1BIT ned 27.11.2011 23:36

Baš se veselim slijedećoj godini, neki kažu bit će smik smak (smak svijeta) , a opet sa vedrije strane nam dolazi win 8-ica za koju koliko sam uspio pročitati i dosta obećavaju (npr bootanje na hdd-u za 10-12sec) pa pojeftinjenje ssd-a i to kada zbrojimo, znaći win 8 + ssd...{#}

 

Virty pon 28.11.2011 08:42
1BIT kaže...

Baš se veselim slijedećoj godini, neki kažu bit će smik smak (smak svijeta) , a opet sa vedrije strane nam dolazi win 8-ica za koju koliko sam uspio pročitati i dosta obećavaju (npr bootanje na hdd-u za 10-12sec) pa pojeftinjenje ssd-a i to kada zbrojimo, znaći win 8 + ssd...{#}

 

Boota se brze ali izgleda duplo ruznije nego Win 7 :)

overhaul pon 28.11.2011 16:09

...ma pojeftinjuju oni polako, puževom brzinom. Ali da je to nekakvi status ili "novo iskustvo upotrebe",

"nebo i zemlja", "super ubrzanje kompa"... i nije. I što vrijedi 60GB, kad garant win 8 to neće imat dosta

za rad. OK, možda je najbolja upotreba tih SSD-ova kao cache u Intel Rapid Storage Technology ali

koliko ovdje korisnika ima chipsete koji to podržavaju...

boing24234 uto 29.11.2011 23:51
Visak kaže...
Manji proizvodni proces znači i manji broj zapisivanja po ćeliji, tj. kraći životni vijek.

 

Nejasno je na što si time mislio. Možda si pobrkao neke stvari?

 

"Manji proizvodni proces" znači da su elementi manjih dimenzija. Ne tvrdiš valjda kako su Sandy Bridge procesori lošija tehnologija nego PIII Coppermine, jer SB koristi "manji proizvodni proces" nego Coppermine?

 

TLC će imati kraći životni vijek od MLC, koji pak ima kraći životni vijek od SLC, sve radi većeg broja zapisivanja po ćeliji.

 

overhaul kaže...
možda je najbolja upotreba tih SSD-ova kao cache u Intel Rapid Storage Technology ali

koliko ovdje korisnika ima chipsete koji to podržavaju...

 

Gledao sam reviewe i nisu bili nešto entuzijastični. Navodno su dobici skromni u odnosu na očekivanje, te preporučuju ili kvalitetan HDD ili korištenje SSD-a za boot sustava. Hibridno rješenje zasad čeka bolje izvedbe :(

 

 

bik kaže...

 

Mislim da je jedan od 60GB sasvim dovoljan za Win8 i par vecih programa, ostalo može na HDD storage

 

Eh, to su već nagađanja, teško je biti siguran.

Kad pogledaš da hrpa aplikacija (naročito MS-ovih i Adobeovih) ostavlja svoje .MSI datoteke po sistemskom disku, plus to rade i Windowsi sa zakrpama, pa to naraste na gigabajte i gigabajte. I svi ti .MSI ti trebaju za patchiranje, rekonfiguraciju, deinstalaciju, trebaju za podešavanje ako drugi korisnik prvi put upotrijebi aplikaciju... Puno se prostora potroši za bezvezno skladištenje.