Ferritin pon 5.11.2012 16:07
Makić kaže...
Odavno postoji speedtest, a ionako se operatori zaštite u ugovoru, da ce dat max brzinu koju žica može podnit, pa nebitno koliko plaćaš!!

Od sada ce biti da ce morati isporucivati najmanje duplo manju brzinu od koje ti je ugovor potpisan u najaktvnijim satovima (19-23)

ihush pon 5.11.2012 16:08

- ako vam nije problem..

- tko napravi test HAKOMetrom, postati rezultate (pic) i napravti isti test na speednetu i/ili ISPovom testu. Za usporedbu (trebalo bi biti podjednako, manja odstupanja).

{#}

hudo pon 5.11.2012 16:14

UI nighmare, intuitivan ko asembler, ocekivano od Carneta :)

 

Kada unutar textboxa za upozorenja pise <br/> znas da je program za krajnjeg korisnika. Puno srece korisnickoj podrsci operatera kada ih nazove neka kucanica, baba, deda ...

Blue_Fatal1ty pon 5.11.2012 16:26
Bastardo kaže...
Ferritin kaže...
Od sada ce biti da ce morati isporucivati najmanje duplo manju brzinu od koje ti je ugovor potpisan u najaktvnijim satovima (19-23)

 Eh da bar hakermetar mjeri i gramaticki fasizam ...

Kak ti znaš da nije mislio baš na fizičke satove? :D

ruzcheHR pon 5.11.2012 16:30

Jebo ti hakometar kad smo mi svi potpisali ugovore DO određene brzine. Meni u ugovoru stoji do 4Mbps pa sad da mi je brzina i 1Mbps ne mogu im ništa a osim T-hitlera nijedan drugi ISP ne nudi usluge za moje mjesto.

 

Inače meni su bili brzinu spustili sa 4Mbps na 1.5Mbps ali nakon 2 poziva i nešto psovki brzina je ponovno vraćena na 4Mbps. Kažu bila neka greška na centrali.

ihush pon 5.11.2012 16:38
ruzcheHR kaže...

Jebo ti hakometar kad smo mi svi potpisali ugovore DO određene brzine. Meni u ugovoru stoji do 4Mbps pa sad da mi je brzina i 1Mbps ne mogu im ništa a osim T-hitlera nijedan drugi ISP ne nudi usluge za moje mjesto.

 

Inače meni su bili brzinu spustili sa 4Mbps na 1.5Mbps ali nakon 2 poziva i nešto psovki brzina je ponovno vraćena na 4Mbps. Kažu bila neka greška na centrali.

 -da i? Sad HAKOM upravo to kontrolira, tj. u najopterećenijem dijelu dana (kućni koirsnici, IPTV..) je minimum 50% ugovorene (rekalmirane) brzine.

zerocool12 pon 5.11.2012 16:53
ruzcheHR kaže...

Jebo ti hakometar kad smo mi svi potpisali ugovore DO određene brzine. Meni u ugovoru stoji do 4Mbps pa sad da mi je brzina i 1Mbps ne mogu im ništa a osim T-hitlera nijedan drugi ISP ne nudi usluge za moje mjesto.

 

Inače meni su bili brzinu spustili sa 4Mbps na 1.5Mbps ali nakon 2 poziva i nešto psovki brzina je ponovno vraćena na 4Mbps. Kažu bila neka greška na centrali.

Mislim da ti je potpisana brzina od 2 do 4 Mb/s :S.

Random. pon 5.11.2012 16:57
ihush kaže...
ruzcheHR kaže...

Jebo ti hakometar kad smo mi svi potpisali ugovore DO određene brzine. Meni u ugovoru stoji do 4Mbps pa sad da mi je brzina i 1Mbps ne mogu im ništa a osim T-hitlera nijedan drugi ISP ne nudi usluge za moje mjesto.

 

Inače meni su bili brzinu spustili sa 4Mbps na 1.5Mbps ali nakon 2 poziva i nešto psovki brzina je ponovno vraćena na 4Mbps. Kažu bila neka greška na centrali.

 -da i? Sad HAKOM upravo to kontrolira, tj. u najopterećenijem dijelu dana (kućni koirsnici, IPTV..) je minimum 50% ugovorene (rekalmirane) brzine.

 

Od 23 do 19 može i 10% ugovorene brzine?
ihush pon 5.11.2012 17:06
..
Od 23 do 19 može i 10% ugovorene brzine?

-to je vjerojatno previd (ili pogrešna interpretacija).. jer čitajući ovaj txt se može i to/tako zaključiti.

 

-jer je (vijset od prije par tjedana, upravo za ovo), intencija da se u najopterećenijem dijelu dana (kao za struju-vodu) osigura dovoljna propustnost i testira se tjedan dana.

-po tom (tadašnjem, možda je nešto izmjenjeno) pravilniku. Mjerenje se vrši upravo u to vrijeme tjedan dana. Ako brzina padne ispod propisane operater je kriv.

-naravno da (podrazumijevano) u ostatku dana može biti viša, ne niža. (uz mogućnost da će pravnici ISPa tvriditi upravo suprotno). To vrijeme je uzeto zbog (pre)opterećenosti npt IPTVom i kućnim korisnicima..

 

-dakle, korisnik bi (u idealnom slučaju) dobijao ugovorenu brzinu (pa i više), recimo 4 ili 8 mbps. To se podrazumijeva za većinu dana, većinu mjeseca (ugovornog perioda). Pravilnik ne može biti tumačen tako da se ugovorna brzina nikad (ni u jednom slučaju) ne ispoštuje, upravo suprotno. (ali moguće je svašta u rvackoj). Pravilnik smao mjeri doljnju granicu i kažnjava nepoštivanje tog. (može više, ne manje).

Idealist pon 5.11.2012 17:07
Makić kaže...
Odavno postoji speedtest, a ionako se operatori zaštite u ugovoru, da ce dat max brzinu koju žica može podnit, pa nebitno koliko plaćaš!!

speedtest mi je pokazao 120 mbit. stvarno je tocan

petric1 pon 5.11.2012 17:25

Dva puta  mjerio i jedamput 5mbita/s drugi puta  4.60mbit/s  dakle to je to ...toliko pokazuje i speedtest!Prosječnom korisniku  ništa posebno ne znaci ovaj HAKOMETAR no onima koji imaju probleme može pomoći(valjada)!

ITman pon 5.11.2012 17:44
Vitomir kaže...
ITman kaže...

Ne dela prek wirelessa, je**š takvu aplikaciju!

Dobro da si pročitao upute... {#}

Pa normalno da jesam zato sam i napisal da "je**š" takvu aplikaciju, najbolje da su ju tak složili da moraš furat komp do centrale i direktno na dslam se spojit. Vidi se da su to skrpali kak se veli  preko "k***a" tek tolko da im od ruke otpadne, al nije im za zamjerit jer u ovoj usranoj državi se sve tak radi, zato i jesmo u govnima. {#}

Mauro pon 5.11.2012 18:46

Bitno je da me je ispitao i krvnu grupu i kojeg operatera koristim i onda na kraju kao upozorenje izbaci da mjerenje nje valjano jer je eto napravljeno izvan vremenskog okvira, a ne izbaci upozorenje da je mjerenje nije valjano jer je radjeno sa IP adrese i ISP-a koji je 2000kn dalje od Hrvatske {#}

Ante pon 5.11.2012 18:47
ITman kaže...
Vitomir kaže...
ITman kaže...

Ne dela prek wirelessa, je**š takvu aplikaciju!

Dobro da si pročitao upute... {#}

Pa normalno da jesam zato sam i napisal da "je**š" takvu aplikaciju, najbolje da su ju tak složili da moraš furat komp do centrale i direktno na dslam se spojit. Vidi se da su to skrpali kak se veli  preko "k***a" tek tolko da im od ruke otpadne, al nije im za zamjerit jer u ovoj usranoj državi se sve tak radi, zato i jesmo u govnima. {#}

  Mjeriti treba dok si spojen  direktno kablom na ruter, sve ostalo je krivo. To radis da izbjegnes utjecaj smetnji i onda je mjerenje napravljeno kak spada i tek tada im mozes jebat sve, iako ne vidim sto su vam studenti u podrsci krivi da ih maltretirate. To sto pero i svi susjedi po defaultu imaju 11 kanal i smetaju jedan drugom nije problem providera i nemres uzet takve rezultate za mjerodavne. E sad ak ti kabel nije dobro skrimpan jbga.

A drzava je slika naroda.

ihush pon 5.11.2012 19:02
petric1 kaže...

Dva puta  mjerio i jedamput 5mbita/s drugi puta  4.60mbit/s  dakle to je to ...toliko pokazuje i speedtest!Prosječnom korisniku  ništa posebno ne znaci ovaj HAKOMETAR no onima koji imaju probleme može pomoći(valjada)!

 - to me zanima (usporedba testa, očekivan rezultat). Tj, tad se speednteom može provjeriti (bez nepotrebnih kompliciranja), pa tek s problematičnom brzinom ići n HAKOMov test..