Indestructible ned 29.6.2014 22:20
LudaRajcica kaže...

Windowsi (mobilni) u 2014 godini dobijaju i foldere na oduševljenje i hvalospijev svih! :D

ovo je odavno dostupno, mislim ova opcija samo kroz dodatnu aplikaciju koju si morao skinuti s marketa, sada ce biti integrirana u sam sistem, sto je veoma pohvalno za microsoft, konacno su se sjetili

LudaRajcica ned 29.6.2014 22:52
Indestructible kaže...
LudaRajcica kaže...

Windowsi (mobilni) u 2014 godini dobijaju i foldere na oduševljenje i hvalospijev svih! :D

ovo je odavno dostupno, mislim ova opcija samo kroz dodatnu aplikaciju koju si morao skinuti s marketa, sada ce biti integrirana u sam sistem, sto je veoma pohvalno za microsoft, konacno su se sjetili

lol

 

treba ti app da kreiras foldere, WP :D zasto jednostavno i jednostavno kad moze biti...! :D

 

a kako sam rekao, hvalospijevi krenuli! :D

1BIT ned 29.6.2014 23:01

"Također, u uputama stoji da je za funkcionalnost potreban Windows Phone 8.1 Update koji se očekuje krajem ljeta."

 

A ja se sve nadam, sad će update za tjedan il dva, kad ono krajem ljeta, a ljeto je tek poćelo, čekam ga već mjesec i pol...{#}{#}

duhonja ned 29.6.2014 23:07

folderi kao folderi mi nisu trebali,a WP 8 ionako savrseno je sam to sortirao,sto god se prebacivalo na smartfon..zasto je to takovjerovatno radisigurnosti,ali ako ljudi hoce raditi kojekakve stvari,samo nek izvole...

Indestructible ned 29.6.2014 23:49
LudaRajcica kaže...
Indestructible kaže...
LudaRajcica kaže...

Windowsi (mobilni) u 2014 godini dobijaju i foldere na oduševljenje i hvalospijev svih! :D

ovo je odavno dostupno, mislim ova opcija samo kroz dodatnu aplikaciju koju si morao skinuti s marketa, sada ce biti integrirana u sam sistem, sto je veoma pohvalno za microsoft, konacno su se sjetili

lol

 

treba ti app da kreiras foldere, WP :D zasto jednostavno i jednostavno kad moze biti...! :D

 

a kako sam rekao, hvalospijevi krenuli! :D

za ovo boldano sam ocekivao da ce ipak neko skontati sarkazam, medjutim slabo

H4X0R pon 30.6.2014 00:13

Što vise spoznajem WP sve više vidim koliko je manjkav. Nek riješe kreteni barem problem sa temp fajlovima. Svako malo moraš reset napravit jer se popuni memorija na telefonu. Koji god video pogledaš na YouTube-u ostane na Phone memoriji i ne možeš ga izbrisati. Danas gledam, nema podrške za titlove niti ima ijedna besplatna aplikacija.

BlueMax pon 30.6.2014 00:21
Indestructible kaže...
LudaRajcica kaže...

Windowsi (mobilni) u 2014 godini dobijaju i foldere na oduševljenje i hvalospijev svih! :D

ovo je odavno dostupno, mislim ova opcija samo kroz dodatnu aplikaciju koju si morao skinuti s marketa, sada ce biti integrirana u sam sistem, sto je veoma pohvalno za microsoft, konacno su se sjetili

Pohvalno? Pohvalno bi bilo da su to stavili odmah. U biti ni to ne bi bilo pohvalno nego normalno a ovako je zalosno.

duhonja pon 30.6.2014 00:23
H4X0R kaže...
Što vise spoznajem WP sve više vidim koliko je manjkav. Nek riješe kreteni barem problem sa temp fajlovima. Svako malo moraš reset napravit jer se popuni memorija na telefonu. Koji god video pogledaš na YouTube-u ostane na Phone memoriji i ne možeš ga izbrisati. Danas gledam, nema podrške za titlove niti ima ijedna besplatna aplikacija.

meni je recimo savrsen...no ja ne gledam na 4-5 incha video,jer je to mazohizam..WP je vise za ozbiljnu uporabu..ima besplatnih aplikacija samo treba kopati...

BlueMax pon 30.6.2014 00:30
duhonja kaže...
H4X0R kaže...
Što vise spoznajem WP sve više vidim koliko je manjkav. Nek riješe kreteni barem problem sa temp fajlovima. Svako malo moraš reset napravit jer se popuni memorija na telefonu. Koji god video pogledaš na YouTube-u ostane na Phone memoriji i ne možeš ga izbrisati. Danas gledam, nema podrške za titlove niti ima ijedna besplatna aplikacija.

meni je recimo savrsen...no ja ne gledam na 4-5 incha video,jer je to mazohizam..WP je vise za ozbiljnu uporabu..ima besplatnih aplikacija samo treba kopati...

WP je za ozbiljnu uporabu? Mozes li malo pojasniti ovo? U kojim je aspektima WP "ozbiljniji" od Amdroida ili iOS-a? To sto ima manje igrica i aplikacija ne znaci da je za ozbiljnu uporabu nego da ima manje igrica i aplikacije.

Sto tocno ti sa svojim "ozbiljnim" mobitelom mozes a ja s Androidom ili moja supruga sa iOS-om ne mozemo?

Cini mi se da su iOvce milost bozja prema WPteladi.

duhonja pon 30.6.2014 00:41
BlueMax kaže...
duhonja kaže...
H4X0R kaže...
Što vise spoznajem WP sve više vidim koliko je manjkav. Nek riješe kreteni barem problem sa temp fajlovima. Svako malo moraš reset napravit jer se popuni memorija na telefonu. Koji god video pogledaš na YouTube-u ostane na Phone memoriji i ne možeš ga izbrisati. Danas gledam, nema podrške za titlove niti ima ijedna besplatna aplikacija.

meni je recimo savrsen...no ja ne gledam na 4-5 incha video,jer je to mazohizam..WP je vise za ozbiljnu uporabu..ima besplatnih aplikacija samo treba kopati...

WP je za ozbiljnu uporabu? Mozes li malo pojasniti ovo? U kojim je aspektima WP "ozbiljniji" od Amdroida ili iOS-a? To sto ima manje igrica i aplikacija ne znaci da je za ozbiljnu uporabu nego da ima manje igrica i aplikacije.

Sto tocno ti sa svojim "ozbiljnim" mobitelom mozes a ja s Androidom ili moja supruga sa iOS-om ne mozemo?

Cini mi se da su iOvce milost bozja prema WPteladi.

Da,za ozbiljnu uporabu.Ne,ne bi shvatio.U smislu u kojem je Windows ozbiljniji od Linuxa.E da ti je znati sto mogu{#}  ..  N e bih se natjecao sa tobom i tvojom zenom,dok gladite tablete,a klinci se igraju na podu...

Razumijem revoltiranost..probajte raditi nesto drugo ti i tvoja zena,a ne samo gladiti tablete..{#}

peroko pon 30.6.2014 01:43
duhonja kaže...
H4X0R kaže...
Što vise spoznajem WP sve više vidim koliko je manjkav. Nek riješe kreteni barem problem sa temp fajlovima. Svako malo moraš reset napravit jer se popuni memorija na telefonu. Koji god video pogledaš na YouTube-u ostane na Phone memoriji i ne možeš ga izbrisati. Danas gledam, nema podrške za titlove niti ima ijedna besplatna aplikacija.

meni je recimo savrsen...no ja ne gledam na 4-5 incha video,jer je to mazohizam..WP je vise za ozbiljnu uporabu..ima besplatnih aplikacija samo treba kopati...

Manjkavost OS-a opravdavaš argumentom da je za ozbiljnu upotrebu? Koja je to ozbiljna upotreba? Telefoniranje i poruke{#}

duhonja pon 30.6.2014 01:51
BlueMax kaže...

Dobio si konkretno pitanje na koje si odgovorio vrijeđanjem. Pored takvog odgoja strah me i pomisliti kojim "ozbiljnim" stvarima se baviš.

Na pristojno pitanje,pristojno odgovorim,jel...Kojim vrijedjanjem?-Sto je tebi konkretna uvreda u om tekstu,za raziku od tvog nazivanja WPkorisika,teladima..Ostlo je bilo cisto driblanje,jer sam vidio d sineozbiljan i arogantan sugovorikpa ti se slicnim stilom vratilo..{#}

 

@HAXOR  kada putujem uglavnom gledam cestu ispred sebe..sigurnosti radi..{#}

 

 @ peroko...manjkavost? po tvojoj logici,onda nijedan OS ne moze nazvati kompletnim,jer se uijek nesto novo moze ubaciti u njega...Pa,hajde da ti odgovori po cemu ozbijan..Android je otvoren OS,velikih mogucnosti,no neispoliran,jer se i sami krisnici Androida cesto bune na tu cinjenicustalno cekaju novu verziju OS-a..Ljudi uglavnom imaju android jer je marketing ucinio svoje..mojinajblizi imaju android,koji sam probao malo koristiti prije nabavke WP-a cisto da vidim kako mi lezi..i nakon par mjeseci mi je naproso dosadio..mozda jer se nisam dovoljno igrao njima injegovim mogucnstima...Jedno mi jezapalo za oko,a to je da je počesto zapinjao,inace se radilo o Samsungu S2 ii kakogodvec..neke stvari mi nisu jednostavno legle..mozda nisam dovoljno testirao,ali ako sami prije toga izgubointeres za njega,jasno je bilo da android nije moj izbor..

s druge strane,baulajao sam malo po Medija marktu i vidio Lumiju 520,vrlo jeftina,kvaitetno izradjena,solidnih specsa,i sve t za mane od 100 Eura...oda sa je kesirao i  polakoupoznavao mogucnosti.kad kazem ozbiljno koristenje,mislim na pozive,i da sms-ove{#},pušane mejlove,tu i tamo koju vijest a nekg portala,neku banking aplikaciju,red voznji vlakova,aviona i tako...Zatvoreost WP-a je u bti njegova prednost,jer e dopusta korisniku da radi akcije,koje mogu ugroziti stabilnost sustava,tako neke stvari se uopce ne mogu vidjeti vizueln,ali u pozadini,WP to perfektno odradi..istina,ispocetka me je smetalo to sto nema foldera,ali kako sam koristio smart,kak sam narojaoto i nije predstavljalo neki problem..dakleja sam rekao MENI ,dakle,sto jenekom manjkavost nedostatak integracije mapa,meni je prednost..sama integracija svega uWP je meni idealna..ispocetka sa nabaao sve zivo i mrtvo na njega,ali sam poslije ostavio ono sto mi zahtjeva svakodnevni posao..a gledanje videa,slusanje muzike,punjenje mapa kojecim,ostaljam za neke ozbiljnije{#} uredjaje,tipa laptopa i ozbiljnih susalica,na ozbiljnom displayu,bar 17,3"... tko da..nekom je ozbiljno slusanje muzike na sartu i glavinjanje po cesti,nekom odradjivane uobicajnih obaveza,a eto ima i onih koji pored zene glade tabete i smartfone..meni ne smeta...{#}

Borg8472 pon 30.6.2014 03:57

Duhonja moram ti reći da se ne slažem sa tobom.
Nebi ulazio tko je koga više uvrijedio ali to je ionako Vaša stvar i od administratora ali u to nebih htio ulaziti.
Naravno sada bi obrazložio da po mome grubo griješiš, jer gledanje videa je nešto normalno na telefonu, recimo bio sam danas na škorinom koncertu i rekao je nešto zanimljivo što sam snimio i mislim pokazati ljudima na kavi i slično.
Da se dogovorimo imam iphone 5s, macbook air (mid 2013) ali ću koristiti iphone jer je malen i stalno je kod mene.
Usput neznam kojim se poslom baviš ali prvo kaj si spomenuo je bila cjena tvog telefona, pa bi ti želio samo naglasiti da ili se baviš nekim neprofitabilnim poslom ili si loš u tome.
Telefon se bira po kvaliteti i osobnim preferencama, a ne po cjeni.
Ako govoriš da ti treba za posao onda je to radni alat, a na tome se ne štedi.
Želim ti svako dobro, mnogo novaca i da sljedeći puta kupuješ ono što smatraš da je najbolje, a cijena je manje bitna...

EZY-E pon 30.6.2014 07:28
H4X0R kaže...
Što vise spoznajem WP sve više vidim koliko je manjkav. Nek riješe kreteni barem problem sa temp fajlovima. Svako malo moraš reset napravit jer se popuni memorija na telefonu. Koji god video pogledaš na YouTube-u ostane na Phone memoriji i ne možeš ga izbrisati. Danas gledam, nema podrške za titlove niti ima ijedna besplatna aplikacija.

 

peroko kaže...
duhonja kaže...
H4X0R kaže...
Što vise spoznajem WP sve više vidim koliko je manjkav. Nek riješe kreteni barem problem sa temp fajlovima. Svako malo moraš reset napravit jer se popuni memorija na telefonu. Koji god video pogledaš na YouTube-u ostane na Phone memoriji i ne možeš ga izbrisati. Danas gledam, nema podrške za titlove niti ima ijedna besplatna aplikacija.

meni je recimo savrsen...no ja ne gledam na 4-5 incha video,jer je to mazohizam..WP je vise za ozbiljnu uporabu..ima besplatnih aplikacija samo treba kopati...

Manjkavost OS-a opravdavaš argumentom da je za ozbiljnu upotrebu? Koja je to ozbiljna upotreba? Telefoniranje i poruke{#}

Ovim putem zahtijevam od obojice da date jasne primjere zašto je WP 8.1 manjkav.

malina22 pon 30.6.2014 07:39
Borg8472 kaže...
Duhonja moram ti reći da se ne slažem sa tobom.
Nebi ulazio tko je koga više uvrijedio ali to je ionako Vaša stvar i od administratora ali u to nebih htio ulaziti.
Naravno sada bi obrazložio da po mome grubo griješiš, jer gledanje videa je nešto normalno na telefonu, recimo bio sam danas na škorinom koncertu i rekao je nešto zanimljivo što sam snimio i mislim pokazati ljudima na kavi i slično.
Da se dogovorimo imam iphone 5s, macbook air (mid 2013) ali ću koristiti iphone jer je malen i stalno je kod mene.
Usput neznam kojim se poslom baviš ali prvo kaj si spomenuo je bila cjena tvog telefona, pa bi ti želio samo naglasiti da ili se baviš nekim neprofitabilnim poslom ili si loš u tome.
Telefon se bira po kvaliteti i osobnim preferencama, a ne po cjeni.
Ako govoriš da ti treba za posao onda je to radni alat, a na tome se ne štedi.
Želim ti svako dobro, mnogo novaca i da sljedeći puta kupuješ ono što smatraš da je najbolje, a cijena je manje bitna...

Možda je čovjek samo htio napomenuti da se za te pare može naći WP telefon koji za razliku od Androida neće štekati pri skorlanju menija...što kod Androida nema ni kod skupljih telefona. To čime se bavi i jel dobar il nije u tome nije tvoja a ni moja stvar...i ti si ga na taj način uvrijedio.

 

Ovo drugo boldano...je čisti proljev od izjave...danas u vrijeme kad 90% populacije jedva spaja kraj s krajem a nosi uber telefone je samo dokaz kompleksa naroda a ne zato što znaju šta je kvalitetno jer bitno je da mi mahne novim telefonom ispred nosa...uostalom o kom ti kvalitetu govoriš u današnje vrijeme...

BlueMax pon 30.6.2014 08:48
duhonja kaže...

Na pristojno pitanje,pristojno odgovorim,jel...Kojim vrijedjanjem?-Sto je tebi konkretna uvreda u om tekstu,za raziku od tvog nazivanja WPkorisika,teladima..Ostlo je bilo cisto driblanje,jer sam vidio d sineozbiljan i arogantan sugovorikpa ti se slicnim stilom vratilo..{#}

 

@HAXOR  kada putujem uglavnom gledam cestu ispred sebe..sigurnosti radi..{#}

 

 @ peroko...manjkavost? po tvojoj logici,onda nijedan OS ne moze nazvati kompletnim,jer se uijek nesto novo moze ubaciti u njega...Pa,hajde da ti odgovori po cemu ozbijan..Android je otvoren OS,velikih mogucnosti,no neispoliran,jer se i sami krisnici Androida cesto bune na tu cinjenicustalno cekaju novu verziju OS-a..Ljudi uglavnom imaju android jer je marketing ucinio svoje..mojinajblizi imaju android,koji sam probao malo koristiti prije nabavke WP-a cisto da vidim kako mi lezi..i nakon par mjeseci mi je naproso dosadio..mozda jer se nisam dovoljno igrao njima injegovim mogucnstima...Jedno mi jezapalo za oko,a to je da je počesto zapinjao,inace se radilo o Samsungu S2 ii kakogodvec..neke stvari mi nisu jednostavno legle..mozda nisam dovoljno testirao,ali ako sami prije toga izgubointeres za njega,jasno je bilo da android nije moj izbor..

s druge strane,baulajao sam malo po Medija marktu i vidio Lumiju 520,vrlo jeftina,kvaitetno izradjena,solidnih specsa,i sve t za mane od 100 Eura...oda sa je kesirao i  polakoupoznavao mogucnosti.kad kazem ozbiljno koristenje,mislim na pozive,i da sms-ove{#},pušane mejlove,tu i tamo koju vijest a nekg portala,neku banking aplikaciju,red voznji vlakova,aviona i tako...Zatvoreost WP-a je u bti njegova prednost,jer e dopusta korisniku da radi akcije,koje mogu ugroziti stabilnost sustava,tako neke stvari se uopce ne mogu vidjeti vizueln,ali u pozadini,WP to perfektno odradi..istina,ispocetka me je smetalo to sto nema foldera,ali kako sam koristio smart,kak sam narojaoto i nije predstavljalo neki problem..dakleja sam rekao MENI ,dakle,sto jenekom manjkavost nedostatak integracije mapa,meni je prednost..sama integracija svega uWP je meni idealna..ispocetka sa nabaao sve zivo i mrtvo na njega,ali sam poslije ostavio ono sto mi zahtjeva svakodnevni posao..a gledanje videa,slusanje muzike,punjenje mapa kojecim,ostaljam za neke ozbiljnije{#} uredjaje,tipa laptopa i ozbiljnih susalica,na ozbiljnom displayu,bar 17,3"... tko da..nekom je ozbiljno slusanje muzike na sartu i glavinjanje po cesti,nekom odradjivane uobicajnih obaveza,a eto ima i onih koji pored zene glade tabete i smartfone..meni ne smeta...{#}

Tvoj komentar kako je WP za ozbiljnu uporabu, bez ikakvog objasnjenja zvucao je isto kao komentari Apple fanboja. Oni inace vole bacati fraze kao revolucionaran, savrsen, napredan, izvanredan... bez ikakvog objasnjenja a kamoli usporedbe s konkurencijom. Sad opet pises kako je dobro sto nemas mogucnost raditi neke stvari. Koje su to akcije kojima mozes ugroziti sigurnost sustava? Stavljanje custom ROM-ova? Jel te netko tjera na to? Ovo je ko da kazes kako je Yugo bolji od Ferrarija jer Ferrari moze dostici brzinu koja je puno opasnija od maksimalne brzine Yuga.

Zatvorenost je prednost? - Sve jasno, ostajem pri usporedbi sa iOvcama. Da mi je znati sto ti je trebalo i ono spominjanje Linuxa. Sto ti uopce znas o Linuxu?

Windows je za ozbiljnije stvari od Linuxa? Zato valjda ogromna vecina servera i skoro 100% superracunala koristi Linux. Zato jer je neozbiljan.

 

I sad post u kojem su prednosti WP-a pozivi, poruke i "tu i tamo neka vijest sa nekog portala". Aloooo, ovo je 2014. godina! Da je 2004. pa bi i shvatio zasto si odusevljen ozbiljnoscu svog OS-a. 

knight pon 30.6.2014 10:06

Nemam nikakvih problema sa temp fajlovima nakon youtubea-a, stalno gledam YT, nikad ne brisem temp (a moze se obrisati, barem ono sto nije zauzeto nekim procesom).

Sto se tice ovih foldera, mislim da njihov nedostatak nije nikakva manjkavost na WP - jer OS ima totalno drugaciji koncept. Prije bih rekao da udovoljavanje korisnicima naviklim na Android koncepte je kvarenje WP-a.

EZY-E pon 30.6.2014 11:54
peroko kaže...

Nebih se složio. Neke stvari (notifikacijska traka pa sad i ovi folderi) drugi os-ovi imaju dosta dugo. Kako windows phone misli konkurirati ios-u i androidu koji to imaju  več odavno?

Tako što wp 8.1 ima sada sve to, samo ljudi ne znaju.

BlueMax pon 30.6.2014 12:39
peroko kaže...

Nebih se složio. Neke stvari (notifikacijska traka pa sad i ovi folderi) drugi os-ovi imaju dosta dugo. Kako windows phone misli konkurirati ios-u i androidu koji to imaju  več odavno?

WP konkurirati moze tako da ponudi nesto novo (tj. mogli su da su u startu to napravili). Umjesto toga oni godinama kasne sa implementacijom vec postojeceg a trziste takvu poslovnu politiku nagradjuje izvanrednim prodajnim rezultatima. Kako smartphonea tako i tableta a cak su uspjeli proizvesti i najlosije prihvaceni desktop OS ikad.

duhonja pon 30.6.2014 13:15
malina22 kaže...
Borg8472 kaže...
Duhonja moram ti reći da se ne slažem sa tobom.
Nebi ulazio tko je koga više uvrijedio ali to je ionako Vaša stvar i od administratora ali u to nebih htio ulaziti.
Naravno sada bi obrazložio da po mome grubo griješiš, jer gledanje videa je nešto normalno na telefonu, recimo bio sam danas na škorinom koncertu i rekao je nešto zanimljivo što sam snimio i mislim pokazati ljudima na kavi i slično.
Da se dogovorimo imam iphone 5s, macbook air (mid 2013) ali ću koristiti iphone jer je malen i stalno je kod mene.
Usput neznam kojim se poslom baviš ali prvo kaj si spomenuo je bila cjena tvog telefona, pa bi ti želio samo naglasiti da ili se baviš nekim neprofitabilnim poslom ili si loš u tome.
Telefon se bira po kvaliteti i osobnim preferencama, a ne po cjeni.
Ako govoriš da ti treba za posao onda je to radni alat, a na tome se ne štedi.
Želim ti svako dobro, mnogo novaca i da sljedeći puta kupuješ ono što smatraš da je najbolje, a cijena je manje bitna...

Možda je čovjek samo htio napomenuti da se za te pare može naći WP telefon koji za razliku od Androida neće štekati pri skorlanju menija...što kod Androida nema ni kod skupljih telefona. To čime se bavi i jel dobar il nije u tome nije tvoja a ni moja stvar...i ti si ga na taj način uvrijedio.

 

Ovo drugo boldano...je čisti proljev od izjave...danas u vrijeme kad 90% populacije jedva spaja kraj s krajem a nosi uber telefone je samo dokaz kompleksa naroda a ne zato što znaju šta je kvalitetno jer bitno je da mi mahne novim telefonom ispred nosa...uostalom o kom ti kvalitetu govoriš u današnje vrijeme...

Zahvaljujem na podrsci,jer sam upravo tako mislio...Dakle,za mene je smart samo alat,nikako statusni simbol..Inace sam u inozemstvu i prilico dobro zaradjujem,tak oda mi nije bio problem uzeti neki flaship za 500-600 Eura,ali posto sam vidio Nokiju za 99 E odusevio sam se..Po logici kolege iznad (BORG),reklo bise onda da narod u Hrvtskoj zivi bogatim zivotom,jeruglavnom sve cine da imaju najskulje modele smartfona.bitno je zvati se Ernest. I da...Lumija,i to najjeftinija,je tehnicko-softwarski tako ispolirana,munjevito brza,da sam mnogma savjetovao kupnju,jer se za sitnis dobije stvarno opremljen i jak smart..jace,po mojim prohtjevima mi ne treba..takodjer,skupi smart,ne znaci nuzno kvalitetu,kao niti jeftini nekvalitetu,a primjer lumia 520 je najprodavaniji mdel medju lumijama,i nije nimalo slab,jer ga stavljaju uz bok,znatno suplji modelima,sto Samsunga sto Aplea,sto same Nokie...

mislim da vecina nije razumjela moje postanje,kako je postovani kolega iznad ipak bez predrasudashvatio na pravilan nacin..

malina22 pon 30.6.2014 13:39

Kao nekadašnji korisnik WP telefona, HTC 7 Trophy i korisnik sadašnjeg mnogo jačeg android telefona, Optimus 4x mogu reći da žalim za WP...Iako je WP bio daleko slabiji telefon po hardverskim specifikacijama radio je daleko bolje od androida...kako sam ga upalio kad sam ga kupio tako sam ga ugasio kad sam ga prodavao. Sa androidom uvijek neki problemi, te random zamrzavanja, te giga rama nije dovoljna da radi sve kako glatko...

 

Ok, Android ima više aplikacija, daje veću mogućnost personalizacije telefona kao i ima više opcija od WP...ali android je dve godine stariji os od WP tako da činjenice da se neke opcije tek sad uvode i nije toliko za zamjeriti ali isto treba imati u obziru da je sve opcije koje Android ima sada Windows Mobile ima još ranije a on je 8 godina stariji os od androida.

 

Uvođenje sortiranja aplikacija na glavnom ekranu u foldere po meni pobija funckionalnost live tilesa na WP al svako ima svoje, dobro je što MS sluša želje korisnika i uvodi te opcije pa ko voli nek izvoli.

 

iOS neću da komentarišem, nisam ga koristio nešto puno, malo kod sestre na telefonu nedovoljno za neki komentar al po onom što sam vidio slično je androidu, s razlikama u stepenu integracije u ekosistem proizvođača.

 

O ozbiljnom korištenju telefona kad 90% populacije koristi telefon da baci selfi na bojleru ili wc šolji ne vrijedi ni polemisati...