Hummer čet 21.5.2009 21:12

Ma više idu na živce s tim optičkim medijima koji su definitivno krivi za nepouzdanost (jedna veća ošukotina i podaci odlaze u vječna lovišta). Trebalo bi se raditi bolje na vanjskim HDD (npr. kako im smanjiti cijene, povečati kapacitet, optimizirati brzinu itd).

viper čet 21.5.2009 21:21
Hummer kaže...

Ma više idu na živce s tim optičkim medijima koji su definitivno krivi za nepouzdanost (jedna veća ošukotina i podaci odlaze u vječna lovišta). Trebalo bi se raditi bolje na vanjskim HDD (npr. kako im smanjiti cijene, povečati kapacitet, optimizirati brzinu itd).

 pa bast tako,poludim kad mi se strga dvd sa nekim vaznim podacima il sa nekim filmovima... a sta ce bit kad mi se strga zlatni  od 1,6TB
Random. čet 21.5.2009 21:50

U kakvom smjeru idu, meni se čini da ćemo rukovanju medijima morati davati ogromnu pažnju. Još ćemo morati koristiti posebne rukavice, spremati ih u futrole od srneće kožice i naravno, sve to u potpunom mraku.

Joe Cavallo čet 21.5.2009 22:51
Random. kaže...

U kakvom smjeru idu, meni se čini da ćemo rukovanju medijima morati davati ogromnu pažnju. Još ćemo morati koristiti posebne rukavice, spremati ih u futrole od srneće kožice i naravno, sve to u potpunom mraku.

 I ne zaboravi da mora biti bez atoma prašine, zato moraš biti u vakuumu. XD on topic: mislim da je to sve bezveze i slažem se da bolje da se drže dvd-a i DL dvd-a a da za veće kapacitete počnu nekakve HDD radit bolje, brže i što što više na što manje mjesta.
archeron_cro čet 21.5.2009 23:30

Ma bolje je imat ext HDD kapaciteta 1-1.5TB. Nije toliko skup, a zadovoljva sve potrebe. Kada proizvođači startaju s proizvodnjom uređaja sličnih WD TV; ali kvalitetnijih; to će biti početak propasti optičkih diskova.

Zdravek2008 pet 22.5.2009 10:45

kad se pocnu spominjat kapaciteti optickih medija koji se jos planiraju, svime te cifre izgledaju ogromne i nestvarne i nepotrebne :)

bar sam ja takvih komentara cuo kad su prokuzili plavi laser i kad su poceli raspravljat kojih ce kapaciteta biti mediji.

tada su te cifre bile ogromne jer su premasivale kolicine koje su tada stale na hardove.

al po meni, oni ce uvjek razvijat nekakve opticke ili slicne medije.

zasto?

pa radi filmske industrije

tesko mi je zamisliti da ce ikad filmska industrija prihvatit da im se filmovi prodaju na usb memoriji :)