axos sri 14.1.2015 21:57
sirka666 kaže...

532 dosta zanimljivo izgleda, moguće da će ona biti nova 520?

 

Sviđa mi se 1GB rama, iako bih više volio bljeskalicu nego drugu kameru.

 Nedostatak leda za zadnjoj strani je definitivno velik problem jer ga se koristi umjesto baterijske lampe.

S druge strane nije mi jasno zašto malo flagshipova ima xenon bljeskalicu

1BIT sri 14.1.2015 22:33

Kao da rade kompenzaciju, dodaju jednu stvar, a oduzmu drugu, sve je to lijepo šta izlaze novi modeli, ali dali se isplati prijeći sa starih na nove, evo baš gledam usporedbu 520 vs 532, ispada da 532 ima jači cpu, pa slabiji gpu, ajde ima više rama, kamera je ista, ali čudom ova na 532 ne snima u hd-u (720p), također su ugradili prednju vga kameru koja nije ni za selfi okinut (glava ti ispadne ko krumpir koliko je slika mutna) i opet nisu dodali bar jednu le-diodu koja ih košta smiješnih 0.001 kunu, a kinezi ih bar štancaju na traci i izlazi ih 1000 u minuti... imam lumiu 520 i nekako mi lumia 630 izgleda kao bolji izbor za prelazak nego ovi novi modeli...

 

Inaće lumiu 530 su nazvali nasljednikom lumie 520, tako da bi ova lumia 532 mogla biti nasljednik lume 530 koja isto nije neko veselje po specifikacijama u odnosu na lumiu 520, postoji također model lumia 525 koji je isti 520 samo sa 512Mb rama više, jako su rijetke na našem tržištu, vidio sam ih svega dva u prodaji na njuškalu 520 vs 525

rambox sri 14.1.2015 22:33

Hm Nokia Lumia 435 dakle navedene specifikacije za 70eura=537kn, pa to kod nas u Hrvatskoj ispadne minimalno 800kn u maloprodaji.

 

Pa več imamo ok i vrlo jeftin Windows telefonček, koji ima osjetno jaču bateriju i gle čuda isti Snapdragon 200 SoC. Ali ovaj Prestigio model, on ima Snapdragon SoC sa četri CPU jezgre a ne dvije fučkaj ga sad.

 

Ok ovaj Prestigio(660kn) ima samo 512mb radne memorije, no to nije Android OS pa tu onda zapravo i nema problema.Mislim da Nokia Lumia 435, ona sigurno nema DualSim opciju, no eto Prestigio model ima i tu vrlo korisnu opciju.

 

http://www.gsmarena.com/prestigio_multiphone_8400_duo-6527.php

 

http://system-on-a-chip.findthebest.com/l/458/Qualcomm-Snapdragon-200-MSM8212

 

http://www.racunalo.com/prestigio-multiphone-8400-duo-recenzija-osnovni-windows-phone-8-1-smartfon/

 

Nokia Lumia 435 tu su osjetno krivo složili ili nabacali hardverske tehnikalije.Ja bi rađe dodatne dvije CPU jezgre, pa manje memorije dakle 512mb. Nema tu puno mudrovanja dvije Cortex A7 CPU jezgre, to je danas premalo procesorske snage za jedan ovakav mob.

1BIT sri 14.1.2015 22:51
rambox kaže...

 Fučkaj ga, kad svi smartphone-i koji su na windows phone-u a nisu stare nokije i novi microsofti imaju slabu podršku (htc, prestigio, samsung) to znači da će biti zakinuti za neke aplikacije u storu ili firmware, mislim da su ćak aplikacije pustili svima (here maps, nokia camera...) ali nisam siguran da nove firmware svi dobivaju podjednako (znam da je samsung bio zakinut), tako da imaju jači hardware, ali slabiju podršku, evo npr prestigio 8500 košta kao i lumia 520, a hardware-ski je jači 8500 vs 520.

Mikovic_xD sri 14.1.2015 23:05
1BIT kaže...
rambox kaže...

 Fučkaj ga, kad svi smartphone-i koji su na windows phone-u a nisu stare nokije i novi microsofti imaju slabu podršku (htc, prestigio, samsung) to znači da će biti zakinuti za neke aplikacije u storu ili firmware, mislim da su ćak aplikacije pustili svima (here maps, nokia camera...) ali nisam siguran da nove firmware svi dobivaju podjednako (znam da je samsung bio zakinut), tako da imaju jači hardware, ali slabiju podršku, evo npr prestigio 8500 košta kao i lumia 520, a hardware-ski je jači 8500 vs 520.

 je "jači", ali prestigio je uspio učiniti da windows phone šteka, svaka im čast
vid

CroNk3r čet 15.1.2015 00:11
rambox kaže...

Ok ovaj Prestigio(660kn) ima samo 512mb radne memorije, no to nije Android OS pa tu onda zapravo i nema problema.Mislim da Nokia Lumia 435, ona sigurno nema DualSim opciju, no eto Prestigio model ima i tu vrlo korisnu opciju.

 

 Al ipak je jako osjetna razlika izmedu 512 i 1GB rama, na wp 8 ne bas, al na wp8.1 je, pogotovo kod mapsa, osjeti se velika razlika u brzini prikaza mapa, a i kad upisujes mjesto, sa 512 rama treba dosta duze da jos s interneta povuce neka mjesta. Druga stvar di se osjeti je cortana. Sve ostalo radi savrseno i s 512.

nockodanic čet 15.1.2015 02:08

Ja evo imam sam ativ s i tel je stvarno super prije nje sam imao nokiu 630 iako nema skoro potrebu za kamerom al znam jednom mjrsecno slikati ta lumija je ol zelefon akovam to netreba i jos dosta stvari trl u ruci je super i baterija ali tu kameru necu nikad zaboravit uzas brate nema prednju za skajp sad su poceli stavljati prednju jer su vidjeli da nema smisla trziti skajp bez prednje kamere stvarno mi se cibio ok tel al to je tel za ljude koji tovu i salju poruke i odi procitati tri retka na net kada sam dosao na ativ kao da sam dobio svemirski brod tel starij 2 god mislim ono a ako zelis kupit nokiu neku u rangu ovog kosta brdo para.sta se rice os-a nisam imao problema ni na jednom fonu to nema sta a i minus im je to zakidanje na aplikacijama kao u mjesec i nesto su dodali 20000 apk na store ima samo tri pametne.sta se tice wp totalno je uzer friendly i tu stizu android ali opet za android treba brdo hardvera.onda neznam here mape nisu podrzabe za druge telefone osim nokije a here mape ima na androidima to isto ne shvacam bas mislim da trebaju promjeniti politiku i mislimcda je ta nokia preskupa za ono sto daje.jedino nacdizajn se nema sta prigovoriti.ta 630 i 530 i to su telefoni za ovce sori ako sam nekoga uvrijedio nemam to namjeru samo da se slikovito odrazim(izrazim) tako mislim da ce biti i sa ovom serijom 400

CroNk3r ned 18.1.2015 20:01
Hazzard From da Hood kaže...

Imam Sony Ericsson Vivaz koji ima Simbyan i puno mi je bolji od npr. Lumie 520 ili nekog drugog WP.

 Ja imam Nokiu 3310 i puno mi je bolja od bilo kakvog smartphone-a ili mobitela s pristupom internetu.