icecold pet 2.12.2011 15:24

Siguran sam da će Chrome biti i na prvom mestu.

Jer sa takvim agresivnim marketingom (bilbordi, TV reklame, novine, Internet reklame, poznate ličnosti, proturivanje kroz instalaciju programa) svaki Veb preglednik bi imao tako brz rast.

 

Naravno, deo zasluge je i kvalitet ali je to reklama koja ga gura.

Vapor pet 2.12.2011 15:36

Mislim da je moć Chromea na slabim PCevima. Par prijatelja ima očajan PC, ali Chrome radi najfluidnije na njima. Ista stvar sa menom, laptop pod MOJ PC je dosta slab. Chrome mi radi najfluidnije i Flash ne blokaje dok je to slučaj kod drugih preglednika.

 

Što se tiče inovativnosti, funkcionalnosti i opcija, tu po meni Opera prednjači nad svima, ali kako mi ne radi fluidno prisiljen sam na Chrome na kojeg sam sad navikao i prilagodio. Jedna od najboljih opcija je Google Sync, syncam sve podatke na laptopu, očevom laptopu i PCu.

 

PlayMaker10 pet 2.12.2011 15:50
escobar_ kaže...

Plus, instalira se kao spyware, uz svaki drugi program koji se može preuzeti sa Interneta. :)

ne gleda se tu preuzimanje nego koristenje. znaci ljudi ga koriste jer je dobar. ne pali se on sam i surfa nego ga ljudi koriste. I ne vidim zasto vi ovdje na forumu to smatrate osobnim porazom. Sta vama predstavlja Chrome, Firefox ili IE a da ne govorim za Operu koju ovdje svi hvale i nagovaraju. Neka svatko koristi sa hoce i sta mu odgovara ali pljuvanje po jednima ili drugima nema smisla jer ne vidim sta vi imate od toga.

Tonči pet 2.12.2011 15:55
PlayMaker10 kaže...
escobar_ kaže...

Plus, instalira se kao spyware, uz svaki drugi program koji se može preuzeti sa Interneta. :)

ne gleda se tu preuzimanje nego koristenje. znaci ljudi ga koriste jer je dobar. ne pali se on sam i surfa nego ga ljudi koriste. I ne vidim zasto vi ovdje na forumu to smatrate osobnim porazom. Sta vama predstavlja Chrome, Firefox ili IE a da ne govorim za Operu koju ovdje svi hvale i nagovaraju. Neka svatko koristi sa hoce i sta mu odgovara ali pljuvanje po jednima ili drugima nema smisla jer ne vidim sta vi imate od toga.

To ti je psihološki efekt. Kad obožavanje nečega prijeđe granice "normalnog" to zovemo "fanboyizam", a kad tome dodaš neznanje, imaš "teorije zavjere". :)

Dr. Vicko pet 2.12.2011 16:38

Ja trenutno pisem sa prastarog kompa koji mi nekim cudom jos uvijek radi :)
Znaci komp je star 8 godina ravno, pentium 4 2.6 GHz, 1.5GB rama i opera next mi radi najfluidnije od svih browsera a uvijek ih imam sve instalirane...
Chrome je dobar dok imas pokrenut tab ili dva ali cim krenes na vise tabova na slabom racunaru postaje pravo zahtjevan...

A sto se tice i novog kompa i na njemu mi Opera radi najfluidnije mada cesto koristim i Chrome jer neke stranice mi tu bolje rade :)

DamageHigh pet 2.12.2011 17:37

Nekako mi je to sve sumnjivo. Prebrz je to rast da bi se to moglo pripisati samo marketingu i kvaliteti (toliko bolji od ostalih sigurno nije)..

Čudno, čudno. Prije par godina, slavio se porast od pola postotnog boda nauštrb IE-u, a Chrome je uspio izbiti na vrh u tako kratkom vremenu.

Arxi pet 2.12.2011 19:17

Pustio sam suzu...

Dragi stari moj prijatelju zvani firefox... 

Toliko dugo smo borili borbu...

Jos od vremena IE petice...

Borili smo se kvalitetom, a ne bilionima dolara vrijednim marketingom...

Iza nas stoji tim ljudi koji je imao viziju boljeg interneta...

Ali Ipak...

Novac je pobjedio tim koji stvara sa srcem i dusom... 

Godine borbe sada su tako lako je izgubljena od Chroma...

No ja ti ostajem vjeran do kraja....

I idemo zajedno ravno u pakao...

 

 

 

Gh0sT pet 2.12.2011 19:20

A nitko da eksplicitno kaze da je pola od ovih 20 i koliko jos posto, zasluga Androida. 95%  (ako ne i vise) korisnika androida mislim da koristi default-ni browser, a to je...vidi vraga.. "verzija" Chrome-a i tako se predstavlja na stranicama. Svi znamo koliki postotak internetskog prometa (ako zanemarimo torrent, ftp i slicne protokole, a ostavimo samo http, smtp..) danas generiraju smartphone-i, a vecina ih je opet "marke" Android.. Iz tog razloga mislim da ovo i nije bas realna brojka. Da je treba podosta umanjiti.

EVO pet 2.12.2011 19:43

Chrome nije nekvalitetan, ali po meni nije zaslužio ovoliki postotak, evo samo neke stvari koje me živciraju:

 

Chrome ostavlja puno više smeća na kompu. Dok mi je firefox najviše zauzeo 600mb, chrome je zauzeo herojski 1.1gb.

Chrome ždere po tabu 50-90mb-a, dok mi firefox na 4 taba poždere samo 110mb-a, IE) 120, a opera 160mb-a, chrome napravi oko 200-250mb-a.

Intergrirani flash je najgora stvari ikad, jer samo stvara problem. Npr. kada idem radit update flasha za Internet Explorer, na chrome-u flash počnet masovno laggat.

googleupdate.exe je jedan od žešćih bloatware-a koji još nisu riješili, ok je ako se update-a dok je comp u idleu, ali on baš uvijek nađe update dok igram BF, NFS, a troši samo 500-700mb-a, i 80-99% cpu-a.

sliver pet 2.12.2011 20:16

Firefox sam prvi počeo koristiti i nikako da ga se uspijem rješiti iako radi ko zadnje smeće. Stalno se zamrzava, flash plug-in se ruši i kad ga zgasim ne mogu ga ponovo upalit već moram restartat komp ili na task manager. Chrome je elegantniji, brži i stabilniji. Al eto, smeće od Firefoxa me uvijek natrag privuče jer je to dobar stari robusni Firefox. Ne više, uninstall.

PlayMaker10 pet 2.12.2011 20:31

Nekim ljudima da naprave browser po njihovim željama opet nebi valjalo. Da se Firefox Opera i Chrome spoje u jedan opet nebi bili zadovoljni jer bi rekli da vam se ikona ne sviđa ili šta ja znam. Umjesto da budete sretni što imate za birat koji želite koristit vi opet kukate. Windowsi i browseri se rade za milijune korisnika i ne mogu oni svima udovoljit zato i služi ponuda za odabir. Pa sam vidio najveću glupost da se žalite na brojeve browsera, prije je bilo žalbi kako Firefox izbacuje svake prijestupne novu verziju sad kad izbacuju nevalja.

escobar_ pet 2.12.2011 20:32
sliver kaže...

Firefox sam prvi počeo koristiti i nikako da ga se uspijem rješiti iako radi ko zadnje smeće. Stalno se zamrzava, flash plug-in se ruši i kad ga zgasim ne mogu ga ponovo upalit već moram restartat komp ili na task manager. Chrome je elegantniji, brži i stabilniji. Al eto, smeće od Firefoxa me uvijek natrag privuče jer je to dobar stari robusni Firefox. Ne više, uninstall.

Može bit da je do tebe. Ja sam jedino imao problema sa Firefoxom 7, ali ni blizu takvih kao kod tebe. Trenutno sam na Firefox Nightly x64 (dakle ni u Beti nije) i sve radi k'o sat.

nsoul pet 2.12.2011 20:52
Gh0sT kaže...

A nitko da eksplicitno kaze da je pola od ovih 20 i koliko jos posto, zasluga Androida. 95%  (ako ne i vise) korisnika androida mislim da koristi default-ni browser, a to je...vidi vraga.. "verzija" Chrome-a i tako se predstavlja na stranicama. Svi znamo koliki postotak internetskog prometa (ako zanemarimo torrent, ftp i slicne protokole, a ostavimo samo http, smtp..) danas generiraju smartphone-i, a vecina ih je opet "marke" Android.. Iz tog razloga mislim da ovo i nije bas realna brojka. Da je treba podosta umanjiti.

već sam to par puta rekao, i u temi o mozili,i chromeu i ie i operi... android browser nije nikakva verzija chromea, svaka stranica mi ga očita ko mozillu

 

antimadridista pet 2.12.2011 20:57
icecold kaže...

Siguran sam da će Chrome biti i na prvom mestu.

Jer sa takvim agresivnim marketingom (bilbordi, TV reklame, novine, Internet reklame, poznate ličnosti, proturivanje kroz instalaciju programa) svaki Veb preglednik bi imao tako brz rast.

 

Naravno, deo zasluge je i kvalitet ali je to reklama koja ga gura.

Pretjeruješ. Kad i gdje si ti to vidio reklamu za Chrome u novinama ili na TV reklamama? I svaki put kada je riječ o nekoj temi o Chrome-u svi pišete o tom marketingu,a ja nikad,baš nikad nisam doživio situaciju u kojoj me uz neki program pita hoću li još instalirati i Chrome dodatno,kunem se svojim životom da nisam. Vidim jedino dosta reklama na raznim web stranicama,ali ljudi nebi ostajali na Chrome-u da im se ne sviđa,kvaliteta preglednika je neupitna.

icecold pet 2.12.2011 21:39
BlackMoon pet 2.12.2011 22:43
antimadridista kaže...
icecold kaže...

Siguran sam da će Chrome biti i na prvom mestu.

Jer sa takvim agresivnim marketingom (bilbordi, TV reklame, novine, Internet reklame, poznate ličnosti, proturivanje kroz instalaciju programa) svaki Veb preglednik bi imao tako brz rast.

 

Naravno, deo zasluge je i kvalitet ali je to reklama koja ga gura.

Pretjeruješ. Kad i gdje si ti to vidio reklamu za Chrome u novinama ili na TV reklamama? I svaki put kada je riječ o nekoj temi o Chrome-u svi pišete o tom marketingu,a ja nikad,baš nikad nisam doživio situaciju u kojoj me uz neki program pita hoću li još instalirati i Chrome dodatno,kunem se svojim životom da nisam. Vidim jedino dosta reklama na raznim web stranicama,ali ljudi nebi ostajali na Chrome-u da im se ne sviđa,kvaliteta preglednika je neupitna.

Stvarno mi trenutno ti najviše ćupaš živce na ovom Forumu,bilo po nick-u bilo po postovima.Daj,odrasti!