N!NO sri 8.1.2014 13:14

Ovo je vise degutantno gledati. Svi koji nesto proizvode u svijetu elektronike trebaju nesto od Samsunga. Oni posalju upit "imate ekrane od 12"", ovi brze bolje izbace tablet tih dimnezija da bi bili prvi. Isto kao i sa satom. Nije bitno sto je nevideno smece, bitno da su ga oni izbacili prvi.

F10EXX sri 8.1.2014 13:41
N!NO kaže...

Ovo je vise degutantno gledati. Svi koji nesto proizvode u svijetu elektronike trebaju nesto od Samsunga. Oni posalju upit "imate ekrane od 12"", ovi brze bolje izbace tablet tih dimnezija da bi bili prvi. Isto kao i sa satom. Nije bitno sto je nevideno smece, bitno da su ga oni izbacili prvi.

Pa to je samsungov modus operandi. Ono sto su nekad bili japanci kopirajuci svabe i amere, sad (zapravo vec godinama, ovisi o slozenosti tehnologije) su koreanci kopirajuci svabe, amere i japance. Za jos 5-10 godina, u ovom visokotehnoloskom dijelu ce kinezi to radit svima prije toga navedenima. U niskotehnoloskom vec rade. 

 

Samsungu je nekad trebalo godinu dana da besramno skopiraju iPhone 3GS, a sad pokusavaju izbacit nesto prvi, i na kraju zavrse s promasajima.

 

Nije to lose za krajnje korisnike. No samo kratkorocno.

logik sri 8.1.2014 13:46

Tab Pro mi je kao i obični Tab malo bezveze ali i Tab i Note imaju dovoljno jak hardver i bateriju. Sviđa mi se jako ovaj Magazin UX i ako je vjerovat evleaksu ići će i na smartfone već od S5. Mislim da je Note Pro odličan uređaj i napokon neki Android koji bi biznismenima moga zamijenit kućni PC rekao bih...

Lion King sri 8.1.2014 13:51

Da stave neki mocniji OS gore bilo bi super, ovako s Androidom mislim da nije nega ogromna iskoristivost.

Zapravo iskoristivost je na razini iOS-a, prezentacije, filmovi i slicno. Mozda Windows 8.1 nebi bilo los izbor ili cak Ubuntu {#}

logik sri 8.1.2014 14:04

Na ovo bi trebalo ić Win8.1+Android4.4

Svaki ima svoje prednosti. Iako s ovim UXom i dodacima koje su stavili u nekim područjima je već Android produktivniji od Wina. Ali opet drugdje nije, pa bi kombinacija bila idealna.

NEW_MAN sri 8.1.2014 14:12

Pajdo ima tablet i ima appove za sve zivo.
Moze remote desktop koristit, moze se spojit na juniper, fortigate, vmware.
Lik radi sve isto kak ja na svom kompu a posto je model Note ima i stylus te se super dobro snalazi. Nisam primjetil da mu nekaj fali i nije neki tablet lover ali ovoga obozava.
Nakon svega toga ozbiljno sam pocel razmisljat o tabletu bez obzira kolko ih prezirem.

apoteka sri 8.1.2014 14:26
NEW_MAN kaže...
Pajdo ima tablet i ima appove za sve zivo.
Moze remote desktop koristit, moze se spojit na juniper, fortigate, vmware.
Lik radi sve isto kak ja na svom kompu a posto je model Note ima i stylus te se super dobro snalazi. Nisam primjetil da mu nekaj fali i nije neki tablet lover ali ovoga obozava.
Nakon svega toga ozbiljno sam pocel razmisljat o tabletu bez obzira kolko ih prezirem.

znaci kupio je tablet da moze koristit remote windowse?

EchoOne sri 8.1.2014 15:16
Tonči kaže...
Lion King kaže...

Da stave neki mocniji OS gore bilo bi super, ovako s Androidom mislim da nije nega ogromna iskoristivost...

Točno. Da stave iOS, uređaj bi možda nešto i valjao, a ovako...

Jep, mogu zamisliti. Stao bi još jedan red ikona sigurno...

Edge sri 8.1.2014 16:33
EchoOne kaže...

Jep, mogu zamisliti. Stao bi još jedan red ikona sigurno...

 

Da Apple nije napravio tablet ni smartphone kakve imamo danas, Samsung bi se jos uvijek qurcio s ekranom od 2,3" i 3 kapacitivna gumba, a tablet bi bio jos 20-ak godina daleko.

Tonči sri 8.1.2014 16:37
Edge kaže...
EchoOne kaže...

Jep, mogu zamisliti. Stao bi još jedan red ikona sigurno...

 

Da Apple nije napravio tablet ni smartphone kakve imamo danas, Samsung bi se jos uvijek qurcio s ekranom od 2,3" i 3 kapacitivna gumba, a tablet bi bio jos 20-ak godina daleko.

Točno. Ne samo da su stvorili moderni smartphone, nego i cijelo tržište tableta.

jumboY sri 8.1.2014 17:08
Tonči kaže...

Užas.

 

Istina, no meni osobno je ovo vise smijesno no uzasno.

Nekako imam osjecaj da Apple trolla samsunga. Prvo iWatch glasine, pa eto smartwatcha od strane sammya. Eto glasina o iPad 12 pro-u, kad evo i sammya ponovno. Ukoliko ih stvarno trolaju, naklon do poda. No ako i oni razmisljaju da izbace ovakvu grdosiju, onda nisu nista bolji od ovih kopiketsa.

razbijac sri 8.1.2014 17:13
Ja_ne_znam kaže...

Ovaj Samsung je od nekad inovativne kompanije počeo proizvoditi ušminkano smeče. Postali su kao Apple.

 

Postat kao apple sigurno nece jer apple je brend i napravili su revoluciju sta se tice smartphonova  , a samsung moze da sanja o tome jedino sta su dobili su ovce i hejteri "smeca" applea drugo nista. Original uvijek ostaje original , a kopija ostaje kopija

Tonči sri 8.1.2014 17:19
Ja_ne_znam kaže...

Ovaj Samsung je od nekad inovativne kompanije počeo proizvoditi ušminkano smeče. Postali su kao Apple.

Da su kao Apple imali bi inovacije, a ovako su samo tvrtka koja uz televizore, automobile, komponente, ekrane, bijelu tehniku i sl. dio zarade ubire i na tržištima koja je Apple izmislio. :)

EchoOne sri 8.1.2014 17:19
DigiMagic kaže...

Najmanji tablet kojeg se sjećam je bio Dell od 5", najveći su Yarvik, Archos i slični od 13.3" (prodaju se već par godina npr. u Linksu). Ne izgleda mi da Samsung kopira išta posebno...

Jedva čekam da Apple izda svoj smartwatch i 12" iPad da vidimo kako izgleda original.

razbijac sri 8.1.2014 17:21
Tonči kaže...
Ja_ne_znam kaže...

Ovaj Samsung je od nekad inovativne kompanije počeo proizvoditi ušminkano smeče. Postali su kao Apple.

Da su kao Apple imali bi inovacije, a ovako su samo tvrtka koja uz televizore, automobile, komponente, ekrane, bijelu tehniku i sl. dio zarade ubire i na tržištima koja je Apple izmislio. :)

 

Jel ovo moguce da na ovome ima netko da ne pljuje po appleu. Skidam ti kapu , ali isto je zabavno komentirati uz 99% armije androida 

apoteka sri 8.1.2014 17:48

momci prvi iphone je izasao prije 6 godina

ne zivite na staroj slavi, iphone je sad pregazen

mozda i jesu pokrenuli navalu ovih bezlicnih mobitela

al davno je to bilo... tako i za ipad

samo je pitanje vremena kad ce android zasjest na prvo mjesto

limitedition sri 8.1.2014 17:49
Tonči kaže...
Ja_ne_znam kaže...

Ovaj Samsung je od nekad inovativne kompanije počeo proizvoditi ušminkano smeče. Postali su kao Apple.

Da su kao Apple imali bi inovacije, a ovako su samo tvrtka koja uz televizore, automobile, komponente, ekrane, bijelu tehniku i sl. dio zarade ubire i na tržištima koja je Apple izmislio. :)

Prvo nije Apple izmislio nego podigao na novu razinu. Drugo Apple koristi Samsungove komponente da bi zaradio, sramota?

razbijac kaže...
Tonči kaže...
Ja_ne_znam kaže...

Ovaj Samsung je od nekad inovativne kompanije počeo proizvoditi ušminkano smeče. Postali su kao Apple.

Da su kao Apple imali bi inovacije, a ovako su samo tvrtka koja uz televizore, automobile, komponente, ekrane, bijelu tehniku i sl. dio zarade ubire i na tržištima koja je Apple izmislio. :)

 

Jel ovo moguce da na ovome ima netko da ne pljuje po appleu. Skidam ti kapu , ali isto je zabavno komentirati uz 99% armije androida 

Čitam postove i nije mi jasno jel ovo neinformiranost, hejtanje, trolanje ili čista glupost nekih forumaša. Razbacivati ovakve komentare o nečemu što u stvarnosti nisi ni vidio a kamoli uzeo u ruke i testirao? Jedino čemu se može eventualno prigovoriti je responzivnost pen-a, tj koliko je kašnjenje. Čekam neki kvalitenan video review.

Tonči sri 8.1.2014 17:54

Dobar dio koji pljuje nije nikad koristio Apple ili ga mrzi iz razloga što se Apple uglavnom reklamira kao "premium". Dakle, ta mržnja nije ništa drugačije od mržnje prema Ferrariju, Porscheu, Armaniju, holivudskim glumcima, uspješnim biznismenima - radi se o prirodnoj reakciji uslijed nemogućnosti da se nešto priušti, a i istovremene želje i eventualno "alergije" na skupo, lijepo i sl. ono što te individue koje (dok) to nemaju, smatraju plitkim. Realno, Apple proizvodi brendirana računala kao i Lenovo, Dell, AlienWare, ASUS i sl. Imaju vlastiti OS, ne koriste Windowse i taj OS im radi izrazito dobro (ciljan, ograničen raspon podržanog hardvera i sl.).

 

I osobno sam bio alergičan na "Apple kult" i ni danas ne volim kultove i fanove koji se okupljaju pred trgovinom i spavaju na ulici da kupe mobitel, no ne volim ni iste takve koji to rade pred koncertom Justina Biebera, Thompsona, HDZ-a, techno festivala, BlizzCona ili novogodišnjeg koncerta u Beču (samo što ovi zadnji nose frak, a ne smrdljive majice). Znači li to da ne bih ili nisam probao nijedno ili da ću nekontrolirano pljuvati? Ne. Ni ja ne mogu ni približno kupiti Mac Pro (u Hrvatskoj će vjerojatno koštati 50-100% više) pa opet ne pljujem po njemu da je "kanta".

 

iPhone ne košta više od bilo kojeg drugog flagshipa poput SGS4 telefona, MacBook Air ne košta više od Lenovo Carbona X1 i sl., a Appleov 4K ekran vjerojatno neće koštati više od ASUS-a PQ321Q ili Della UP3214Q, ali ćeš uvijek vidjeti pljuvanje po precijenjenom Appleu.

 

Realno, niti jedan telefon, tablet i računalo nisu bez mana. Probao sam praktički sve iz vrha ponude i žalosno to mogu potvrditi (nadao sam se da je barem Apple savršen, ali nije). No, kako kome odgovara, neki od uređaja mu jest najbolji; zbog cijene, performansi ili mogućnosti, sasvim je nebitno. Netko je spreman trpjeti loše i malobrojne aplikacije da bi imao Windows telefon, netko trzanje, rušenja i malware jer voli open source, a netko želi Apple jer mu se sviđaju konzistentnost sučelja i kvaliteta izrade.

 

TL;DR: ovakve teme i prepirke su uglavnom besmislene. Kao i ovaj moj komentar. Niti tko to čita, niti tko to prihvaća. {#}

 

 

P.S.  (malo trolam ovdje u posljednjem komentaru, pogodi kojem {#})

limitedition sri 8.1.2014 17:58
Tonči kaže...

Dobar dio koji pljuje nije nikad koristio Apple ili ga mrzi iz razloga što se Apple uglavnom reklamira kao "premium". Dakle, ta mržnja nije ništa drugačije od mržnje prema Ferrariju, Porscheu, Armaniju, holivudskim glumcima, uspješnim biznismenima - radi se o prirodnoj reakciji uslijed nemogućnosti da se nešto priušti, a i istovremene želje i eventualno "alergije" na skupo, lijepo i sl. ono što te individue koje (dok) to nemaju, smatraju plitkim. Realno, Apple proizvodi brendirana računala kao i Lenovo, Dell, AlienWare, ASUS i sl. Imaju vlastiti OS, ne koriste Windowse i taj OS im radi izrazito dobro (ciljan, ograničen raspon podržanog hardvera i sl.).

 

I osobno sam bio alergičan na "Apple kult" i ni danas ne volim kultove i fanove koji se okupljaju pred trgovinom i spavaju na ulici da kupe mobitel, no ne volim ni iste takve koji to rade pred koncertom Justina Biebera, Thompsona, HDZ-a, techno festivala, BlizzCona ili novogodišnjeg koncerta u Beču (samo što ovi zadnji nose frak, a ne smrdljive majice). Znači li to da ne bih ili nisam probao nijedno ili da ću nekontrolirano pljuvati? Ne. Ni ja ne mogu ni približno kupiti Mac Pro (u Hrvatskoj će vjerojatno koštati 50-100% više) pa opet ne pljujem po njemu da je "kanta".

 

iPhone ne košta više od bilo kojeg drugog flagshipa poput SGS4 telefona, MacBook Air ne košta više od Lenovo Carbona X1 i sl., a Appleov 4K ekran vjerojatno neće koštati više od ASUS-a PQ321Q ili Della UP3214Q, ali ćeš uvijek vidjeti pljuvanje po precijenjenom Appleu.

 

Realno, niti jedan telefon, tablet i računalo nisu bez mana. Probao sam praktički sve iz vrha ponude i žalosno to mogu potvrditi (nadao sam se da je barem Apple savršen, ali nije). No, kako kome odgovara, neki od uređaja mu jest najbolji; zbog cijene, performansi ili mogućnosti, sasvim je nebitno. Netko je spreman trpjeti loše i malobrojne aplikacije da bi imao Windows telefon, netko trzanje, rušenja i malware jer voli open source, a netko želi Apple jer mu se sviđaju konzistentnost sučelja i kvaliteta izrade.

 

TL;DR: ovakve teme i prepirke su uglavnom besmislene. Kao i ovaj moj komentar. Niti tko to čita, niti tko to prihvaća. {#}

Čovječe naporan si s tim Appleom!! Jedini trolovi/hejteri su ovdje ti i tvoj kolega "razbijač".

Stdite sri 8.1.2014 18:04
Tonči kaže...

Dobar dio koji pljuje nije nikad koristio Apple ili ga mrzi iz razloga što se Apple uglavnom reklamira kao "premium". Dakle, ta mržnja nije ništa drugačije od mržnje prema Ferrariju, Porscheu, Armaniju, holivudskim glumcima, uspješnim biznismenima - radi se o prirodnoj reakciji uslijed nemogućnosti da se nešto priušti, a i istovremene želje i eventualno "alergije" na skupo, lijepo i sl. ono što te individue koje (dok) to nemaju, smatraju plitkim. Realno, Apple proizvodi brendirana računala kao i Lenovo, Dell, AlienWare, ASUS i sl. Imaju vlastiti OS, ne koriste Windowse i taj OS im radi izrazito dobro (ciljan, ograničen raspon podržanog hardvera i sl.).

 

I osobno sam bio alergičan na "Apple kult" i ni danas ne volim kultove i fanove koji se okupljaju pred trgovinom i spavaju na ulici da kupe mobitel, no ne volim ni iste takve koji to rade pred koncertom Justina Biebera, Thompsona, HDZ-a, techno festivala, BlizzCona ili novogodišnjeg koncerta u Beču (samo što ovi zadnji nose frak, a ne smrdljive majice). Znači li to da ne bih ili nisam probao nijedno ili da ću nekontrolirano pljuvati? Ne. Ni ja ne mogu ni približno kupiti Mac Pro (u Hrvatskoj će vjerojatno koštati 50-100% više) pa opet ne pljujem po njemu da je "kanta".

 

iPhone ne košta više od bilo kojeg drugog flagshipa poput SGS4 telefona, MacBook Air ne košta više od Lenovo Carbona X1 i sl., a Appleov 4K ekran vjerojatno neće koštati više od ASUS-a PQ321Q ili Della UP3214Q, ali ćeš uvijek vidjeti pljuvanje po precijenjenom Appleu.

 

Realno, niti jedan telefon, tablet i računalo nisu bez mana. Probao sam praktički sve iz vrha ponude i žalosno to mogu potvrditi (nadao sam se da je barem Apple savršen, ali nije). No, kako kome odgovara, neki od uređaja mu jest najbolji; zbog cijene, performansi ili mogućnosti, sasvim je nebitno. Netko je spreman trpjeti loše i malobrojne aplikacije da bi imao Windows telefon, netko trzanje, rušenja i malware jer voli open source, a netko želi Apple jer mu se sviđaju konzistentnost sučelja i kvaliteta izrade.

 

TL;DR: ovakve teme i prepirke su uglavnom besmislene. Kao i ovaj moj komentar. Niti tko to čita, niti tko to prihvaća. {#}

 

 

P.S.  (malo trolam ovdje u posljednjem komentaru, pogodi kojem {#})

Sjedi dole čista petica ! btw lijepo rečeno