MichaelSmith pon 4.11.2013 10:30

mene je kod chromea zivciralo ne funkcioniranje javascripta na nekim stranicama koje sam cesto koristio. firefox je subjektivno nesto sitno sporiji, al kad se iskljuce sve guglove caching/spyware p|zdarije fakat i nije neka razlika. iskreno, ovaj novi IE11 mi ima daleko najbrze ucitavanje stranice i apliakcija opcenito brze djeluje, ali ne mogu koristiti u 2013. browser koji nema speed dial

rooswelt1991 pon 4.11.2013 11:13

Ja sam koristio operu do prve pojave Chromiuma, a od tad, sam stalno na na Chromeu.

Prva stavr koja je privukla je jednostavnost, i brzina.

Par puta sam još probao druge preglednike, ali kao što je več netko rekao "navika ja gadna kučk@"...

glagoljica pon 4.11.2013 11:21

sve sam ih probao i chrome je za moje potrebe najjednostavniji, najkompletniji i najpraktičniji browser. nije doduše najljepši (ie 9-11), ali je najbrži i ne treba instalirat uvijek nanovo updateat flash player kao što to traži ie i ff. na softpediji kažu kako je ie 6 dobio najviše korisnika prošli mjesec. dokle god je većini korisnika internet sredstvo kojim se odlazi na fb ie će i dalje biti neprikosnoven.

mind_challenge pon 4.11.2013 11:26
glagoljica kaže...
Ramo kaže...

Opera, i to verzija 12.

Povremeno koristim ovu novu chrome-like verziju, ali nije to to, fali dosta stvari. 

koje to?

 

Zaratustra kaže...

Ovi iz Opere su usrali motku sa ovom novom verzijom na chromiumu, sta uradise od najboljeg browsera ccc

Ja sam se uspio prebaciti s 12 na ovu novu.

Velika većina funkcionalnosti se može s ekstenzijama vratiti.

Trenutno mi nedostaju Dragonfly, Link, Mail i IRC.

Neke stvari su mi čak i bolje u ovoj verziji, a sve više ih polako dodaju svakim novim update-om.

 

logik pon 4.11.2013 11:29

Dugo sam se protivio Chromeu zbog jake Googleove špijunaže. Međutim kad sam vidio koliko je brz i kupio Android mobitel (bolje je imati Chrome i na kompu onda) prešao sam i nisam požalio. Brz je, pouzdan, koristim sve googleove servise tako da mi ne smeta guranje, ne instalirava sve one usr*ne toolbarove, ima aplikacije kao add onse koji su odlični. Na Firefox i Operu se ne vraćam zasad, a IE nisam baš nikad ni koristio.

Chronosus pon 4.11.2013 13:21
logik kaže...

Dugo sam se protivio Chromeu zbog jake Googleove špijunaže. Međutim kad sam vidio koliko je brz i kupio Android mobitel (bolje je imati Chrome i na kompu onda) prešao sam i nisam požalio. Brz je, pouzdan, koristim sve googleove servise tako da mi ne smeta guranje, ne instalirava sve one usr*ne toolbarove, ima aplikacije kao add onse koji su odlični. Na Firefox i Operu se ne vraćam zasad, a IE nisam baš nikad ni koristio.

 

Ja sam koristio Chrome i na desktopu i mobu al onda sam skužio kolko je Maxthon brži i bolji na Androidu i nastavio koristiti Chrome na desktopu. A onda sam odlučio raskrstiti skroz sa Chromeom i koristim Maxthon i na desktopu. Nije bolji ali nije ni nešto posebno lošiji, a ima zgodne feature.

logik uto 5.11.2013 10:21
Chronosus kaže...
logik kaže...

Dugo sam se protivio Chromeu zbog jake Googleove špijunaže. Međutim kad sam vidio koliko je brz i kupio Android mobitel (bolje je imati Chrome i na kompu onda) prešao sam i nisam požalio. Brz je, pouzdan, koristim sve googleove servise tako da mi ne smeta guranje, ne instalirava sve one usr*ne toolbarove, ima aplikacije kao add onse koji su odlični. Na Firefox i Operu se ne vraćam zasad, a IE nisam baš nikad ni koristio.

 

Ja sam koristio Chrome i na desktopu i mobu al onda sam skužio kolko je Maxthon brži i bolji na Androidu i nastavio koristiti Chrome na desktopu. A onda sam odlučio raskrstiti skroz sa Chromeom i koristim Maxthon i na desktopu. Nije bolji ali nije ni nešto posebno lošiji, a ima zgodne feature.

Na mobu mi je Chrome bio očajno spor. Imam defaultni TW browser koji koristim kad zatreba. Većinom ga uopće ne koristim na mobu nego fejs, twitter, g+, Taptu, gmail, docs... oni to zamijenjuju. A Maxthon sam koristio na kompu al nekak mi nije sjeo.

Bilal sri 6.11.2013 02:25
mind_challenge kaže...
glagoljica kaže...
Ramo kaže...

Opera, i to verzija 12.

Povremeno koristim ovu novu chrome-like verziju, ali nije to to, fali dosta stvari. 

koje to?

 

Zaratustra kaže...

Ovi iz Opere su usrali motku sa ovom novom verzijom na chromiumu, sta uradise od najboljeg browsera ccc

Ja sam se uspio prebaciti s 12 na ovu novu.

Velika većina funkcionalnosti se može s ekstenzijama vratiti.

Trenutno mi nedostaju Dragonfly, Link, Mail i IRC.

Neke stvari su mi čak i bolje u ovoj verziji, a sve više ih polako dodaju svakim novim update-om.

 

I ja sam se prebacio na novu Operu cim je izasla. I imam i RSS i bookmarke preko ekstenzije. Ali sam potpuno izgubio povjerenje u Operu, neki dan kad su najavili gasenje My Opera comunity-ja. Najgore mi je sto ce mi izgasiti mail koji koristim za sve zivo. 

 

Vec odavno ne mogu je nekome preporuciti. Bilo bi me sramota. Cak je i par zadnjih nadogradnji na Presto engineu bilo problematicno. Pa i prijasnje gasenje Widgeta, Unite-a. I sad ovaj prelazak na Blink. Verzije se stancaju, a nikakvog napretka. Bas isto ko i kod Firefoxa i Chromea. Jedini napredak nove Opere je kompatibilnost sa stranicama. A nije ni Presto toliko bio los sa tim, kad razmislis. Ima jos tu bruku stvari koje ne mozes vratiti sa ekstenzijama. Ali ima mnogo stvari u toj staroj Operi za koje mnogi nisu ni znali da postoje, pa je se takvima i lakse prilagoditi. Nekome ko je znao iskoristiti sve prednosti Presto Opere, ova nije ni blizu.

BLOGERX4 uto 19.11.2013 20:41
Bilal kaže...
mind_challenge kaže...
glagoljica kaže...
Ramo kaže...

Opera, i to verzija 12.

Povremeno koristim ovu novu chrome-like verziju, ali nije to to, fali dosta stvari. 

koje to?

 

Zaratustra kaže...

Ovi iz Opere su usrali motku sa ovom novom verzijom na chromiumu, sta uradise od najboljeg browsera ccc

Ja sam se uspio prebaciti s 12 na ovu novu.

Velika većina funkcionalnosti se može s ekstenzijama vratiti.

Trenutno mi nedostaju Dragonfly, Link, Mail i IRC.

Neke stvari su mi čak i bolje u ovoj verziji, a sve više ih polako dodaju svakim novim update-om.

 

I ja sam se prebacio na novu Operu cim je izasla. I imam i RSS i bookmarke preko ekstenzije. Ali sam potpuno izgubio povjerenje u Operu, neki dan kad su najavili gasenje My Opera comunity-ja. Najgore mi je sto ce mi izgasiti mail koji koristim za sve zivo. 

 

Vec odavno ne mogu je nekome preporuciti. Bilo bi me sramota. Cak je i par zadnjih nadogradnji na Presto engineu bilo problematicno. Pa i prijasnje gasenje Widgeta, Unite-a. I sad ovaj prelazak na Blink. Verzije se stancaju, a nikakvog napretka. Bas isto ko i kod Firefoxa i Chromea. Jedini napredak nove Opere je kompatibilnost sa stranicama. A nije ni Presto toliko bio los sa tim, kad razmislis. Ima jos tu bruku stvari koje ne mozes vratiti sa ekstenzijama. Ali ima mnogo stvari u toj staroj Operi za koje mnogi nisu ni znali da postoje, pa je se takvima i lakse prilagoditi. Nekome ko je znao iskoristiti sve prednosti Presto Opere, ova nije ni blizu.

Pa normalno kad je Opera uvijek bila s****e obicno. Firefox i Chrome su dosta drugaciji i bolji. Ko je tebi kriv .