ivan262 uto 2.6.2009 13:49

Kad bi barem ovaj Phenom X2 kod nas bio 102 dolara moglo bi se i kupiti, ali pošto če biti kod nas 700-800 kn pričekat ču da se smalji cijena ili dođu boli modeli.

 

Ali ipak svaka čast AMD-u, samo neka izbacuje takve odlične modele, da nama korisnicima bude što boljeCoolBogataš.

Baš me zanima kakvim če se pokazati napram intelovim u istom cijenovnom rangu.

microman uto 2.6.2009 15:41

mtopol kaže...
 Ako je vjerovat tome onda C2D E8400 rasturava... KLIK
 Ali ovome nije za vijerovat.Mislim da Core 2 EX9770 sigurno nije slabiji od E8600.Isto tako kako je jedan E8400 isti kao EX9770?
Ovaj test je čista glupost da veča nemre biti.ontopic:Ali nje m jasna jedna stvar:
Zašto se svaki put kad AMD izbaci novi proc diže tolika prašina i govori da AMD rastura?

mtopol uto 2.6.2009 15:58

microman kaže...
mtopol kaže...
 Ako je vjerovat tome onda C2D E8400 rasturava... KLIK
 Ali ovome nije za vijerovat.Mislim da Core 2 EX9770 sigurno nije slabiji od E8600.Isto tako kako je jedan E8400 isti kao EX9770?
Ovaj test je čista glupost da veča nemre biti.ontopic:Ali nje m jasna jedna stvar:
Zašto se svaki put kad AMD izbaci novi proc diže tolika prašina i govori da AMD rastura?
 To bi i ja volio znat. Vjerojatno zato sto svi AMD-ovci željno iščekuju AMD-ov povratak, da bude kao u vrijeme Pentium4 i Athlon 64...

linuxuser uto 2.6.2009 15:59

microman kaže...
mtopol kaže...
 Ako je vjerovat tome onda C2D E8400 rasturava... KLIK
 Ali ovome nije za vijerovat.Mislim da Core 2 EX9770 sigurno nije slabiji od E8600.Isto tako kako je jedan E8400 isti kao EX9770?
Ovaj test je čista glupost da veča nemre biti.ontopic:Ali nje m jasna jedna stvar:
Zašto se svaki put kad AMD izbaci novi proc diže tolika prašina i govori da AMD rastura?
 To sam i ja primjetio a zapravo se vuče kao magarac, onda na kraju oni kažu da će ga overclockati pa će biti bolji.

Independent uto 2.6.2009 16:27

linuxuser kaže...
microman kaže...
mtopol kaže...
 Ako je vjerovat tome onda C2D E8400 rasturava... KLIK
 Ali ovome nije za vijerovat.Mislim da Core 2 EX9770 sigurno nije slabiji od E8600.Isto tako kako je jedan E8400 isti kao EX9770?
Ovaj test je čista glupost da veča nemre biti.ontopic:Ali nje m jasna jedna stvar:
Zašto se svaki put kad AMD izbaci novi proc diže tolika prašina i govori da AMD rastura?
 To sam i ja primjetio a zapravo se vuče kao magarac, onda na kraju oni kažu da će ga overclockati pa će biti bolji.
 
AMD rastura. Vjerovali ili ne... Kao sto je do sada miljun puta izreceno, AMD-ovi procesori u usporedbi sa Intelovim u istom cijenovnom rangu su bolji... Primjerice samo e8400 i X3 720, pa sada recite koji je bolji. Nikada nisam bio AMD-ov fan, od kada imam komp sam uvijek imao Intel-ov procesor, ali nemozete poricati da se AMD sve vise i vise poboljsava, osobno kada bih danas kupovao procesor uzeo bih ili Intelov e5200 ili AMD x3 720, sve skuplje od toga je bacanje novaca...
Nego ontopic, bas sam se jucer pitao kada ce doci phenomi sa 2 jezgre, i ko da sam vraga zvao evo danas ova vijest, sta drugo reci nego jedva cekam, to znaci pojeftinjenje konkurencije ili izbacivanje novih procesora, sto je uvijek pozitivno. Samo da kosta manje od 600 kn i to je to. Uostalom podrzava i DDR3 dok Intel u cijenovnom rangu do 800kn nema niti jedan procesor sa podrskom za DDR2 i DDR3. 
...
EDIT: Dali ima netko informaciju kada dolaze kod nas na trziste?

igy uto 2.6.2009 16:29

mtopol kaže...
microman kaže...
mtopol kaže...
 Ako je vjerovat tome onda C2D E8400 rasturava... KLIK
 Ali ovome nije za vijerovat.Mislim da Core 2 EX9770 sigurno nije slabiji od E8600.Isto tako kako je jedan E8400 isti kao EX9770?
Ovaj test je čista glupost da veča nemre biti.ontopic:Ali nje m jasna jedna stvar:
Zašto se svaki put kad AMD izbaci novi proc diže tolika prašina i govori da AMD rastura?
 To bi i ja volio znat. Vjerojatno zato sto svi AMD-ovci željno iščekuju AMD-ov povratak, da bude kao u vrijeme Pentium4 i Athlon 64...
 ja sam samo svoj komentar dao zbog toga sto su to najbolji dvojezgreni amd procesori trenutno... a ti si skocio odmah sa svojim glupim komantarima pa si mozes visak fps-a od e8400 zabiti na jedno mjesto... toliko od mene pozz...

gymboy uto 2.6.2009 16:59

U svom cjenovnom rangu (600kn +-) amd je definitivno no1, ti  procesori popunjavaju prazninu između e7xxx i e8xxx od intela.... a cijenom su e7xxx sto je odlican potez, bravo AMD!

Ja i dalje smatram da je e8xxx najbolji dual danasnjice, al mu je cijena nekako preblizu quad-u tako da taj procesor ne bi nikad kupio, jer bi uz malu nadoplatu mogao ubost phenom II X4 il cak bez nadoplate X3 pa ga "otvorit" na X...4 

Toliko od mene...

microman uto 2.6.2009 17:48

igy kaže...
mtopol kaže...
microman kaže...
mtopol kaže...
 Ako je vjerovat tome onda C2D E8400 rasturava... KLIK
 Ali ovome nije za vijerovat.Mislim da Core 2 EX9770 sigurno nije slabiji od E8600.Isto tako kako je jedan E8400 isti kao EX9770?
Ovaj test je čista glupost da veča nemre biti.ontopic:Ali nje m jasna jedna stvar:
Zašto se svaki put kad AMD izbaci novi proc diže tolika prašina i govori da AMD rastura?
 To bi i ja volio znat. Vjerojatno zato sto svi AMD-ovci željno iščekuju AMD-ov povratak, da bude kao u vrijeme Pentium4 i Athlon 64...
 ja sam samo svoj komentar dao zbog toga sto su to najbolji dvojezgreni amd procesori trenutno... a ti si skocio odmah sa svojim glupim komantarima pa si mozes visak fps-a od e8400 zabiti na jedno mjesto... toliko od mene pozz...
 Ja ni nisam komentirao tvoj post.OK svak ima svoje mišljenje i to je uredu.No nije mi jasno zašto za svako novi AMD-ov proc se mora otvarat nova tema?Isto tako čemu toliko uzdizanje u nebesa?Zar je pohvalno da AMD tek sada ima odgovor Na Intelovu arhitekturu(Core2).I najbolji dvojezgrin proc trenutno ima INTEL sa svojim E8700 koji kuca na stock taktu od nevijerovatnih 3,5Ghz.Tako da u PREFORMANSAMA još uvijek vodi Intel i sa dvojezgrinim,a i sa quadovima.

klimama uto 2.6.2009 18:11

microman kaže...
  Ja ni nisam komentirao tvoj post.OK svak ima svoje mišljenje i to je uredu.No nije mi jasno zašto za svako novi AMD-ov proc se mora otvarat nova tema?Isto tako čemu toliko uzdizanje u nebesa?Zar je pohvalno da AMD tek sada ima odgovor Na Intelovu arhitekturu(Core2).I najbolji dvojezgrin proc trenutno ima INTEL sa svojim E8700 koji kuca na stock taktu od nevijerovatnih 3,5Ghz.Tako da u PREFORMANSAMA još uvijek vodi Intel i sa dvojezgrinim,a i sa quadovima.
Nova tema se otvara za svaki AMD-ov procesor iz jednostavnog razloga što se radi o komentarima na članak objavljen na BOL-u.
Ista stvar se događa i kad se pojave novi Intelovi procesori.
 
Poslijednjih mjesec, dva je bilo više tema u vezi AMD-a nego Intela, iz jednostavnog razloga što je 2009. godine AMD svako malo izbacivao nove procesore koji su cijenom dostupni prosječnom kupcu u Hrvatskoj, dok je Intel u zadnje vrijeme imao manje takvih procesora (npr E6300), a više je fokusiran na skuplje procesore tipa I7, koji su većini čitatelja ovoga Foruma preskupi. Ljudi radije diskutiraju o nečemu što bi mogli i sami kupiti, nego o nečemu, čemu se mogu nadati samo ako Djed Mraz bude ispunjavao želje.

Independent uto 2.6.2009 18:15

@microman:

 

Kao prvo ova tema je komentiranje na vijest, tj izlazak novih phenoma. Ajde mi ti sada reci koliko ljudi poznajes koji kupuju najjaci procesor? Pogotovo ako ce ga koristiti za igranje igrica, koji ce ti vrag E8700 kada za te novce si ubodes quada. To je cisto bacanje novaca. Kao sto rekoh e5200 i overclockas i ustedis ljepe novce. Ukoliko mrzis AMD nemoj kupovati, idi bacati novce na najskuplji Intel umjesto da pljujes po AMD-u, jer nemaju svi viska novaca da si priuste najskuplji procesor pa gledaju omjer cijena/performanse, u cemu je AMD trenutno bolji od Intela.

microman uto 2.6.2009 18:34
Independent kaže...

@microman:

 

Kao prvo ova tema je komentiranje na vijest, tj izlazak novih phenoma. Ajde mi ti sada reci koliko ljudi poznajes koji kupuju najjaci procesor? Pogotovo ako ce ga koristiti za igranje igrica, koji ce ti vrag E8700 kada za te novce si ubodes quada. To je cisto bacanje novaca. Kao sto rekoh e5200 i overclockas i ustedis ljepe novce. Ukoliko mrzis AMD nemoj kupovati, idi bacati novce na najskuplji Intel umjesto da pljujes po AMD-u, jer nemaju svi viska novaca da si priuste najskuplji procesor pa gledaju omjer cijena/performanse, u cemu je AMD trenutno bolji od Intela.

Ja ne pljujem po AMD-u več pišem činjenice.Isto tako govorite za cijene.Intel E6300 dođe mizernih 600kn,a isto tako ga još možeš dobro OC-ati.
U Quad segmentu imamo Q8200 koji također se može OC-ati i tako nudi odličan omijer cijene/preformanse.Znači i Intel isto tako ima procesore koji nude omijer preformanse/cijena no nema ih u tolikoj količini kao AMD.Isto tako imaš E7300 i 400 koji su rađeni u 45nm tehnologiji te se sigurno daju još bolje Oc-ati,a i sami po sebi imaju dobre taktove..To su sve procovi od Intela koji nemaju pre visoku cijenu a opet nude dobre mogučnosti povečavanja preformansi.A u segmentu preformansi dominira Intel i to je činjenica sa kojom se je i AMD pomirio pošto je očito da niti ne pokušava skinuti intela sa vrha.
toxic uto 2.6.2009 18:45
Psiho246 kaže...

Jel mi moze reci ko kakve su performanse ovog Athlona II u usporedbi sa Athlonom 6000+ i jel se isplati prijelaz sa 6000+ na taj?

 ja mislim da ti se isplati posto vidim da imas dobru grafu a jel si razmisljo o phenomu 2 x3 ??
igy uto 2.6.2009 18:46

microman kaže...
 Ja ni nisam komentirao tvoj post.OK svak ima svoje mišljenje i to je uredu.No nije mi jasno zašto za svako novi AMD-ov proc se mora otvarat nova tema?Isto tako čemu toliko uzdizanje u nebesa?Zar je pohvalno da AMD tek sada ima odgovor Na Intelovu arhitekturu(Core2).I najbolji dvojezgrin proc trenutno ima INTEL sa svojim E8700 koji kuca na stock taktu od nevijerovatnih 3,5Ghz.Tako da u PREFORMANSAMA još uvijek vodi Intel i sa dvojezgrinim,a i sa quadovima.
 Ovaj topic nastao je kao komentiranje na vijesti, vaši komentari nisu imali veze s temeom... jer ona nije intel vs amd niti je itko ponizavao intel ni intelovce, a na moj topic nastao je komentar - zašto se diže prašina, nitko nikakvu prašinu nije digao vec se komentirao clanak... a vi ste udarili opet amd vs intel

Independent uto 2.6.2009 18:48
microman kaže...
Independent kaže...

@microman:

 

Kao prvo ova tema je komentiranje na vijest, tj izlazak novih phenoma. Ajde mi ti sada reci koliko ljudi poznajes koji kupuju najjaci procesor? Pogotovo ako ce ga koristiti za igranje igrica, koji ce ti vrag E8700 kada za te novce si ubodes quada. To je cisto bacanje novaca. Kao sto rekoh e5200 i overclockas i ustedis ljepe novce. Ukoliko mrzis AMD nemoj kupovati, idi bacati novce na najskuplji Intel umjesto da pljujes po AMD-u, jer nemaju svi viska novaca da si priuste najskuplji procesor pa gledaju omjer cijena/performanse, u cemu je AMD trenutno bolji od Intela.

Ja ne pljujem po AMD-u več pišem činjenice.Isto tako govorite za cijene.Intel E6300 dođe mizernih 600kn,a isto tako ga još možeš dobro OC-ati.
U Quad segmentu imamo Q8200 koji također se može OC-ati i tako nudi odličan omijer cijene/preformanse.Znači i Intel isto tako ima procesore koji nude omijer preformanse/cijena no nema ih u tolikoj količini kao AMD.
 
Taj Q8200 ti nije bas nesto sto se tice OC-a, a i opcenito nije bas najbolje prihvacen, x3 720 se daleko bolje clocka te imas sanse da otkljucas i cetvrtu jezgru. Nedamise vise svadati se jer ovo ide u OT, pa cu reci samo ovo: Intel je trenutno bolji u performansama ali AMD ima za manju cijenu vece performanse.
Toliko od mene
microman uto 2.6.2009 18:49
ivan262 kaže...

Kad bi barem ovaj Phenom X2 kod nas bio 102 dolara moglo bi se i kupiti, ali pošto če biti kod nas 700-800 kn pričekat ču da se smalji cijena ili dođu boli modeli.

 

Ali ipak svaka čast AMD-u, samo neka izbacuje takve odlične modele, da nama korisnicima bude što boljeCoolBogataš.

Baš me zanima kakvim če se pokazati napram intelovim u istom cijenovnom rangu.

 Zar je i ovo komentar na članak?
igy uto 2.6.2009 18:50
microman kaže...
ivan262 kaže...

Kad bi barem ovaj Phenom X2 kod nas bio 102 dolara moglo bi se i kupiti, ali pošto če biti kod nas 700-800 kn pričekat ču da se smalji cijena ili dođu boli modeli.

 

Ali ipak svaka čast AMD-u, samo neka izbacuje takve odlične modele, da nama korisnicima bude što boljeCoolBogataš.

Baš me zanima kakvim če se pokazati napram intelovim u istom cijenovnom rangu.

 Zar je i ovo komentar na članak?
 to nisam ja pisao...ulazim samo u ono sto sam pisao, a mtopol je prvi potpirio a ti skupa s njim. decko nije mislio nista lose... pitao se kakve su perforanse i rang a ja sam stavio jedan test, a intel nitko nije spominjao u losem i negativnom kontekstu
Makić uto 2.6.2009 18:56

Neću ulazit u vaše svađe da se tema ne locka...

Hoću samo reč da je AMD napokon napravia pravi

posa šta se tiće athlona i ovo je jedan velik korak

naprijed  šta se AMD-a tiće jer su počeli davati

prave poizvode u svim segmentima, po  veoma

prihvatljivoj cjeni... Samo naprijed!!!

microman uto 2.6.2009 19:01
Independent kaže...
microman kaže...
Independent kaže...

@microman:

 

Kao prvo ova tema je komentiranje na vijest, tj izlazak novih phenoma. Ajde mi ti sada reci koliko ljudi poznajes koji kupuju najjaci procesor? Pogotovo ako ce ga koristiti za igranje igrica, koji ce ti vrag E8700 kada za te novce si ubodes quada. To je cisto bacanje novaca. Kao sto rekoh e5200 i overclockas i ustedis ljepe novce. Ukoliko mrzis AMD nemoj kupovati, idi bacati novce na najskuplji Intel umjesto da pljujes po AMD-u, jer nemaju svi viska novaca da si priuste najskuplji procesor pa gledaju omjer cijena/performanse, u cemu je AMD trenutno bolji od Intela.

Ja ne pljujem po AMD-u več pišem činjenice.Isto tako govorite za cijene.Intel E6300 dođe mizernih 600kn,a isto tako ga još možeš dobro OC-ati.
U Quad segmentu imamo Q8200 koji također se može OC-ati i tako nudi odličan omijer cijene/preformanse.Znači i Intel isto tako ima procesore koji nude omijer preformanse/cijena no nema ih u tolikoj količini kao AMD.
 
Taj Q8200 ti nije bas nesto sto se tice OC-a, a i opcenito nije bas najbolje prihvacen, x3 720 se daleko bolje clocka te imas sanse da otkljucas i cetvrtu jezgru. Nedamise vise svadati se jer ovo ide u OT, pa cu reci samo ovo: Intel je trenutno bolji u performansama ali AMD ima za manju cijenu vece performanse.
Toliko od mene
 Q8200 bez ikakvog OC-a matične može potegnuti do 3,2Ghz isto tako ne treba veliku promijenu napona na Vcoreu pošto je rađen u 45nm.A ako tih 3,2Ghz nije dovoljno onda neznam što je.
Ovdije si naveo 720BE.To je jedini AMD ov proc koji vrijedi spomena,a da ne dođe iznad 1500kn i za kojeg ja skidam kapu.No navedi mi neki četvero jezgrin proc koji cijenom nije približno isti kao intelov.
igy kaže...
microman kaže...
ivan262 kaže...

Kad bi barem ovaj Phenom X2 kod nas bio 102 dolara moglo bi se i kupiti, ali pošto če biti kod nas 700-800 kn pričekat ču da se smalji cijena ili dođu boli modeli.

 

Ali ipak svaka čast AMD-u, samo neka izbacuje takve odlične modele, da nama korisnicima bude što boljeCoolBogataš.

Baš me zanima kakvim če se pokazati napram intelovim u istom cijenovnom rangu.

 Zar je i ovo komentar na članak?
 to nisam ja pisao...ulazim samo u ono sto sam pisao, a mtpol je prvi potpirio a ti skupa s njim i nema veze s zaje.. forumasa
 Dal sam ja bilo gdije citirao tvoj post?Dok si ti taj koji je napisao da si mogu taj višak FPS-a nabit na jedno mijesto(svi znamo na koje).
Očito baš ne pamtiš dobro.
igy uto 2.6.2009 19:05

microman kaže...
 Dal sam ja bilo gdije citirao tvoj post?Dok si ti taj koji je napisao da si mogu taj višak FPS-a nabit na jedno mijesto(svi znamo na koje).
Očito baš ne pamtiš dobro.
 nadovezao si se na njegov... ja sam vratio obojici... dobio karton i to je to kraj priče... 

QFlash uto 2.6.2009 19:10

Zašto AMD rastura ? Jer daje više za manje,jer ne pljačka korisnika svakim novim procesorom koji onda MORA uzeti i njihove preskupe nove mbo,jer ne vrši monopolističku politiku na tržištu,jer njihove grafičke slijede isti koncept,jer upravo AMD donosi najveće evolucijske pomake a ne Intel koji za to ima itekako veće resurse ali se radije fokusira na pljačku i monopol.

microman uto 2.6.2009 19:20
QFlash kaže...

Zašto AMD rastura ? Jer daje više za manje,jer ne pljačka korisnika svakim novim procesorom koji onda MORA uzeti i njihove preskupe nove mbo,jer ne vrši monopolističku politiku na tržištu,jer njihove grafičke slijede isti koncept,jer upravo AMD donosi najveće evolucijske pomake a ne Intel koji za to ima itekako veće resurse ali se radije fokusira na pljačku i monopol.

 Evo usporedbe cijena:
Intel Core 2 Quad Q8400 BOX, 4×2.66GHz, 1333MHz, 775-pin, 4MB 1.689,00kn vs *CPU AMD Phenom II X4 920 BOX, 2.8GHz 1.499,00 (sa time da je na akciji)
Intel Core 2 Quad Q9400 BOX, 4×2.66GHz, 1333MHz, 775-pin, 6MB 1.772,00kn vs  CPU AMD Phenom II X4 940 BE BOX, 3.0GHz, SckAM2+ 1.635,00 kn
Intel Core 2 Quad Q9550 BOX, 4×2.83GHz, 1333MHz, 775-pin, 12MB 2.285,00kn vs CPU AMD Phenom II X4 955 BE BOX, 3.2GHz, Sck AM3 2.139,00kn(sa time da za ovog treba AM3 matična ako očeš imat punu mogučnost ovog proca).
Evo toliko o toj famoznoj pljački od 100kn najviše 200kn.
I vau koju je evoluciju AMD napravio sa procovima?Možda prelazak na 45nm koju je intel napravio prije više od godinu i pol?
Jedinu prednost gdije je do sada AMD imao jesu serveri sa svojim opetronima.No i to se sada okrenulo u korist Intela sa njihovim i7 koji je stvoren za serverske upotrebe te kao takav uzima određeni tržišni udio(koji je daleko važniji od ovog našeg malog kolačića) AMD-u.
Ovdije sam izostavio AMD-ov 720Be pošto smatram da bi trebao biti proglašen legendarnim i kao takav nema konkurencije od strane Intela.
toxic uto 2.6.2009 19:30
QFlash kaže...

Zašto AMD rastura ? Jer daje više za manje,jer ne pljačka korisnika svakim novim procesorom koji onda MORA uzeti i njihove preskupe nove mbo,jer ne vrši monopolističku politiku na tržištu,jer njihove grafičke slijede isti koncept,jer upravo AMD donosi najveće evolucijske pomake a ne Intel koji za to ima itekako veće resurse ali se radije fokusira na pljačku i monopol.

 amd rastura? nisam intelovac niti sam amdovac sve jedno mi je glavno da pruza dobre performanse, u zadnjih 2 godine svaki puta kada sam imo amd jeftino sam ga platio a isto tako sam se i razocarao. amd rastura? po cemu? prodaju jeftinije procesora zato jer po performansama nemogu nista intelu i zato im je cijena niza, i onda se cudi jedan amdovac zagrizeni kako neko sa intelom se igra bolje nego on sa amdom. i razni markovi i ostala sranja su takoder na intelevoj strani.
amd samo prica bajke kako je ovo kako je ono a to njihovo kako nikada da dode na zelenu granu.
amd nece jos 2 godine sigurno moci po performansama parirat intelu u to sam 100% siguran.
a ja cu prije kupit proc koji je bolji po performansama nego jeftiniji koji je losiji.
kod mene nije bitna default frkvencija nego oc frkvencija. (tu opet amd pusi) na veliko. i onda amd rastura?? a po cemu on to rastura??