sirka666 pon 15.4.2013 17:27
4mal kaže...

lol bas philipsa tako dira za slican izum {#}

pa nije on apple da kaci sa svima {#}

Svi su oni isti.

 

Ako im Aura za par godina počme oduzimati veći dio kolača vidjet ćeš kako će se brzo uplesti odvjetnici u priču.

zeko73 pon 15.4.2013 21:18
deckard kaže...

Gleda netko filmove s takvim stvarima ? {#}

Ja gledam! Što tu tebi ima čudno? Imam Philips sa ambilightom i mogu reći da je prava stvar. Totalno digne prostoriju u kojoj je tv, a da ne pričam o puno boljem doživljaju gledanja tv-a i neumaranju očiju nakon duuugog gledanja tv-a. Moj slijedeći tv će također imati ambilight, dakle Philips, iako će neki sad pljuvati po Philipsu kao loša slika i sl. ali meni je ambilight presudan kod slijedeće kupnje.

Pranja uto 16.4.2013 00:07
energyman kaže...
Kako su uspjeli pokrenuti projekt na Kickstarteru kada za to moras imati prebivaliste u USA ili UK. To mi nikako nije jasno.

 Prebivalište nije bitno-samo je potrebno imati račun u američkoj banci ili osobu koja ima račun u američkoj banci. Ništa čudno.

energyman uto 16.4.2013 07:40

To be eligible to start a Kickstarter project as a US creator, you need to satisfy the requirements of Amazon Payments:

You are a permanent US resident with a Social Security Number (or EIN).
You have a US address, US bank account, and US state-issued ID (driver’s license).
You have a major US credit or debit card.
You are 18 years of age or older.

deckard uto 16.4.2013 07:53
zeko73 kaže...
deckard kaže...

Gleda netko filmove s takvim stvarima ? {#}

Ja gledam! Što tu tebi ima čudno? Imam Philips sa ambilightom i mogu reći da je prava stvar. Totalno digne prostoriju u kojoj je tv, a da ne pričam o puno boljem doživljaju gledanja tv-a i neumaranju očiju nakon duuugog gledanja tv-a. Moj slijedeći tv će također imati ambilight, dakle Philips, iako će neki sad pljuvati po Philipsu kao loša slika i sl. ali meni je ambilight presudan kod slijedeće kupnje.

Džizs {#} . Kažeš totalno digne prostoriju {#} . Pa kad gledam film hoću da prostorija nestane, da okvir televizora nestane, da gledam film a ne prostoriju. Ljudi se trude proizvesti telku sa što većom dubinom crne, sa što manje vidljivim ili što manjim okvirom, kupuju projektore da gledaju filmove, a ne da imaju light-show oko sebe. Svašta danas možeš prodati.

Pranja uto 16.4.2013 09:56

Joj,vi balkanski mozgovi.

 

Da je napravio nešto totalno jedinstveno,totalno neviđeno, vi bi ste ga opet popljuvali jer ste zavidni.

 

Nikako da vam uđe u glavu da su takve tvrtke,sa takvim idejama put prema oporavku naše baksuzne ekonomije, i da imamo 100 startupova sa takvim idejama, izvukli bi se iz krize i neimaštine.

On stvara dobit koji će dati boost ovoj državi,a vi ga pljujete. Novac koji on uplati za PDV, zaposlenici-vi tu doista ne vidite ništa? Čovjek će zaposliti nove ljude, stvoriti novu vrijendost,neće biti teret na ionako bagljavom državnom proračunu...

 

Ali neeeeeeee, vama bi bilo bolje da se čovjek prijavio na zavod za zapošljavanje i zajedno sa vama otišao na kavu i kukao da mu je teško.

 

Jadni ste,gadite mi se. Fuj!

 

 

zeko73 uto 16.4.2013 13:11

Ahaaa a vid mene budale ja cilo vrime gledam okolo po prostoriji umisto da gledam tv..e fala ti sto me prosvitli. Ti vjerovatno niti ne znas sto je ambilight jer da znas onda bi skuzija o cemu ja pricam. Ljudi koji se trude napraviti sto crniju crnu i sto biliju bilu su to vec napravili i znamo koliko to kosta, i ja ne zelim toliko para davat za to. Svasta li danas mozes procitati!

deckard uto 16.4.2013 13:21
zeko73 kaže...
Ahaaa a vid mene budale ja cilo vrime gledam okolo po prostoriji umisto da gledam tv..e fala ti sto me prosvitli. Ti vjerovatno niti ne znas sto je ambilight jer da znas onda bi skuzija o cemu ja pricam. Ljudi koji se trude napraviti sto crniju crnu i sto biliju bilu su to vec napravili i znamo koliko to kosta, i ja ne zelim toliko para davat za to. Svasta li danas mozes procitati!

{#}

zeko73 uto 16.4.2013 15:43
deckard kaže...
zeko73 kaže...
Ahaaa a vid mene budale ja cilo vrime gledam okolo po prostoriji umisto da gledam tv..e fala ti sto me prosvitli. Ti vjerovatno niti ne znas sto je ambilight jer da znas onda bi skuzija o cemu ja pricam. Ljudi koji se trude napraviti sto crniju crnu i sto biliju bilu su to vec napravili i znamo koliko to kosta, i ja ne zelim toliko para davat za to. Svasta li danas mozes procitati!

{#}

{#}

deckard uto 16.4.2013 19:03
zeko73 kaže...
deckard kaže...
zeko73 kaže...
Ahaaa a vid mene budale ja cilo vrime gledam okolo po prostoriji umisto da gledam tv..e fala ti sto me prosvitli. Ti vjerovatno niti ne znas sto je ambilight jer da znas onda bi skuzija o cemu ja pricam. Ljudi koji se trude napraviti sto crniju crnu i sto biliju bilu su to vec napravili i znamo koliko to kosta, i ja ne zelim toliko para davat za to. Svasta li danas mozes procitati!

{#}

{#}

Svakom svoje. Ja kad hoću gledati televiziju buljim u TV, a kad hoću light show odem u disko {#}. Što se mene tiće možeš si u sobu montirati i disko kuglu, pa nek ti obasjava prostoriju svjetlom s malih ekrana {#} . Inače ekipi koja radi na projektu želim uspjeh pošto vidim da ima zainteresiranih.

Blue_Fatal1ty sri 17.4.2013 10:34
deckard kaže...
zeko73 kaže...
deckard kaže...
zeko73 kaže...
Ahaaa a vid mene budale ja cilo vrime gledam okolo po prostoriji umisto da gledam tv..e fala ti sto me prosvitli. Ti vjerovatno niti ne znas sto je ambilight jer da znas onda bi skuzija o cemu ja pricam. Ljudi koji se trude napraviti sto crniju crnu i sto biliju bilu su to vec napravili i znamo koliko to kosta, i ja ne zelim toliko para davat za to. Svasta li danas mozes procitati!

{#}

{#}

Svakom svoje. Ja kad hoću gledati televiziju buljim u TV, a kad hoću light show odem u disko {#}. Što se mene tiće možeš si u sobu montirati i disko kuglu, pa nek ti obasjava prostoriju svjetlom s malih ekrana {#} . Inače ekipi koja radi na projektu želim uspjeh pošto vidim da ima zainteresiranih.

 

ambilight je tu kako bi se oči što manje naprezale. Ne moraš ti gledat okolo. Ako tebi nije bitno oćeš nosit naočale ili ne onda ne klataraj tu gluposti! Ja ne nosim naočale niti ih mislim nositi i zato pazim da sam uvijek u dobro osvjetljenom prostoru i da mi se oči što manje naprežu!

deckard sri 17.4.2013 10:43
Blue_Fatal1ty kaže...

 

ambilight je tu kako bi se oči što manje naprezale. Ne moraš ti gledat okolo. Ako tebi nije bitno oćeš nosit naočale ili ne onda ne klataraj tu gluposti! Ja ne nosim naočale niti ih mislim nositi i zato pazim da sam uvijek u dobro osvjetljenom prostoru i da mi se oči što manje naprežu!

{#} . Tome da se oči što manje naprežu služi kalibracija i obuzdavanje osvijetljenja na telki. Dam se kladiti da velika većina vas koji zagovarate ambilight kuri telke na kandelima da boli glava. Sorry pajdo, ali gledati filmove uz ambilight je meni ista kategorija ko i kaćenje plavih ledica po autu, ili vožnja s upaljenim maglenkama po bistroj noći.

Deus ex machina sri 17.4.2013 16:30
deckard kaže...

Svakom svoje. Ja kad hoću gledati televiziju buljim u TV, a kad hoću light show odem u disko {#}. Što se mene tiće možeš si u sobu montirati i disko kuglu, pa nek ti obasjava prostoriju svjetlom s malih ekrana {#} . Inače ekipi koja radi na projektu želim uspjeh pošto vidim da ima zainteresiranih.

Ej - vec si se popljuvao i pokazao da nemas blagog pojma o cemu pricas u prvom postu.... ovo sto radis nije nikakva obrana ponosa vec se samo zakopavas dublje i dublje.

Lijepo pogni glavu i povuci se.

vlad0 sri 17.4.2013 19:09

Nisam pobornik dynamic AL-a. Radije biram strateški razmještenu difuznu rasvjetu okolo po sobi.

Ali držim im palac da im ovo prođe! I to ne zbog proizvoda kao takvog (nisam unutar ciljanog tržišta) - nego zbog promjene mindset-a u ovoj maloj zemljici.

To bi bio samo još jedan dokaz da se i iz Hrvatske mogu prodati proizvodi "iz garaže". I uvijek će nakon toga moći reći da su NAPRAVILI ovo i PRODALI to X puta.

Blue_Fatal1ty čet 18.4.2013 10:09
deckard kaže...
Blue_Fatal1ty kaže...

 

ambilight je tu kako bi se oči što manje naprezale. Ne moraš ti gledat okolo. Ako tebi nije bitno oćeš nosit naočale ili ne onda ne klataraj tu gluposti! Ja ne nosim naočale niti ih mislim nositi i zato pazim da sam uvijek u dobro osvjetljenom prostoru i da mi se oči što manje naprežu!

. Tome da se oči što manje naprežu služi kalibracija i obuzdavanje osvijetljenja na telki.

 

Vidiš a ja sam cijelo vrijeme bio u zabludi da kalibracija služi poštelavanju boja da prikaz bude što realniji. Očito sam bio u zabludi.

Vido sub 20.4.2013 14:36

Frend ima TV sa tim ambilightom i meni je to genijlna stvar. Taj dio je ionako u perifernom vidu i ne mogu se raspoznati detalji ali se vide promjene i onda se dobije dojam da je TV veći i stvarno je bolji ugođaj.

 

Kad smo već kod osvijetljenosti... uvijek gledam filmove sa upaljenim svjetlima u sobi jer mi se ne umaraju oči i zravije je (gledam na 19" widescreen LCD ekranu, student sam van matičnog grada i nemam TV u sobi. tj imam neki stari mali CRT ali to ne želim niti paliti ako ne moram).
U kinu je mrak ali u kinu je ogromno platno koje pokrije dobar dio vidnog polja i nema ogromnog kontrasta. Da ne spominjem da je to svjetlo od projektora refleksija koja je puno manje naprezajuće za oči.

Btw, ambilight ti ne pokvari svjetlinu bijele i dubinu crne (bar ja nisam stekao takav dojam) -.-


On topic... nadam se da će im uspjeti :)