Lex Luthor čet 14.4.2011 21:21

Čitam na stranim forumima, ljudi su već lagano ludi, HP na kapaljke daje informacije (već 6mjeseci)... ubiti kako će izgledati WebOS 3.0 može se vidjeti na Palm Pre 2 koji dolazi s WebOS 2.0, i koji je zadnji mobitel uopće koji je izašao i koji će izaći pod Palmovi imenom (čitaj HP kupio Palm)...

 

Sami OS mi se čini izvrstan ali problem će biti aplikacije kojih je za sada još uvijek malo, tj. biti će upitno kojim će tempom prije svega izlaziti hrvatske aplikacije jer za sada prednost ima iOS i Android a dok su W7 i Symbian u drugom planu s time da čak i za Android aplikacije dolaze sa nekoliko mjeseci zakašnjena... Tako da sam ubiti u nedumici uzeti iOs ili WebOS još uvijek me privlači WebOS više ali tko će dočekati ljeto a možda i kasnije (kod nas) da stignu prvi HP uređaji...

Zakky pet 15.4.2011 01:59

Imam printer ( 2 godine star) i skener (3 god.) od HP-a za koje nemam pohvalnih riječi. Driveri koji idu uz te uređaje prava su koma. Imaš osjećaj da ih je netko napravio lijevom nogom! Programi koje dobiješ na popratnom CDu su u današnje vrijeme potpuno smiješni, rekao bih nekorisni i neupotrebljivi. Ima na desetke srodnih open source i besplatnih programa koji su bolji, ljepši i upotrebljiviji od HP-ovih. Imam dojam da su ovi njihovi programi rađeni još za Windowse 95, ako se netko još sjeća tog OS-a! Zato kažem jedno veliko NE HVALA na WebOS-u jer sam siguran da se neće moći mjeriti sa sa iOS 4 ili Androidom! Poanta nije napraviti jednako kvalitetan ili čak bolji operativni sustav, dovoljno je napraviti da korisnički programi rade samo na WebOS-u, a koji, (gle čuda!?) moći će se kupiti samo u HP “AppStore”!!!

TheName07 sub 16.4.2011 02:37
vexx5555 kaže...

Ovaj os će biti perfektan-kao i sve što je ikada došlo iz HP-a. Očekujem izvsnost, kvalitetu, stabilnost i dobru podršku kako HP-u i dolikuje.

Na stranu WebOS. I ja brijem na tu priču. No HP nije više što je bio. Ako pogledamo statistiku kvarova notebook-ova, HP se pokazuje u ne baš najboljem svijetlu. A prije su bili zakon. Ovo naravno ne mogu podkrijepiti linkom ili dokazom. Radi se o internim informacijama retail prodavača i distributera.

Ja se samo jaaakooo nadam da će ova odgađanja uroditi izvrsnom kombinacijom tablet hw+sw. Iskreno.

blackalbum sub 16.4.2011 11:32
TheName07 kaže...
vexx5555 kaže...

Ovaj os će biti perfektan-kao i sve što je ikada došlo iz HP-a. Očekujem izvsnost, kvalitetu, stabilnost i dobru podršku kako HP-u i dolikuje.

Na stranu WebOS. I ja brijem na tu priču. No HP nije više što je bio. Ako pogledamo statistiku kvarova notebook-ova, HP se pokazuje u ne baš najboljem svijetlu. A prije su bili zakon. Ovo naravno ne mogu podkrijepiti linkom ili dokazom. Radi se o internim informacijama retail prodavača i distributera.

Ja se samo jaaakooo nadam da će ova odgađanja uroditi izvrsnom kombinacijom tablet hw+sw. Iskreno.

neće ni kod mene više nikad hp laptop,obićno smeće a platio sam ga 5600 kn

alen-c ned 17.4.2011 22:33

HP kao da se malo izgubio. Nekad je imao stvarno kvalitetne laptope, stolna racunala pa i mobitele s WM.

U zadnje vrijeme izbacuju sve i svašta. A i sve mi se cini da im dizajn dolazi u prvi plan, a kvaliteta u neki treci.

U izgledu i poslovanju u zadnje vrijeme kao da kopiraju Apple, tj.kao da pokušavaju biti Apple u Win svijetu.
Što se tice kvalitete u laptopima cinimi se lošija naspram Toshibe, Lenova ili DELL-a.

S frendu sam prošle godine pomagao u kupnji laptopa, uzeli smo jedan HP-ov i stanje nakon manje od godine

korištenja baš i nije neko. Baterija naravno više nije uopce u funkciji, dio plastike oko tipkovnice se odlijepio

nekako pa ima lufta...

 

Što se tice WebOS-a i njegove kupnje to im je jedna od najpametnijih odluka u zadnje vrijeme ako iskoriste

njegov potencijal. Za sada se cini najkompetniji mobilni/tablet OS, ali nekako previše odgađaju s njime i

 prodajom finalnih proizvoda. Treba imat na umu da konkurencija nece cekati sklopljenih ruku.

Android 3.0 i novije verzije te iOS 5 su pred vratima, a cini mi se da bi mogli donjeti dosta novosti,

po možda i dostici ili prestici trenutni WebOS.

Brijem da je Yeti viđeniji u Hrvatskoj nego mobiteli s tim OS-om. {#}