ZovemseZoranidolazimizRijeke pon 3.10.2016 09:24

Gube 70% baterije nakon samo 3 sata? Ono od 100% do 30% u 3 sata? Ištekaš mobitel u 8 ujutro a u 11 je već skoro pa prazan? Ili je ovo pogreška u tekstu ili su ljudi stvarno *GLUPI RETARDUSI* kad kupuju tako nešto.

 

Imam Galaxy S6 i super je osim što se povremeno sam od sebe gasi i baterija mu traje do 8 - 21 navečer (uključen WIFI cijelo vrijeme ali ne radim na njemu gotovo pa ništa, većinom dana je u standby modu, prije punjenja je na 10%).

Za galaxy S8 ću dobro razmisliti.

Visak pon 3.10.2016 10:16

Za sve obične primjene mob može raditi u modu 1920*1080, a samo za VR se prebacivati u 4k. No bilo bi pametno da naprave i HD model da ljudi ne plaćaju 4k ako im ne treba.

Tko želi VR pristat će na veću potrošnju u tom modu, a nije ni previše pametno provesti više od 3 sata s time na glavi.

Mayo pon 3.10.2016 10:30

Sve je to super, ali sam mišljenja da je za redovnu upotrebu 720p ekran dovoljan. Što se tiče baterije, glavni krivci za pražnjenje su 3G i 4G veze. Isključite sve više od 2G i baterija će vam trajati 2-3x dulje. Veći bandwith uključite po potrebi.

77ari pon 3.10.2016 12:51

Ima smisla tako velika rezolucija za VR, jer je to doslovno par centimetara od oči.

Ali ako ne koristite mobitel za VR tako velika rezolucija nije potrebna, bilo bi ok ako naprave 2 modela 1 s manjom rezolucijom i 1 s večom.

 

S7 ima jako dobru bateriju, možda čak i najbolju trenutno na tržištu, nebi volio da s8 ima manju. Noze 7 može izdržati puno manje nego s7 na 1 punjenju.

Ovo izbacivanje jacka nije uredu. Ja nebi htio kupovati nove slušalice samo radi 1 mobitela, a one koje dobiješ s mobitelom nisu ni približno dobre kao slušalice koje možeš kupiti.

Visak pon 3.10.2016 21:08
77ari kaže...

Ima smisla tako velika rezolucija za VR, jer je to doslovno par centimetara od oči.

 

 Ispred očiju dođu još leće, zbog kojih nemaš dojam da je ekran blizu. Na sadašnjoj rezoluciji (S6, S7) vidljivi su pikseli, jer ih je premalo za vidno polje koje ekran pokriva. 4k će biti bolje, ali vjerojatno će trebati još povećavati rezoluciju kako ekrani napreduju.

DragonShit pon 3.10.2016 23:40

Koga ne zanima VR, njemu ni ne treba takav mobitel za Facebook i Angry Birds. Postoje i ljudi kojima je mobitel statusni simbol i ne znaju što je to VR ali moraju imati najnoviji i najskuplji model. Jedva čekam da Kinezi počnu ugrađivati 2k AMOLED ekrane u "jeftine" mobitele, Android N i podršku za Google Daydream.

Visak uto 4.10.2016 17:05

Na Galaxy ekranima pikseli se jako vide jer su vrlo mali, a razmak među njima je velik, pa se taj razmak vidi kao mreža. Ako 4k ekrani zadrže istu veličinu piksela, ali ih duplo gušće postave bit će dobro, no ako ih smanje opet će se vidjeti mreža.