Toni93 pet 24.9.2010 11:17

Nitko nije lud da kupi za ovoliku cifru.na preplati je on puno jeftiniji kao sto je i receno u tekstu.ovo je samo argument mrziteljima iphonea i svega u vezi apple da mogu reci kako iphone kosta 8000 kn

linuxjuzer pet 24.9.2010 11:18
Toni93 kaže...
Nitko nije lud da kupi za ovoliku cifru.na preplati je on puno jeftiniji kao sto je i receno u tekstu.ovo je samo argument mrziteljima iphonea i svega u vezi apple da mogu reci kako iphone kosta 8000 kn

zbroji pretplatu za dvije godine plus obaveznu mjesečnu tarifu...Namigiva

mdax pet 24.9.2010 11:22

da, puno je jeftiniji osim sto 2 god mjesecno dajes 500kn za pretplatu i to ti na kraju ispadne 12000 kn. tko ima toliko za izdvojit ima i keša za uzet otključan, ali onda opet to mu nema smisla ako ga nece koristit na drugoj mrezi. nije mi jasno i nikada nece bit zasto bi netko davao toliki novac za te iPhone, kad postoje jednako dobre, ako ne i bolje alternative za doslovno duplo manje para

skank666 pet 24.9.2010 11:39
danfa123 kaže...

al stvarno ne razumijem zasto u hrvatskoj stavljaju tolike cijene a u drugim drzavama duplo jeftinije

pa kad mi imamo para... sta ce oni jadni siromasni ameri i stoka iz EU  sa takvim mobitelom... nemaju ni za kikiriki.

Uny pet 24.9.2010 11:39

Stvarno kad puknu cijenu onda puknu, uzmes po tarifi i150, odmah platis 2898kn i na kraju te izade 6498kn(za dvije godine)...i eto 1600kn ustede...

A druga stvar da mi je znati po kojoj oni logici racunaju te prodajne cijene....jedna njemacka, svicarska koja ima vece place od nas, moze ga kupiti za duplo manju cijenu...

Zix pet 24.9.2010 11:41

T-Com i njihovo pretjerivanje s cijenama je zaista fascinantno.

Kako li samo dođu do takvoga izračuna, ako netko ima strpljenja i znanja neka nam objasni.

Ali s druge strane, nema ni potrebe o tome razgalabati jer će se uvijek moći naći čudaka koji su spremni dati takvu količinu love, iako isti taj uređaj mogu dobiti u inozemstvu za puno manje novca (usto i odključan).

Mene samo zanima zašto se "institucije" ne uključe u ovo, čini mi se da je ovo nekakva vrsta monopola, jer nedostatak konkurencije koja nudi iPhone im omogućava ovakvo epsko pumpanje cijena.

Mislim ne dao Bog da Microsoft napravi ovakvo nešto, mislim da bi se zemlja počela okretati u suprotnome smjeru od žući koju bi svi prosuli na njih.

zoran123456 pet 24.9.2010 11:43
danfa123 kaže...

al stvarno ne razumijem zasto u hrvatskoj stavljaju tolike cijene a u drugim drzavama duplo jeftinije

 

jer mogu :-)

 

sigurno je da će biti gomila ljudi koji će taj fancy komad tehnologije kupiti (i koji će zastarjeti za godinu dana). Kad ga nebi nitko kupio, smanjili bi cijenu :-)

 

 

8000 KN ... hm ... pa za te novce platiš si 10 dana putovanja po Kini (možda još malo dodati).

Ali dobro, 8000 KN za SMS i razgovore + povremeno igranje (dok čekaš autobus   ...).

Toni93 pet 24.9.2010 11:45

@mdax

U mene je situacija da mi caca ima firmu i ima flex team.kad sam prije godinu dana kupio 3gs 32 gb na nositelja me kostao 500 kn i minus bodovi 1kn(jednu kunu,rijecima).gledao sam ja i druge mobitele ali bi me oni kostali skuplje nego iphone.caca nastavlja placati racune za firmu a za iphone nema troska.nakon 800 kn interneta u dva mjeseca sam iskljucio internet jer mi netreba

skank666 pet 24.9.2010 11:46

e, treba ic tamo u red s tim lovatorima i malo djeparit... ili bar nazicat koju kunu!

1k eura za fakin telefon... takva 2 i imas moj komp... sad vjerovatno i bolji nego kad sam ga ja uzeo. ne krivim apple nego ove bezobraznike iz t-coma, mobila ili cega vec..