Dado_ZG78 uto 6.4.2010 13:53

A kad sam ja još prije neka 2 tjedna govorio kako je Fermi dizajniran za visoke radne temperature i da se to smatra 'pod normalno' za taj čip, neki su komentirali da pišem gluposti..   

 

Naravno da je bitno kakva je smjesa kemijskih elemenata u čipu i da na osnovu toga neki bolje (ili lošije) podnose visoke radne temperature.

Ajde nek se jedna 6800-tka ili Radeon 38xx zagriju na do 105C pa da i dalje rade normalno Belji se

Kant uto 6.4.2010 13:56
Dado_ZG78 kaže...

A kad sam ja još prije neka 2 tjedna govorio kako je Fermi dizajniran za visoke radne temperature i da se to smatra 'pod normalno' za taj čip, neki su komentirali da pišem gluposti..   

 

Naravno da je bitno kakva je smjesa kemijskih elemenata u čipu i da na osnovu toga neki bolje (ili lošije) podnose visoke radne temperature.

Ajde nek se jedna 6800-tka ili Radeon 38xx zagriju na do 105C pa da i dalje rade normalno Belji se

Pa i pišeš gluposti; a sada ti se pridruzio i Drew Henry

Penryn uto 6.4.2010 14:00
Dado_ZG78 kaže...

A kad sam ja još prije neka 2 tjedna govorio kako je Fermi dizajniran za visoke radne temperature i da se to smatra 'pod normalno' za taj čip, neki su komentirali da pišem gluposti..   

 

Naravno da je bitno kakva je smjesa kemijskih elemenata u čipu i da na osnovu toga neki bolje (ili lošije) podnose visoke radne temperature.

Ajde nek se jedna 6800-tka ili Radeon 38xx zagriju na do 105C pa da i dalje rade normalno Belji se

Jel bolje imat grafu koja se manje grije i manje troši a da ima iste performanse kao

ta šta se grije i sve ostalo?

Sry, al ovdje po logici oni koji govore da je GTX480 pametnija kupnja od npr. HD5870

ispadaju budale.

Dado_ZG78 uto 6.4.2010 14:04
Penryn kaže...

Sry, al ovdje po logici oni koji govore da je GTX480 pametnija kupnja od npr. HD5870

ispadaju budale.

 

Pa nađi mi JEDAN post gdje sam govorio kako je bolja kupnja GTX-ica od Radeonki..

 

Ja samo komentiram kako je Fermi dizajniran za rad na višim temperaturama od ostalih i to je to..

 

Naravno da ga ja ne bih kupio nakon svih saznanja zadnjih tjedana o samim karticama..  na kraju krajeva, osobno sam se uvjerio u sve dobre i loše strane 480-tke tako da je to jednostavno preskupa igračka za mene u usporedbi s onim što nudi Namigiva

epic uto 6.4.2010 14:04
Dado_ZG78 kaže...

A kad sam ja još prije neka 2 tjedna govorio kako je Fermi dizajniran za visoke radne temperature i da se to smatra 'pod normalno' za taj čip, neki su komentirali da pišem gluposti..   

 

Naravno da je bitno kakva je smjesa kemijskih elemenata u čipu i da na osnovu toga neki bolje (ili lošije) podnose visoke radne temperature.

Ajde nek se jedna 6800-tka ili Radeon 38xx zagriju na do 105C pa da i dalje rade normalno Belji se

E moj dado, bio si ti 80% toga u pravo. A sada nečeš ni ispriku dobit. Sad im treba kopirat sve one komentare što su odgovorili na to. ;)

epic uto 6.4.2010 14:05
Penryn kaže...

Jel bolje imat grafu koja se manje grije i manje troši a da ima iste performanse kao

ta šta se grije i sve ostalo?

Sry, al ovdje po logici oni koji govore da je GTX480 pametnija kupnja od npr. HD5870

ispadaju budale.

Ti si se malo pobrko, GTX480 nema iste performanse kao npr. HD5870, nego u većini slučajeva 20 % bolje.

Penryn uto 6.4.2010 14:10
epic kaže...

Ti si se malo pobrko, GTX480 nema iste performanse kao npr. HD5870, nego u većini slučajeva 20 % bolje.

Znam, naveo sam kao primjer.

Evo neki je umjesto HD5870 stoji HD5970..u svakom slučaju ATI wins, po isplativosti.

Iako mi je nvidia bliža srcu, ati jednostavno ruula dok nvidi-evci se zaj***** ..

Neka, možda ih ovo probudi..

luxman uto 6.4.2010 14:15
Dado_ZG78 kaže...

A kad sam ja još prije neka 2 tjedna govorio kako je Fermi dizajniran za visoke radne temperature i da se to smatra 'pod normalno' za taj čip, neki su komentirali da pišem gluposti..   

 

Naravno da je bitno kakva je smjesa kemijskih elemenata u čipu i da na osnovu toga neki bolje (ili lošije) podnose visoke radne temperature.

Ajde nek se jedna 6800-tka ili Radeon 38xx zagriju na do 105C pa da i dalje rade normalno Belji se

Pa vjeruj da vecina ovdje na forumu ne zna dalje od guz*ce a ipak pametuju ljudima koji za razluku od njih razvaljuju pc opremom

Tako su nekolicina njih meni kenjali o 3d monitoru koji sam posjedovao a prikazivao je 3d sliku mez nosenja naocala da bi na kraju izasao clanak kako obicni nintendo poceo ugradjivati 3d ekrana a sharp ih proizvoditi

Bilo kako bilo boli te ki** sta kenjaju cjeca

 

Dado_ZG78 uto 6.4.2010 14:21
Penryn kaže...

Uostalom, kao i GTX480, sve ostale nvidiine kartice imaju max dozvoljenu temperaturu

od 105oC pa opet rade na dosta nižim temperaturama.

Ne, nemaju Namigiva

 

(recimo jedna 6800-tka bi krepala pri radu na iznad 100C, a već blizu 100-tke bi bacala razne artefakte po ekranu i trzala za poluditi)

Penryn uto 6.4.2010 14:25
Dado_ZG78 kaže...
Penryn kaže...

Uostalom, kao i GTX480, sve ostale nvidiine kartice imaju max dozvoljenu temperaturu

od 105oC pa opet rade na dosta nižim temperaturama.

Ne, nemaju Namigiva

 

(recimo jedna 6800-tka bi krepala pri radu na iznad 100C, a već blizu 100-tke bi bacala razne artefakte po ekranu i trzala za poluditi)

Mislim na 8 , 9 , 200 , 300 serije.

Iff, te starije..imao sam Gainward 6600GT GS i sad mi pri prikazivanju 3D prizora

izbacuje artefakte..dok kod 2D prikaza sve dobro..

denix uto 6.4.2010 14:30

Uglavnom, ako je i netko kupi, mora imati dobro prozračno kučište, jer čim ona ima višu temperaturu, diči će temperaturu zraka u kučištu, što odmah donosi i veće temperature ostalih komponenti.

abraham uto 6.4.2010 14:52
denix kaže...

Uglavnom, ako je i netko kupi, mora imati dobro prozračno kučište, jer čim ona ima višu temperaturu, diči će temperaturu zraka u kučištu, što odmah donosi i veće temperature ostalih komponenti.

citao sam da ove temperature od 95c su na vrhunskim kucistima, a na obicnim ide. temp. i do 105,

predpostavljam kad se po ljetu digne temp. biti ce mrtvih nvidia.

 

inace nvidia prodaje maglu, ne postoji niti jedan cip koji voli visoku temp.,

svaki ima bolju vodljivost, a time i nizu potrosnju na manjoj temperaturi,

 

negdje sam nedavno nasao test cini mi se ATi 3800 serije, mjerili su potrosnju istih kartica ali sa razlicitim hladnjacima,

ispalo je da ona na 80c trosi 20W vise od one na 60c, toliko o visokim temperaturama

 

u svakom slucaju onaj koji nema doma klimu i vrhunsko kuciste imat ce problema po ljetu,

 

patch123 uto 6.4.2010 15:00
Dado_ZG78 kaže...

A kad sam ja još prije neka 2 tjedna govorio kako je Fermi dizajniran za visoke radne temperature i da se to smatra 'pod normalno' za taj čip, neki su komentirali da pišem gluposti..   

 

Naravno da je bitno kakva je smjesa kemijskih elemenata u čipu i da na osnovu toga neki bolje (ili lošije) podnose visoke radne temperature.

Ajde nek se jedna 6800-tka ili Radeon 38xx zagriju na do 105C pa da i dalje rade normalno Belji se

šta znači to da podnosi temperature do 105 C kada je ionako obična temperatura u loadu 95 C

 

To je 10 C razlike,a podsjetimo da su se testovi vršili u vrijeme kada vanjska temperatura nije iznad 15 C

 

ja ne bih bio tako siguran da one ljeti kada je 35 C u hladu neće dostići 105 C što im je,barem tako kažu iz nvidie, granica

 

uz toliku vrućinu vani,te eventualno još neku stvar (proc koji se više grije,neprostrano kućište,dug rad bez prekida) fermi sigurno dostiže temperaturu od 105 C

 

bolje bi im bilo da su šutili,jer ovo nije nikakva pohvala što Fermi može izdržati samo 10 % višu temperaturu nego što je obična u loadu

 

 

Hyperion uto 6.4.2010 15:30

Ja sam dosta toga primjetio kod HD4870 kada sam joj stavio scythe musashi-a.

 

Temp. je jako pala, mogo sam trun više overclockat, stabilnija je bila, više bodova u čmarku i nije bučna bila te mi se nije javljalo ono shranje kada se više overclocka dobiješ manji rezultat u 3dmarku.

 

 

Vortac uto 6.4.2010 16:04
Dado_ZG78 kaže...

Naravno da je bitno kakva je smjesa kemijskih elemenata u čipu i da na osnovu toga neki bolje (ili lošije) podnose visoke radne temperature.

I ATI i Nvidia za proizvodnju svojih čipova koriste TSMC i njihov 40 nanometarski proces tako da su priče o nekakvim različitim "smjesama" u najmanju ruke smiješne. Da nisi možda pobrkao Fermi s nekim pekarskim proizvodom?