djdamir81 čet 19.4.2012 19:36

neznam al cisto sumnjam da ce ipadovi moci konkurirati windows 8 tabletima. ja si windows 8 tablet vec sad zamisljam kao pravi mali computer a ne igrackicu kao dosadasnji ipadovi. sve ce mo ubrzo vidjeti. ja cu kad budem uzimao windovs 8 tablet ici samo na high performans modele

HomoScepticus čet 19.4.2012 20:23
djdamir81 kaže...

neznam al cisto sumnjam da ce ipadovi moci konkurirati windows 8 tabletima. ja si windows 8 tablet vec sad zamisljam kao pravi mali computer a ne igrackicu kao dosadasnji ipadovi. sve ce mo ubrzo vidjeti. ja cu kad budem uzimao windovs 8 tablet ici samo na high performans modele

I ja mastam da imam ljubavnicu....al' ona ne postoji kao ni tablet kakvog ti zamisljas.

Ali, lijepo je mastati, zar ne?

Ivan(4) čet 19.4.2012 20:26
djdamir81 kaže...

neznam al cisto sumnjam da ce ipadovi moci konkurirati windows 8 tabletima. ja si windows 8 tablet vec sad zamisljam kao pravi mali computer a ne igrackicu kao dosadasnji ipadovi. sve ce mo ubrzo vidjeti. ja cu kad budem uzimao windovs 8 tablet ici samo na high performans modele

  Po čemu će biti više nalik na kompjuter od ostalih, kad neće moći da pokreće x86 software?

hrvooje čet 19.4.2012 21:02
Kuzo kaže...

Kako moze tablet sa licenciranim ($) Windows RT da bude jeftiniji od tableta sa ICS?

 

 

 

a OEM-i kad kupe par milijuna licenci plate windowse koliko ...? i da ne govorimo da često idu ispod cijeme koštanja samo da uhvate dio tržišta. 

kizo2703 čet 19.4.2012 22:10
Ivan(4) kaže...

  Po čemu će biti više nalik na kompjuter od ostalih, kad neće moći da pokreće x86 software?

Oni koji će biti na ARM-ovima ne ,ali na Atomima će biti potpuno kompatibilni sa x86 arhitekturom i softwareom.

Ivan(4) čet 19.4.2012 22:23

Istina, samo, iz viđenog sa netbookovima sa Atomom, nemam baš puno entuzijazma prema njima. Nagađam da će verzija za ARM biti "olakšana" u odnosu na x86, mada možda i grešim, i u tom slučaju će x86 tableti biti znatno poželjniji od onih na ARM-u.

kizo2703 čet 19.4.2012 22:57
Ivan(4) kaže...

Istina, samo, iz viđenog sa netbookovima sa Atomom, nemam baš puno entuzijazma prema njima. Nagađam da će verzija za ARM biti "olakšana" u odnosu na x86, mada možda i grešim, i u tom slučaju će x86 tableti biti znatno poželjniji od onih na ARM-u.

Atomi od prije godinu ili dvije i Atomi na kojima će biti novi tableti s Windows 8 nisu isti. KLIK

brainiac pet 20.4.2012 04:01

Ukoliko se Win8 RT pokaze kao dobar OS (stabilan, brz i eventualno zdrav broj dobrih aplikacija) partnerstvo s Lenovom i Nokiom bi se moglo ipak isplatiti.

Lenovo nikad nije imao problema da napravi hardware-ski skoro pa savrsen uredjaj prihvatljive cijene (lephone, lepad) ali ti istu su jednostavno ispali iz utrke zbog loseg OS-a (Lenovo muckalica od Androida). Kombinacija dobrog hardware-a iz Lenovo-a s win8 bi mogao biti prodor MS-a na trziste tableta u stilu.

 

S druge strane Nokia kao strateski partner na podrucju SP-a. Lumia serija je po mom misljenju trenutno najbolji izbor za mid range korisnike koji trebaju kvalitetan SP koji radi brzo i stabilno, ima sve sto je potrebno da jedan poslovnjak ostane up to date tokom dana. Naravno WP7 ima mana i fali mu par funkcija koje nekad dobro dodju ali ako je vjerovati info o razvoju Appola onda ce vecina tih funkcija biti dodana sto bi Windows Phone moglo podici malo ljestvici udjela SP.

 

off otpic : igrao sam se malo s lumiom 710 (800 jos nije sluzbeno dostupna u kini) i moram priznati da je Nokia odradila izuzetan posao. SP solidnih spec. s cijenom od 180eura (Kina) koji ostavlja dojam high end uredjaja vrlo dobre kvalitete izrade. cekam L 800 pa cu da vidim koji da uzmem, HTC Trophy je dobar tel. ali vrijeme ja da se Nokia opet pocme nositi.