi ove mašinerije osta ROĐO bez posla.😂

A što ne bi ROĐO upravljao sa jednom od ovakvih mašina i time bio produktivniji.

 jel tebi ROĐO izgleda kao osoba koja zna sto je kompjutor, da ne pricam 3D printer, a da ne pricam 3D printer za kuce? 

 

 

Envy ned 5.3.2017 20:06

Hehe. Ne pratim politiku svoje zemlje a pogotovo ne HR. Doduše više pratim HR dnevik Nove jer od svega naprave hype i nekako su "kičastiji", za razliku od sumornog dnevnika (kad ga pratim što je jednom mjesečno) FTV-a i BHT-a.

Bilo kako bilo, fino ste me nasmijali. 

 

Ali svakako poslat ću upit ovoj očigledno Američko-Ruskoj kompaniji da vidim cijene i sl. stvari.

Krx sub 11.3.2017 22:35

Za koju godinu očekujem naslove kao ovaj:
3D Brisačem obrisali bespravno ispisane kuće na Viru

Ili reklame:
Makro Mikro - najbolja ponuda zamjenskog betona za 3D pisače

 

Ili "Prijelomna" vijest:

Bandićevi 3D pisači trunu na skladištu jer nemaju drivere za XP računala.