jocommb čet 1.9.2016 13:25

jel nam to opet daje pravo na raskid ugovora jer se krse odredbe koje si potpisao pri sklapanju ugovora, iako ti smanjuju mjesecni racun ako si imao pravo kad su ga podigli trebao bi imat i sad? 

 

ako da da mogu odma ic mjenjat mobitel 

Marko :D čet 1.9.2016 13:52
Grognard kaže...

Zar ova "naknada za radijsku frekvenciju" ne iznosi 10,00kn? Ako ja dobro shvaćam, i dalje plaćam preostalih 5,00kn. Neka me netko ispravi ako griješim.

Ne. Naknada za pristup mreži i naknada za radijske frekvencije nisu isto. Naknada za pristup mreži se naplaćuje 10,00 kn. Do sada si uz to plaćao i naknadu za radijsku frekvenciju koja je koštala 5,00 kn, pa je to sve skupa iznosilo 15,00 kn. Od sada ćeš plaćati samo naknadu za pristup mreži 10,00 kn.

BarbaVeli čet 1.9.2016 14:11
Zin8 kaže...
 S obzirom da zivimo tu di zivimo, pametnije je sutit dok je "samo" 10%. Da nebi cifra i rasla 

Nažalost, bojim se da ovaj tim komentara govori nešto o našem mentalitetu. (Ne ide to tebe, Zin8, nego samo tvoga stava koji je, bojim se, kod mnogih izražen.)

Ja bih obrnuto: treba biti glasan i tražiti promjene nabolje.

xDISORDERx čet 1.9.2016 14:23
Marko :D kaže...
Grognard kaže...

Zar ova "naknada za radijsku frekvenciju" ne iznosi 10,00kn? Ako ja dobro shvaćam, i dalje plaćam preostalih 5,00kn. Neka me netko ispravi ako griješim.

Ne. Naknada za pristup mreži i naknada za radijske frekvencije nisu isto. Naknada za pristup mreži se naplaćuje 10,00 kn. Do sada si uz to plaćao i naknadu za radijsku frekvenciju koja je koštala 5,00 kn, pa je to sve skupa iznosilo 15,00 kn. Od sada ćeš plaćati samo naknadu za pristup mreži 10,00 kn.

 ja sam u bon bonu na pretplati i nikad nisam plaćao tu radijsku frekvenciju, samo pristup mobilnoj mreži od 10 kn.

i kad se ode na njihovu stranicu i odabreu paketi, ispod piše da se plača još dodatnih 10 kn za pristup mreži, nikakva radijska frekvencija

Marko :D čet 1.9.2016 14:25
xDISORDERx kaže...
Marko :D kaže...
Grognard kaže...

Zar ova "naknada za radijsku frekvenciju" ne iznosi 10,00kn? Ako ja dobro shvaćam, i dalje plaćam preostalih 5,00kn. Neka me netko ispravi ako griješim.

Ne. Naknada za pristup mreži i naknada za radijske frekvencije nisu isto. Naknada za pristup mreži se naplaćuje 10,00 kn. Do sada si uz to plaćao i naknadu za radijsku frekvenciju koja je koštala 5,00 kn, pa je to sve skupa iznosilo 15,00 kn. Od sada ćeš plaćati samo naknadu za pristup mreži 10,00 kn.

 ja sam u bon bonu na pretplati i nikad nisam plaćao tu radijsku frekvenciju, samo pristup mobilnoj mreži od 10 kn.

i kad se ode na njihovu stranicu i odabreu paketi, ispod piše da se plača još dodatnih 10 kn za pristup mreži, nikakva radijska frekvencija

Bonbon nije naplaćivao naknadu za radijsku frekvenciju, zato je nisi ni plaćao.

i_rambo_plache čet 1.9.2016 14:26

Malo sam guglao po internetu i našao vijesti u Jutarnjem i na Indexu, i ispada da su naknada za korištenje radiofrekvencijskog pojasa i naknada za pristup mobilnoj mreži uvedene kao mjera amortizacije troškova kad je Vlada odlučila naplaćivati korištenje radiofrekvencijskog pojasa. Unatoč tome što Vlada ukida naplaćivanje te naknade od telekoma, naknada za pristup mobilnoj mreži ostaje.

 

Zaključak je da je naknada za pristup mobilnoj mreži uvedena kao fiktivna mjera amortizacije troškova telekoma koja nema nikakvu ulogu osim lihvarenja korisnika.

Zin8 čet 1.9.2016 14:48
BarbaVeli kaže...
Zin8 kaže...
 S obzirom da zivimo tu di zivimo, pametnije je sutit dok je "samo" 10%. Da nebi cifra i rasla 

Nažalost, bojim se da ovaj tim komentara govori nešto o našem mentalitetu. (Ne ide to tebe, Zin8, nego samo tvoga stava koji je, bojim se, kod mnogih izražen.)

Ja bih obrnuto: treba biti glasan i tražiti promjene nabolje.

 Eh kolega, slazem se, s obzirom da sam uvijek bio buntovnik, i ja mislim da tako treba,ali onda opet procitas prvi dio mojeg posta.

Shvatis di zivimo, pa ni masa zdravog razuma nemoze pomoc,bez obzira na sredstva. Zato najbolje sutiti i prvom se prilikom maknut;)

Mirko935 čet 1.9.2016 17:37
jocommb kaže...

jel nam to opet daje pravo na raskid ugovora jer se krse odredbe koje si potpisao pri sklapanju ugovora, iako ti smanjuju mjesecni racun ako si imao pravo kad su ga podigli trebao bi imat i sad? 

 

ako da da mogu odma ic mjenjat mobitel 

 Mislim da to vrijedi samo ako se pogoršavaju uvjeti dani ugovorom. Ali nije ti loša ideja

Balvan8 čet 1.9.2016 21:00
Mirko935 kaže...
jocommb kaže...

jel nam to opet daje pravo na raskid ugovora jer se krse odredbe koje si potpisao pri sklapanju ugovora, iako ti smanjuju mjesecni racun ako si imao pravo kad su ga podigli trebao bi imat i sad? 

 

ako da da mogu odma ic mjenjat mobitel 

 Mislim da to vrijedi samo ako se pogoršavaju uvjeti dani ugovorom. Ali nije ti loša ideja

 nema to veze, opet se mijenja stavka u ugovoru kaj ne? mislim da bi trebali imat pravo na raskid, ali kako to inače biva vjerojatno ništa od toga