ČAP sri 26.12.2012 23:13

da jeste to glupost,, ali mislim da su to uzalud patentirali,

Ja sam primijetio da svaki model ima malo drugači utor i sam konektor za sim kartice (kod starih telefona ona smiješna metalna vratica koja otvoriš i staviš sim [nokia]), ima ih na stotine različitih a to što su oni baš patentirali sa oznakom "jabuke" mislim da niko neće ni osjetiti..

rooswelt1991 čet 27.12.2012 02:44

Čisti novinarski senzacijonalizam, Apple je patentirao način umetanja kartice, koji i nije nešto pretjerano "revolucijonaran", čak ni za "Apple Fight team".

Razlog patentiranja istog je jednostavno da nebi dobili tužbu da je kopiran od strane "troll kompanija".

Stvar je vrlo jednostavna, ima firmi koje će uzeti telefon i rastaviti ga na najsitnije dijelove i nadati se bogu da svaki dio nije patentiran, i pokušati izmusti koju paru....

majstorSZ čet 27.12.2012 10:07

moje mišljenje da je ovo čista glupost, pogotovo patent za umetanje sim kartice. Svaki dan dođe vijest kako je neka tvrtka predala zahtjev za patentiranjem. Činjenica da je Apple predao zahtjev prije 2 god ali to je i dalje glupost...
Prije su "ratovali" sa hardverom-> jače, bolje, brže.. a danas ratuju sa patentima -.-

ELNinjo čet 27.12.2012 15:02
david7 kaže...

Vala ovaj Apple pretjeruje... S obzirom na njihove patente samo iPhone bi trebao postojati... Lakrdija..

Ne pretjeruje li patentni ured? Osobno na mobitelima primjećujem da se radi o skidanju velikog stražnjeg poklopca ako se želi zamjeniti kartica. Ovdje apple "pojednostavljuje" tu radnju tako da se umeće sa strane uređaja. Gledam na ovo kao reklamu na stranicama Bug-a iako je ton članka sprdnja.

Stoja sub 29.12.2012 11:17
diablo2211 kaže...

ponavljam pitanje: Što će nam sim kartice?

 

Zar ne bi bilo divno da samo bežično u uređaj snimite kod ili se sami na webu registrirate kod operatera?

 

 

Verizon u Americi tako funkcionira, po meni glup sistem...sto ako ideš u inozemstvo i oces lokalnu mrežu da jeftinije pričaš, ah da nema sim kartica, nego ćeš plaćati skup roaming xD