markantz pet 4.6.2010 10:19

Konacno da neki od "normalnih" proizvodjaca, osim Samsunga, predstavi telefon sa dve SIM kartice. Samo da naprave i neki malo jaci model sa dve kartice i to ce za mene biti best buy. Mrzim da nosim dva telefona...

uss pet 4.6.2010 10:20

Uvijek sam volio male i jednostavne telefone čija baterija dugo traje. Kada negdje kreneš ne moraš razmišljati da li će se isprazniti . Čim dođu kod nas kupujem ovaj sa 2 SIM kartice.

lukavg pet 4.6.2010 12:32
uss kaže...

Uvijek sam volio male i jednostavne telefone čija baterija dugo traje. Kada negdje kreneš ne moraš razmišljati da li će se isprazniti . Čim dođu kod nas kupujem ovaj sa 2 SIM kartice.

I još, kad negdje kreneš, ne moraš se bojati da će biti ukraden.

NEW_MAN sub 5.6.2010 00:18
kinsif kaže...

nokia se ponasa ko da je u nekom paralelnom svemiru...

Nokia na tim jeftilenima zarađuje novce a uređaji su predobri.

Svi zabrijali na touch shit telefone i zaboravili da to kaj imaju je telefon a ekipica im prodaje igračke koje su u stanju uspostavit telefonski poziv.

 

kinsif sub 5.6.2010 02:18

a vidim da nokia nije sama :)
zato i zaradjuju pare na takvim mobitelima!
ma vidite, nije da ja sad nekoga vrijedjam, ali jednostavno ovo su mobiteli iz 2004.
a misao da je dobar mobitel onaj sa kojeg mozes zvati i slati poruke je misao iz 1995!
cinjenica da su ih predstavili u africi govori dovoljno sama za sebe!
pogledajte prisutnost nokie na najnaprednijim trzistima. u SADu ih ima valjda manje od LGa,
a ni japanci nisu ludi za njima...
zao mi je jer sam prije imao nokie, i bas su bile top klasa do nedavno, ali sad su se jednostavno zablokirali sa ovim symbianom,
i ne znaju kako napraviti nesto da parira androidima i iPhonu. za sad jos dobro zive od ovih jeftilena, ali takvi mobiteli su na zalasku!
trebali bi i oni na android, ali im je tesko progutati to govno i priznati da su zaj... sa symbianom!

Psiho246 sub 5.6.2010 02:38
kinsif kaže...
a vidim da nokia nije sama :)
zato i zaradjuju pare na takvim mobitelima!
ma vidite, nije da ja sad nekoga vrijedjam, ali jednostavno ovo su mobiteli iz 2004.
a misao da je dobar mobitel onaj sa kojeg mozes zvati i slati poruke je misao iz 1995!
cinjenica da su ih predstavili u africi govori dovoljno sama za sebe!
pogledajte prisutnost nokie na najnaprednijim trzistima. u SADu ih ima valjda manje od LGa,
a ni japanci nisu ludi za njima...
zao mi je jer sam prije imao nokie, i bas su bile top klasa do nedavno, ali sad su se jednostavno zablokirali sa ovim symbianom,
i ne znaju kako napraviti nesto da parira androidima i iPhonu. za sad jos dobro zive od ovih jeftilena, ali takvi mobiteli su na zalasku!
trebali bi i oni na android, ali im je tesko progutati to govno i priznati da su zaj... sa symbianom!

Ti bas i neznas novosti o Nokiji jelda?

Symbian^3, MeeGo i Maemo?

kinsif sub 5.6.2010 02:56

volio bi da se sretnemo tu za 2 god pa da vidimo kako se razvijaju maemo i symbian.
maemo je premocan, i super OS, ali vise mi je "desktop like" OS.
radi toga je windows mobile propao, pa su sad krenuli iznova sa WM7.
i dalje mislim da im je lakse i efikasnije izbaciti poneki model sa androidom!
ali zasto ne, mozda naprave nesto i od ovih linuxa! za sad nisu nesto napeti!

MrBlc sub 5.6.2010 10:14
kinsif kaže...
a vidim da nokia nije sama :)
zato i zaradjuju pare na takvim mobitelima!
ma vidite, nije da ja sad nekoga vrijedjam, ali jednostavno ovo su mobiteli iz 2004.
a misao da je dobar mobitel onaj sa kojeg mozes zvati i slati poruke je misao iz 1995!
  cinjenica da su ih predstavili u africi govori dovoljno sama za sebe!

Kupaca za takve mobitele će uvijek biti. Osnovna namjena mobitela je da možeš zvati i slati poruke (mislim da '95 poruke baš i nisu bile toliko popularne), a sve ovo ostalo je tko voli nek izvoli, ali će i platiti.

 

kinsif kaže...
 
pogledajte prisutnost nokie na najnaprednijim trzistima. u SADu ih ima valjda manje od LGa,
  a ni japanci nisu ludi za njima...

Za potvrdit svoju tezu da se Nokia ponaša kao da je u paralelnom svemiru uzeo si za primjer dva tržišta. Od ta dva tržišta na jednom je jak nacionalizam (do nedavno je bila logika ako kupuješ strano, ne voliš SAD i komunjara si), a drugo tržište je paralelni svemir (ipak je Japan poseban).

 

kinsif kaže...
 
  zao mi je jer sam prije imao nokie, i bas su bile top klasa do nedavno

Tebi je žao što si prije imao neki model uređaja jer ti se noviji modeli istog proizvođača ne sviđaju? Mislim da to više govori o tebi nego o Nokiji.

 

kinsif kaže...
  ali sad su se jednostavno zablokirali sa ovim symbianom,  
i ne znaju kako napraviti nesto da parira androidima i iPhonu. za sad jos dobro zive od ovih jeftilena, ali takvi mobiteli su na zalasku!
trebali bi i oni na android, ali im je tesko progutati to govno i priznati da su zaj... sa symbianom!

Symbinu općenito ne možeš naći zamjerku. TS Symbianu možeš, ali i on se razvija (Symbian^3). Istina je da je Nokia kasno počela s TS segmentom za širu populaciju i bacila se malo na eksperimentiranje, ali kao najjači proizvođač mobitela oni sebi to mogu priuštiti.

kinsif sub 5.6.2010 14:14

ma nabrijali ste se na mene bezveze :D
N900 je avion, super stvar. ali kazem ti, vise lici na "desktop masinu" nego na mobitel.
a i na trzistu je pozicionirana ko neki tablet!
osnovna svrha mobitela je bila zvati i slati poruke, ali ja se osobno ne mogu vratiti na mobitele bez push mail podrske,
bez brzog prijenosa podataka, bez synca za kontakte i calendar sa nekim od cloud servisa (google sync, mobileMe ili sta vec).
kad bi morao te stari odbaciti, ili bi mi racun za telefon debelo porastao i pojeo tu razliku izmedju jeftinog moba i smartphona u par mjeseci,
ili bi morao srezati komunikaciju na elementarno!
ovako imas podatkovni paket i deres! evo bas o tome je rasprava u temi o skypu na iPhonu. koristis ga za pozive u 3G signalu i ne vidim razloga da se klasicni skupi pozivi i dalje odrzavaju. ista prica vrijedi i za sms/mms naspram maila.
glede amerike kao zatvoreno trziste za strane proizvode... toyota je najprodavaniji auto (japan), BB jedan od najprodavanijih smartphona (kanada) a tu je i sva silina HTC (taiwan)!
a japanci su leaderi u tehnologiji i prvi implementiraju nove mogucnosti, dok smo mi konzervativni foloweri i treba proci jedno 5 godina da se neka novost uhvati!
kod nas je recimo jos aktualna prica "TS tipkovnica je neprakticna i daleko od klasicne 123 tipkovnice"... praksa pokazuje nesto drugo!
mobiteli iz 1995 su imali funkcije ovih nokia, na stranu velicine, ekran u boji i tih par sitnica.
da skratim, ovo je mobitel za neciju baku!
kao da danas koristite CRT monitore, windows 98, pentium IV, fotic od 2 Mpixela i igrate SNES na telefunken telki!
sve to radi, i moze cak biti i zabavno, narocito SNES :), ali jednostavno to su stvari iz proslosti i nema ih smisla vracati na dnevnoj bazi u nase zivote! ja svakako necu!
a kad nokia razvije dobar TS OS (a hoce), necu imati nikakvih problema koristit ga! danas to nije tako, i nemojte povlaciti N900 jer on nije smartphone!