just_dont pon 13.2.2017 13:03
PzKpfw kaže...

Kako god bilo, zvijeri dolaze....

U + ili "bez plus" varijanti.

i sa tom "zvijeri" ćeš raditi sve apsolutno isto kao i sa "zvijeri" od pretprošle godine samo ćeš iskeširat 1k€ da bi mogao reći da imaš "zvijer" 

sseennoonn pon 13.2.2017 14:22

Daleko od toga da su danasnji mobiteli precijenjeni ,ali isto tako ljudi razmisljaju dosta površno a to je aha vidi po brzini otvaranja aplikacija ovaj kinez koji je 300 dolara jeftiniji otvara isto kao i npr S7.Međutim  po meni je puuno drugih stvari koje znače..gimmicki koji nisu prijeko potrebni ali su TU ..kao npr quick shortcut na mojem Note 4  kada pišem poruku i na brojevima iznad slova mogu umemorirati što god želim i ono što najčešće koristim ( nemojte se odmah hvatati za tim da mozda tu mogucnost vec sada ima i neki kinez) a to je samo jedna od stvari koje premium flagship mobiteli imaju dok su određeni kinezi "šuplji" iznutra .Ofc i neki kinezi imaju dodatne funkcije koje Note 4 nema ali sve u svemu poanta je ta da nije sve konkretno u hardveru nego ima i puno malih sitnica koje čine jednu cjelinu opcija i koje za mene vrijedi neku razliku u novcima.Slično kao i u autu...Aha pa ja imam digitalnu a ja imam na brojčanik(tipke)  mda je oboje imaju klimu ali ipak digitalna je ljepsa ugodnija i na kraju više vrijedi i nakon što auto bude stariji.

DragonShit uto 14.2.2017 22:17
just_dont kaže...

i sa tom "zvijeri" ćeš raditi sve apsolutno isto kao i sa "zvijeri" od pretprošle godine samo ćeš iskeširat 1k€ da bi mogao reći da imaš "zvijer" 

Osim prelaska na 10 nm i standardno boljih performansi, manje potrošnje baterije i manje pregrijavanja, najveća novost kod Snapdragona 835 je optimizacija za VR. Imati će 6DOF (svih šest stupnjeva slobode). Današnji mobiteli imaju samo senzor rotacije (3DOF). Moći ćeš hodati po virtualnom prostoru (kao HTC Vive) ali bez potrebe za vanjskim senzorima i kablovima što je impresivno za VR i revolucionarno za mobitel. Donosi i 3D zvuk u virtualnom prostoru te brojne softverske optimizacije koje će dodatno poboljšati performanse (Vulkan, DX12, FreeSync (Q-Sync))... Još će podržavati i foveated rendering, nešto o čemu sam prije čitao i mislio da će biti realizirano tek u dalekoj budućnosti. Foveated rendering je beskoristan bez dodatnog hardvera koji prati zjenicu oka ali omogućuje ogroman skok u kompjuterskoj grafici, drastično poboljšanje performansi pa čak i ray tracing filmsku grafiku u igrama. Uz foveated rendering mobiteli bi mogli imati jednako dobru VR grafiku kao skupa gamerska računala ali headset mora imati ugrađen senzor koji prati zjenicu oka da bi znao koji dio ekrana mora biti izoštren.

vragec111 sri 15.2.2017 10:10

Hvala ti na info o foveated renderingu, prvi put čuo za to, zato volim ovaj forum 

 

IMHO, čini mi se da će to biti samo rukavac grafičke evolucije, tek da se premosti moć hardvera i glad za sjajnom grafikom, te da će zapravo postati izlišan obzirom da će rasti snaga procesora i njihova dostupnost.

Nešto kao HAM mode kod amige iz današnje perspektive nepotreban, no tada pametna dosjetka kako bi se dobilo čim više boja na ekranu - naravno, svaka animacija i pokretna grafika nisu dolazili u obzir.

Kažem čini mi se, jerbo (opet) čini mi se jalov posao dodatno angažirat hardver i sve silne senzore da pratiš oko, komunicirao to glavnom procesu, e da bi na kraju uštedio na renderiranju.

Daleko od toga da taj isti hardver za nadziranje oka nije budućnost. Zamisli kako će ručice trljati marketinške agencije kad će dobiti točne podatke kud mi gledamo kad komad pokazuje proizvod koji bismo mi trebali kupiti .

just_dont sri 8.3.2017 14:55
DragonShit kaže...
just_dont kaže...

i sa tom "zvijeri" ćeš raditi sve apsolutno isto kao i sa "zvijeri" od pretprošle godine samo ćeš iskeširat 1k€ da bi mogao reći da imaš "zvijer" 

Osim prelaska na 10 nm i standardno boljih performansi, manje potrošnje baterije i manje pregrijavanja, najveća novost kod Snapdragona 835 je optimizacija za VR. Imati će 6DOF (svih šest stupnjeva slobode). Današnji mobiteli imaju samo senzor rotacije (3DOF). Moći ćeš hodati po virtualnom prostoru (kao HTC Vive) ali bez potrebe za vanjskim senzorima i kablovima što je impresivno za VR i revolucionarno za mobitel. Donosi i 3D zvuk u virtualnom prostoru te brojne softverske optimizacije koje će dodatno poboljšati performanse (Vulkan, DX12, FreeSync (Q-Sync))... Još će podržavati i foveated rendering, nešto o čemu sam prije čitao i mislio da će biti realizirano tek u dalekoj budućnosti. Foveated rendering je beskoristan bez dodatnog hardvera koji prati zjenicu oka ali omogućuje ogroman skok u kompjuterskoj grafici, drastično poboljšanje performansi pa čak i ray tracing filmsku grafiku u igrama. Uz foveated rendering mobiteli bi mogli imati jednako dobru VR grafiku kao skupa gamerska računala ali headset mora imati ugrađen senzor koji prati zjenicu oka da bi znao koji dio ekrana mora biti izoštren.

nekako mi to smrdi na one Samsung fore sa beskontaktnim listanjem stranica, mjerač pulsa, praćenje očiju i pauziranje videa kad ne gledaš... ima toga još ali ko bi se sjetio više... uglavnom, sve super fora zvuči i onda to probaš bude ti zanimljivo tri dana i poslije isključiš i koristiš kao i svaki drugi mobitel. Nadam se da nije jer mi je VR super zanimljiv ali neznam koliko im generacija još treba dok to ne bude stvarno lijepo ispeglano, bude dosta zanimljivog sadržaja i masovno prihvaćeno. Nadam se čim prije ali nisam baš neki optimist. Sve mi se čini da je Stevica iz Jabuke još živ on bi od tog VRa napravio pravi posao, ovi svi dosad samo tapkaju i nadaju se da će ubost pravu stvar