2xy4zt pet 4.5.2012 21:27

A opet, ekvivalentni mobiteli kostaju isto kao i konkurencija. Kao i s tabletima, svi su najavljivali, a kad su izasli s proizvodima, bili su skuplji i losiji.

Nije tu stvar u precijenjenosti, nego u odlicnom poslovnom modelu, i koristenju gomile kesa za dobre ugovore s dobavljacima i sastavljacima. Jednostavno, efikasnost.

overhaul pet 4.5.2012 21:30
rustweaver kaže...
Check kaže...

uvatili boga za bradu

Ma uhvatili ljude za novcanik, a ne boga za bradu.

Nevolim osobito ajfone, ali budimo realni - da ih nemogu prodati za te pare, nebi toliko tražili za njih.

Malo mi je i sad čudno: pa nisu ni neznam hajend sony, nokia, htc, samsung, blackberry itd puno jeftiniji bez ugovora na ruke?

Kako i zašto su oni onda na tolikom gubitku? Nije da baš svi još uvijek razvjaju svoje procesore, OS, i materijale?

rustweaver pet 4.5.2012 21:58
overhaul kaže...

Nevolim osobito ajfone, ali budimo realni - da ih nemogu prodati za te pare, nebi toliko tražili za njih.

To se podrazumjeva. Zato je pravo pitanje zašto ih mogu prodati za te pare? Tko im omogučava takvo veslanje sa cijenama?

Bypass pet 4.5.2012 22:07
rustweaver kaže...
overhaul kaže...

Nevolim osobito ajfone, ali budimo realni - da ih nemogu prodati za te pare, nebi toliko tražili za njih.

To se podrazumjeva. Zato je pravo pitanje zašto ih mogu prodati za te pare? Tko im omogučuje takvo veslanje sa cijenama?

Fanbojevi bi odgovorili, da oni koji imaju novaca nije briga za njih nego za kvalitetu.

 

Normalan čovjek bi rekao da hipsteri plaćaju porez na bedake.

Teerex pet 4.5.2012 22:12
nelejobs kaže...

malo me cudi za HTC da i oni nisu pomenuti u ovom clanku kao dobitnici...

1% i nije neka dobit, više je statistička greška.

 

Naravno, ova poplava love rađa appse na Windowsima, touch™ svugdje i svagdje, quasiSiri na Androidu, itd. itd.

 

A Jabučilo pobire kremu na 1 modelu telefona/tableta po generaciji, economies of scale nezamislive. Počinje mi se priviđati budućnost u kojoj je PC moguće kupiti samo od Applea i par kineskih industrial-scale šanera.

Bypass pet 4.5.2012 22:14
Teerex kaže...
nelejobs kaže...

malo me cudi za HTC da i oni nisu pomenuti u ovom clanku kao dobitnici...

1% i nije neka dobit, više je statistička greška.

 

Naravno, ova poplava love rađa appse na Windowsima, touch™ svugdje i svagdje, quasiSiri na Androidu, itd. itd.

 

A Jabučilo pobire kremu na 1 modelu telefona/tableta po generaciji, economies of scale nezamislive. Počinje mi se priviđati budućnost u kojoj je PC moguće kupiti samo od Applea i par kineskih industrial-scale šanera.

Zanimljivo. Onda bi i ja jednu statističku pogrešku od 1% koja se mjeri u stotinama milijuna dolara.

 

Zajebana je ta matematika.

Batista pet 4.5.2012 22:15
Teerex kaže...

A Jabučilo pobire kremu na 1 modelu telefona/tableta po generaciji, economies of scale nezamislive. Počinje mi se priviđati budućnost u kojoj je PC moguće kupiti samo od Applea i par kineskih industrial-scale šanera.

Ako do toga dodje, ja cu se prvi prekvalificirat u cvjecara i zaboravit da sam ikad nesto znao opcenito o IT-u.

Teerex pet 4.5.2012 22:28
Bypass kaže...

Zanimljivo. Onda bi i ja jednu statističku pogrešku od 1% koja se mjeri u stotinama milijuna dolara.

 

Zajebana je ta matematika.

Knigovodstvo još više. Zato ja profite od 1% smatram zgodnom zajebancijom. I dioničari, biliv mi.

kizo2703 pet 4.5.2012 22:29
Teerex kaže...

 

A Jabučilo pobire kremu na 1 modelu telefona/tableta po generaciji, economies of scale nezamislive. Počinje mi se priviđati budućnost u kojoj je PC moguće kupiti samo od Applea i par kineskih industrial-scale šanera.

Od Applea? Teško ,jedino iPad! Kak je krenulo ,Apple bi za godinu ili dvije mogel potpuno ugasit PC odjel. Xserve je mrtav ,MacPro samo što nije.

 

Samo je pitanje koliko dugo će još iMac??

Batista kaže...

Ako do toga dodje, ja cu se prvi prekvalificirat u cvjecara i zaboravit da sam ikad nesto znao opcenito o IT-u.

Pridužit ću se ,iako nerado!! {#}

Teerex pet 4.5.2012 22:35
kizo2703 kaže...

Od Applea? Teško ,jedino iPad! Kak je krenulo ,Apple bi za godinu ili dvije mogel potpuno ugasit PC odjel. Xserve je mrtav ,MacPro samo što nije.

 

Samo je pitanje koliko dugo će još iMac??

Slažem se, međutim tu Apple nije na gubitku. A proizvodnju PCa oni mogu nastaviti iz vica, čisto da održe foothold. Dok bi Microsoft i veliki PC OEMi za par godina mogli burzovno izgledati kao sada RIM i NOKIA.

Check pet 4.5.2012 22:48
Diplomat kaže...
Kolko para tolko muzike, naravno da cu radije dati 7000 kn za Iphone nego 2000/3000 kn za neki drugi uređaj koji će mi LAG-ati.

a ajfon ne lagga? sa svakim updatom lagga sve vise, kako bi takvi slicni tebi pomislili oh gle laga moram kupit novi od 7k da ne laga

life pet 4.5.2012 23:10

Ja stvarno ne kužim jel se neki prave ludi il? Svi seru kako je iPhone skup, a SGS2/3,htc one x to su sve jeftini modeli zar ne? kupiti iphone je bacanje novaca, a kupiti sgs je dobitak na lutriji a?

cuspajz pet 4.5.2012 23:52
life kaže...
Ja stvarno ne kužim jel se neki prave ludi il? Svi seru kako je iPhone skup, a SGS2/3,htc one x to su sve jeftini modeli zar ne? kupiti iphone je bacanje novaca, a kupiti sgs je dobitak na lutriji a?

Za to postoji naziv u psihologiji, hejteri vide samo ono što žele vidjeti...

Renesis sub 5.5.2012 00:05
life kaže...
Ja stvarno ne kužim jel se neki prave ludi il? Svi seru kako je iPhone skup, a SGS2/3,htc one x to su sve jeftini modeli zar ne? kupiti iphone je bacanje novaca, a kupiti sgs je dobitak na lutriji a?

Uzmi kao primjer ekran koji je najskuplja komponenta. Apple koristi vec godinama prastaru IPS tehnologiju i kupuje ekrane jeftino od mislim LGa. A Samsung koristi superiornu tehnologiju koja je jos u razvoju, al je zato i skupa.

 

Zato Samsung npr. zaraduje manje. Ekrani mu puno vise kostaju u proizvodnji, a mora odrzat istu potrosacku cijenu radi konkurencije.

Iako cak kad se usporeduje cijena bez pretplate u pocetku je iphone4s bio 8000kn, a SGS2 5000kn, a SGS2 je ocito superiorniji.

Teerex sub 5.5.2012 00:19

Apple proizvodi samo jedan novi model iPhona u jednom trenutku. Ostale se pojeftini pa lagano u phase out. Ako imaš samo jedan model, naručuješ goleme količine komponenti in bulk. Rabat - velikodušan.

Blaugrana10 sub 5.5.2012 00:39

da toliko imaju nebi stalno bili na sudu zbog tako zvanih patenata oni pametni ostali svi glupi - rade im mob u kini radna snaga 400 kuna cijeli mjesec mora se imat a ovamo te dere kao budalu - imo jedanput njihov iphone nikad vise 

pored htc a narocito galaxi 2 i s3 netreba mi iphone precjenjeni nikad 

overhaul sub 5.5.2012 01:33
Diplomat kaže...
Kolko para tolko muzike, naravno da cu radije dati 7000 kn za Iphone nego 2000/3000 kn za neki drugi uređaj koji će mi LAG-ati.

 Da, nisam to doživio, ali kažu ljudi koji su proživjeli zloglasni (gu)LAG, da je gore od impotencije i granuloma.