fighterZu čet 10.2.2011 18:12
Garamel kaže...

Napokon i btw ja sam uradio samo upgrade.

s bete ili 8

------------------------------------

de oni koji su instalirali, a imali su beta verziju ako nije problem, neka kažu jesu li unistalirali betu ili instalirali preko nje

icecold čet 10.2.2011 18:13
TranceMight kaže...

a zaća ne greju i na expeje?

Da bi te "prisilili" na Windows 7.

Brzo su izašli iz bete jer nisu imali nešto puno posla.

Imali su dve platforme na kojoj su radili i to je to.

Zato imaju i bolju HW akceleraciju od Firefoxa koja je malo sporija ali je ima i na XP-u, i drugim OS-evima.

 

Inače razlog zašto Mozilla planira brži proces izdavanja Firefoxa je i zbog ovakvih slučaja:

IE9 će biti prvi browser na tržištu koji će u svojoj finalnoj verziji ponuditi HW akceleraciju, a HW akceleraciju je Firefox imao u ponudi mesecima pre nego što se developer preview pojavio za IE 9.

 

Sve u svemu, IE 9 je veliko poboljšanje naspram IE 8.

Inferno čet 10.2.2011 18:30
bnaci kaže...

UDARNA VIJEST, IE9 RC JE STIGAO! pa koliko vas ti microsoftovci placaju blagi Boze...

tak je, microsoft je odlucil potplatit jedan hrvatski informaticki casopis da prenosi informacije o njihovom novom browseru. nemaju pametnijeg posla.

nontryer čet 10.2.2011 18:54

Bogami u sunspider benchmarku dobije nešto sitno više bodova od chrome-a, bar kod mene. :D

 

Napravio upgrade s osmice, bolje imat ovo nego ono smeće ako već moram imat IE.

 

Zna netko kako stavit da tabovi budu ispod/iznad adress bar-a? Ovako kako je sad je katastrofa..

 

EDIT: Riješeno.. desni klik negdje kod adress bara/tablova - show tabs on a separate row

so.creator.est čet 10.2.2011 19:01
nontryer kaže...

Bogami u sunspider benchmarku dobije nešto sitno više bodova od chrome-a, bar kod mene. :D

 

Napravio upgrade s osmice, bolje imat ovo nego ono smeće ako već moram imat IE.

 

Zna netko kako stavit da tabovi budu ispod/iznad adress bar-a? Ovako kako je sad je katastrofa..

 jel misliš na ovo?

nontryer čet 10.2.2011 19:02
so.creator.est kaže...
nontryer kaže...

Bogami u sunspider benchmarku dobije nešto sitno više bodova od chrome-a, bar kod mene. :D

 

Napravio upgrade s osmice, bolje imat ovo nego ono smeće ako već moram imat IE.

 

Zna netko kako stavit da tabovi budu ispod/iznad adress bar-a? Ovako kako je sad je katastrofa..

 jel misliš na ovo?

Je, to je to..već sam skužio sam, editirao i post iznad.

 

Hvala svejedno. {#}

TranceMight čet 10.2.2011 19:15
icecold kaže...
TranceMight kaže...

a zaća ne greju i na expeje?

Da bi te "prisilili" na Windows 7.

Brzo su izašli iz bete jer nisu imali nešto puno posla.

Imali su dve platforme na kojoj su radili i to je to.

Zato imaju i bolju HW akceleraciju od Firefoxa koja je malo sporija ali je ima i na XP-u, i drugim OS-evima.

 

Inače razlog zašto Mozilla planira brži proces izdavanja Firefoxa je i zbog ovakvih slučaja:

IE9 će biti prvi browser na tržištu koji će u svojoj finalnoj verziji ponuditi HW akceleraciju, a HW akceleraciju je Firefox imao u ponudi mesecima pre nego što se developer preview pojavio za IE 9.

 

Sve u svemu, IE 9 je veliko poboljšanje naspram IE 8.

haha, bilo je to samo retoricko pitanje :)

 

ja koristim "sve" browsere i kolko god IE9 bio bolji od 8ice... i dalje je najlosiji browser na trzistu :)

dark_wizz čet 10.2.2011 19:21

Ne mogu vjerovat da je to IE, kod mene je on uvijek bio "browser koji služi da skinem drugi brower" i poslije toga čami bzvz na kompu. Mogu samo reći da je brz i (zasad) stabilan, a vidjet ćemo još kako se drži pored Opere i Chrome-a

iggy čet 10.2.2011 19:38

Probao i odmah maknuo - živciralo što nisam mogao staviti home, settings i favorites button na lijevu stranu i po defaultu je uključen clear type, a više nema opcije da ga se isključi tak da ostajem zasad na 8-ci.

matija656 čet 10.2.2011 19:40

evo malo ga vozim i ugodno sam iznenađen

prije sam imao ie samo da skinem chrome, a sad kad ga vidim ovako redizajniranoga i sa odličnom brzinom, sve mi se više i više sviđa

za sad ima jako jako velike mogučnosti da mi bude glavni browser na lapu, a nebi se ni čudio da se to dogodi...

sviđa mi se sučelje, al bilo bi mi draže da su stavili tabove, adresnu traku u ravnini sa komandama prozora, a ove tri tipke da su stavili pod neki gumb da mi nije tak "prazno" gore

također neznam dal ste primjetili ali meni je to odlična stvar što ima ie9, naime dok se klikne na zvjezdicu za favorites i dok se otvori lista stranica, pomaknete miš na strelicu desni i sa tim otvorite taj link u novom tabu a da nije potrebno klikanje sa desnim mišem, ako je to od prije a da ja nisam primjetio oprostite onda

:D

 

sve u svemu jako sam zadovoljan sa ovim nekad smatranim "sr*njem", bilo je i vrijeme da se malo probude i da naprave dobar browser

:)