Pranja pet 24.2.2012 14:45

"Jing bi trebao funkcionirati kao MVNO, odnosno Mobile Virtual Network Operator - dakle virtualni operater - što je prvi takav slučaj u nas"

 

Laž,neistina i sramota za Bug-a što je sa BonBon (T-Mobile) i Tomato (Vip).

 

 

Pranja pet 24.2.2012 14:55
drpetric kaže...
MVNO je po definiciji third-party operater dok su BonBon i Tomato in-house brandovi, dakle Jing je prvi hrvatski MVNO!

Brandovi? Simpa je brand, BonBon i Tomato se ne oglašavaju kao brand T-coma i Vipa,već kao operateri.

Dragon23288 pet 24.2.2012 14:57
Pranja kaže...
Dragon23288 kaže...

Bas me zanima hocemo li primati smsove tipa "Egzotični kikiriki na popustu - 50% do isteka zaliha. Kuhača za grah gratis".

 

Ako će pozivi i poruke biti jeftiniji,zašto ne?

Zato sto ne. Zar ti nije dovoljno sto su sve oko tebe reklame i marketing, u gotovo svemu sto vidis i sto cujes tjera te se da nesto kupis ; sto si i sam samo samo potrosna roba/proizvod nekome ; zar nije to dosta nego da mi i na mobitel salju reklame i poruke? Kako bi bilo da mi se usele u kucu?

 

Za nekoliko lipa jeftiniju poruku ili poziv..

Pranja pet 24.2.2012 15:05
Dragon23288 kaže...

Zato sto ne. Zar ti nije dovoljno sto su sve oko tebe reklame i marketing, u gotovo svemu sto vidis i sto cujes tjera te se da nesto kupis ; sto si i sam samo samo potrosna roba/proizvod nekome ; zar nije to dosta nego da mi i na mobitel salju reklame i poruke? Kako bi bilo da mi se usele u kucu?

 

Za nekoliko lipa jeftiniju poruku ili poziv..

U USA možeš dobiti besplatni komp pod uvjetom da ti on dnevno vrti 20ak minuta reklama. Ja sam za.

BolestanUm pet 24.2.2012 15:25
drpetric kaže...
MVNO je po definiciji third-party operater dok su BonBon i Tomato in-house brandovi, dakle Jing je prvi hrvatski MVNO!

MVNO je operater koji plaća koncesiju i frekv. spektar MNO (Mobile Network Operater), mobilnom operateru. U hrvatskoj postoje 4 MVNO-a, to su BonBon, Zaba, Tomato i Telcro. BonBon je MVNO tip 3 koji koristi pristupnu mrežnu infrastrukturu T-Mobile-a. Al uz BonBon tu je i MVNO Zaba, samo nisam siguran kojeg je tipa, mislim da je tip 1. zato što nemaju svoje SIM kartice, ali koriste pristupnu i mrežnu infrastrukturu T-Mobile-a.

 

Tu je link s popisom svih MNO, MVNO, i MVNE: http://www.prepaidmvno.com/mvno-companies/eu-mvno-companies/ciseu-mvno-companies/croatian-mvno-companies/

Mitsuoka pet 24.2.2012 15:41
AlterEgo kaže...
Pranja kaže...
H4X0R_Bug kaže...
Bonbon je 097 ne 0977.

0977,imam njihovu karticu.

 

Ja nemam njihovu karticu i znam da je predbroj 097 {#}

svi koje imam u mobitelu, a koji su na bonbonu imaju 0977.