Aki uto 28.3.2017 14:49

Elon je car... samo me jedna rečenica kopka: "uspješnih startupa poput...". To što on radi nisu hebeni startupovi, nego vrhunske globalne kompanije sa prosperitetom, a ne mali 5x5 m2 prostor di se radi nešto bezveze. Čovjek nije zaslužio da ga se naziva startupom, puno veći od tog je. Startup je nešto moje i vaše što radimo, a ne od Elon fucking Muska.... 

fredii uto 28.3.2017 15:36
Aki kaže...

Elon je car... samo me jedna rečenica kopka: "uspješnih startupa poput...". To što on radi nisu hebeni startupovi, nego vrhunske globalne kompanije sa prosperitetom, a ne mali 5x5 m2 prostor di se radi nešto bezveze. Čovjek nije zaslužio da ga se naziva startupom, puno veći od tog je. Startup je nešto moje i vaše što radimo, a ne od Elon fucking Muska.... 

 

Da, ali ima i druga strana medalje: http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/elon-musk-planira-povezati-racunalo-izravno-mozg/249111.aspx

 

Svaka, čast na tome što pokušava pokrenuti istraživački entuzijazam iz 60-tih i 70-tih, ali.... Hladni rat je prošao.

CyberDemonVZ uto 28.3.2017 16:07
fredii kaže...
Aki kaže...

Elon je car... samo me jedna rečenica kopka: "uspješnih startupa poput...". To što on radi nisu hebeni startupovi, nego vrhunske globalne kompanije sa prosperitetom, a ne mali 5x5 m2 prostor di se radi nešto bezveze. Čovjek nije zaslužio da ga se naziva startupom, puno veći od tog je. Startup je nešto moje i vaše što radimo, a ne od Elon fucking Muska.... 

 

Da, ali ima i druga strana medalje: http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/elon-musk-planira-povezati-racunalo-izravno-mozg/249111.aspx

Svaka, čast na tome što pokušava pokrenuti istraživački entuzijazam iz 60-tih i 70-tih, ali.... Hladni rat je prošao.

 Ovo ti je ista strana medalje :)

Krivi link?

nixass sri 29.3.2017 01:31
Aki kaže...

Elon je car... samo me jedna rečenica kopka: "uspješnih startupa poput...". To što on radi nisu hebeni startupovi, nego vrhunske globalne kompanije sa prosperitetom, a ne mali 5x5 m2 prostor di se radi nešto bezveze. Čovjek nije zaslužio da ga se naziva startupom, puno veći od tog je. Startup je nešto moje i vaše što radimo, a ne od Elon fucking Muska.... 

 sve su te firme bile startup u pocetku, mada je ta rijec danas previse silovana.

nebitno kaj je imao milijune/milijarde za novije firme, svejedno su startup

PaleRider sri 29.3.2017 15:47
nixass kaže...
Aki kaže...

Elon je car... samo me jedna rečenica kopka: "uspješnih startupa poput...". To što on radi nisu hebeni startupovi, nego vrhunske globalne kompanije sa prosperitetom, a ne mali 5x5 m2 prostor di se radi nešto bezveze. Čovjek nije zaslužio da ga se naziva startupom, puno veći od tog je. Startup je nešto moje i vaše što radimo, a ne od Elon fucking Muska.... 

 sve su te firme bile startup u pocetku, mada je ta rijec danas previse silovana.

nebitno kaj je imao milijune/milijarde za novije firme, svejedno su startup

 

Možda ne bi škodilo da se definira što je to startup uopće (meni recimo konfuzan i nepotreban termin), po wikipediji startup je

 

"Novoosnovano ili nedavno osnovano poduzeće s globalnim ambicijama i globalnim potencijalom".

"Cilj startupa je kroz dobro utvrđene procese povećati vrijednost tvrtke na 10 milijuna dolara i više, u nekim slučajevima i na nekoliko milijardi".

 

Znači nekakvo novoosnovano poduzeće je startup ako ima jako velike ambicije.. gluposti.

 

Po meni startup bi mogla biti tvrtka u koju je odmah u startu uloženo puno novaca, ili obrnuto što je možda i logičnije,

recimo kod nas bi se svaki j.d.o.o. mogao zvati startup firmom, nešto malo što ima potencijal da jednom postane veliko.