KIKI3ooo pet 21.1.2011 09:11

Ja bit da naprave igricu di je svaki put mapa slična ali drugačija tako da se nikad nemože naučit - kao da svaki put igraš novu igru.

Znači izdvoju sve elemente mape tipa: kuće, auta ili zidovi, prozori, vrata, stolovi, stolice itd u jednu bazu

i onda napravu neki engine koji ce to pametno i brzo randomizirat tako da ne budu vrata na sredini livade itd

Nevirujem niti da će se morat žrtvovat grafika zbog ovoga i to bi bilo ono što bi ubilo najveću stupidnost fps-a - naravno, mapatiju.

Jer SD je ubia respawn koja je stvarno najveća stupidnost. Jedino kamping koji po meni najviše ubiva CTF a i ta stupidnost bi se po meni eliminirala u ovakvoj igrici.

I naravno HC je zakon - jer da bacim još jednu old school partiju poćea bi povraćat...

Latz pet 21.1.2011 10:23
KIKI3ooo kaže...

Ja bit da naprave igricu di je svaki put mapa slična ali drugačija tako da se nikad nemože naučit - kao da svaki put igraš novu igru.

Znači izdvoju sve elemente mape tipa: kuće, auta ili zidovi, prozori, vrata, stolovi, stolice itd u jednu bazu

i onda napravu neki engine koji ce to pametno i brzo randomizirat tako da ne budu vrata na sredini livade itd

Nevirujem niti da će se morat žrtvovat grafika zbog ovoga i to bi bilo ono što bi ubilo najveću stupidnost fps-a - naravno, mapatiju.

Jer SD je ubia respawn koja je stvarno najveća stupidnost. Jedino kamping koji po meni najviše ubiva CTF a i ta stupidnost bi se po meni eliminirala u ovakvoj igrici.

I naravno HC je zakon - jer da bacim još jednu old school partiju poćea bi povraćat...

proceduralne mape su već korištene u drugim igrama pa ne vidim u čemu bi ovdje bio problem osim naravno u količini inicijalnog kodiranja i dodavanju detalja poput smeća i ostalih sitnih ukrasa proceduralno a da se ne vidi stalno iste tri hrpe smeća ... - ali deifinitivno je pokazano da ako se zeli moglo bi se - pitanje je isplati li im se jer sigurno zahtjeva veći posao od izrade mape

 

ali definitivno je rješenje koje kad tad mora biti ubaćeno u ovu vrstu igara

 

Ne kužim te kako camping može uništavati tip igre kod koje imaš dva KAMPA koji se brane i drugu stranu koja ih napada - ono što tražiš jednostavno nema smisla uz to kako je ta igra postavljena...

 

HC bi trebao postati default jer u bilo kojoj igri s te dvije opcije (standard i HC) je prva gotovo neigriva

 

BC2 je miljama ispred CODa trenutno - jedino gdje kaska je u achievemntima i sličnoj kozmetici - ali sama igriviost dobiva veliku prednost uništivom okolinom - oduvijek mi je smetalo u CODu što eksplozivima ne možeš razbiti zid, ali metak će proći -- nema smisla .... - nije bilo u prvim CODovima ni toga, ali svejedno - od izlaska battlefielda i njegove fizike nedostatak iste u fps-ima je jednostavno bez opravdanja i veliki minus

naxeem pet 21.1.2011 10:33

Meni je CoD super. Uništavanje prepreka ne ide uz CoD - CoD je drugačiji tip igre i nije usporediv s BF-om. CoD se bazira na brzini, spretnosti i preciznosti kombiniranima s poznavanjem mape i timskom igrom na brzaka. BF je više ležernija situacijska igra, bliža sporijem i realnijem tempu.

Bera pet 21.1.2011 10:37

Cekaj malo nemozes uspoređivat battlefield i cod serijale. Battlefield je simulacija a cod je vise kao zabavna arkada( nemogu pronaci prikladnu rijec ali neka ostane a tom), to ti je isto kao Fifa i Pes, 1. je simulacija, 2. je arkadna zabava.

Jednostavno nemozes usporedit te dvije stvare. Meni osobno cod serijal je drazi, ali bbc2 ima razoran okolis i dobru fiziku ali  u igri svi kampaju, živciraju me team mate debili, vec 100 puta su me pregazili tenkom(moji frendovi). Jednostavno želudac mi nemre podnijet igru. Nekima se sviđa, nekima ne. Ali bilokakav da cod izađe bit će prodan vjerovatno isto ili više kao BO, jer Cod je Cod, a Cod je legendaran.

Gman pet 21.1.2011 10:41
Bera kaže...

Cekaj malo nemozes uspoređivat battlefield i cod serijale. Battlefield je simulacija a cod je vise kao zabavna arkada( nemogu pronaci prikladnu rijec ali neka ostane a tom), to ti je isto kao Fifa i Pes, 1. je simulacija, 2. je arkadna zabava.

Jednostavno nemozes usporedit te dvije stvare. Meni osobno cod serijal je drazi, ali bbc2 ima razoran okolis i dobru fiziku ali  u igri svi kampaju, živciraju me team mate debili, vec 100 puta su me pregazili tenkom(moji frendovi). Jednostavno želudac mi nemre podnijet igru. Nekima se sviđa, nekima ne. Ali bilokakav da cod izađe bit će prodan vjerovatno isto ili više kao BO, jer Cod je Cod, a Cod je legendaran.

To sam htio reci. COD je svijetska fansiza, kao npr. NFS, kakav bio da bio biti ce prodan. Ali COD polako gubi fanove. A to BC2, bio on simulacija ili ne, on je COD-u pokupio slavu.

kingmedo pet 21.1.2011 10:46

Koje vi gluposti pričate. CoD je umro? Zašto se onda prodaje u toliko primjeraka? Naravno da će razvijati CoD sve dok se igra, a vjerujte igrat će se još dugo.

Bez obzira što je svakim nastavkom sve lošiji ima svoju publiku i, najvažnije, zvučno i popularno ime što ga prodaje, donosi novac i imaju razloga razvijati ga, a nadajmo se da će jedan od slijedećih nastavaka biti dobar.

Bera pet 21.1.2011 11:09
kingmedo kaže...

Koje vi gluposti pričate. CoD je umro? Zašto se onda prodaje u toliko primjeraka? Naravno da će razvijati CoD sve dok se igra, a vjerujte igrat će se još dugo.

Bez obzira što je svakim nastavkom sve lošiji ima svoju publiku i, najvažnije, zvučno i popularno ime što ga prodaje, donosi novac i imaju razloga razvijati ga, a nadajmo se da će jedan od slijedećih nastavaka biti dobar.

Tako je, bilokakav da izbace prodat ce se u velike kolicine i b.t.w. sto je vise prodano black ops ili bbc2

athlon64 pet 21.1.2011 11:12
Gman kaže...

Ali COD ce se uvjek igrati i uvjek ce imati para, dok je to tako, oni ce praviti "iste" igre. BC2 im je pokupio svu slavu. Zasluzeno!

hmmm , a neznam bas , nemam para za kupovat cod-ove al kad bih kupovao to bi bilo bc2 radi fizike i urnebesno zabavne mogucnosti destrukcije.

Sale_ds pet 21.1.2011 11:14

Hc je za njubare koje neznaju gadat pa zmirecki okinu rafal prema tebi molec boga da te jedan metak pogodi. U standard modu gadaj u glavu frende pa ces vidjet kako padaju, a da ne govorim o cijeloj raskosnosti skilla koju mozes prikazat u standardu.

Zato molim vas, sredite se. Hc je oduvjek bio i bit ce za casual igrace, a izmedu ostalog tome je i namjenjen.

g12356 pet 21.1.2011 11:17
Bera kaže...

Cekaj malo nemozes uspoređivat battlefield i cod serijale. Battlefield je simulacija a cod je vise kao zabavna arkada( nemogu pronaci prikladnu rijec ali neka ostane a tom), to ti je isto kao Fifa i Pes, 1. je simulacija, 2. je arkadna zabava.

Jednostavno nemozes usporedit te dvije stvare. Meni osobno cod serijal je drazi, ali bbc2 ima razoran okolis i dobru fiziku ali  u igri svi kampaju, živciraju me team mate debili, vec 100 puta su me pregazili tenkom(moji frendovi). Jednostavno želudac mi nemre podnijet igru. Nekima se sviđa, nekima ne. Ali bilokakav da cod izađe bit će prodan vjerovatno isto ili više kao BO, jer Cod je Cod, a Cod je legendaran.

BF simulacija...meni provala dana...možda je realniji od cod-a,ali zaigraj arma II pa ćeš znati definiciju riječi simulacija.

Eminem pet 21.1.2011 11:26

Po mom   mišljenju  cod postaje sve veće i veće sranje. Svaki cod je noob friendly game i ne donosi ništa posebno novo, osim nekakvih opcija koje se sviđaju samo početnicima u fps žanru, kao što je onaj autić i rankiranje. Ono, u igri u biješ lika i igra ti odma čestita kako si predobar, daje ti neke rankove, skinove i bla bla. Ja igran Cs ali i smatram da je Battlefield bolji. Četvorak je bila vrh, a ostali su Codovi su samo kopije četvorke bez konkretnih novosti.

KIKI3ooo pet 21.1.2011 11:29

EVOGA RASPRAVAAA!!!!

Tooooo

 

Dakle, HC je za odrasle a "standard" tj. OLD SCHOOL je za dicu - po meni jer "Ako sam te ja već zaj... odnosno nadmudria odnosno prvi vidia odnosno bia brži - zašto se još po ure moram zaj... tj. napucavat sa tobom" - totalna djetinjarija od koje mi se nakon nekog vremena igranja (jer su OS forsirali u MW2) poceo me bolit želudac i doslovno nagon za povračanje izazivat!

 

Kapanje u SD ima smisla i ne zadaje frustracije zato jer nema gomila igrača tj. možeš uzest vrime za polako skeniranje imali koga gore ili tu u kutu itd.

Ma kao što svaki narkoman na kraju završi na igli tako i svaki igrač fps-a na kraju završi na SD. Ja sam se tome prije smija i mislia da nije tako tj da i ja neću a sada samo to igram.

Jedino uz to mi još valja CTF koji je uber i obožavam ga - ali samo HC!!!

 

Nisam igra batelfild pa nemogu uspredit - baš mi je ža

athlon64 pet 21.1.2011 11:37
KIKI3ooo kaže...

EVOGA RASPRAVAAA!!!!

Tooooo

 

Dakle, HC je za odrasle a "standard" tj. OLD SCHOOL je za dicu - po meni jer "Ako sam te ja već zaj... odnosno nadmudria odnosno prvi vidia odnosno bia brži - zašto se još po ure moram zaj... tj. napucavat sa tobom" - totalna djetinjarija od koje mi se nakon nekog vremena igranja (jer su OS forsirali u MW2) poceo me bolit želudac i doslovno nagon za povračanje izazivat!

 

Kapanje u SD ima smisla i ne zadaje frustracije zato jer nema gomila igrača tj. možeš uzest vrime za polako skeniranje imali koga gore ili tu u kutu itd.

Ma kao što svaki narkoman na kraju završi na igli tako i svaki igrač fps-a na kraju završi na SD. Ja sam se tome prije smija i mislia da nije tako tj da i ja neću a sada samo to igram.

Jedino uz to mi još valja CTF koji je uber i obožavam ga - ali samo HC!!!

 

Nisam igra batelfild pa nemogu uspredit - baš mi je ža

hahaha moram ić po  kolu i kokice i uzivat u forumskoj spam svađi , u cod4 sam pro moram priznat odlicno igram , i nema mi vecega gusta nego s ekipon na skype i deri , i istina , za idrat cod treba imat skill  , ali battlefield je radi mogucnosti destrukcije urnebesno zabavan , pa proveo sam 10h u singleplayeru ponavljajuci misije i rušeči zgrade s c4 hhahahahaa.

Eminem pet 21.1.2011 11:40
fakEEE kaže...

Ja sam misljenja da su cod2 i cod4:MW vrh vrhova..a poslije vrhunca uvijek slijedi pad :D nazalost -.-'

 

Slažem se. Zato i igram Cs jer je jedan jedini io jer je uz starcraft najigranija kompetitivna igra na svijetu.

 

pirat pet 21.1.2011 11:42
Sale_ds kaže...

  Hc je oduvjek bio i bit ce za casual igrace, a izmedu ostalog tome je i namjenjen.

A gdje to piše?

g12356 kaže...

BF simulacija...meni provala dana...možda je realniji od cod-a,ali zaigraj arma II pa ćeš znati definiciju riječi simulacija.

Slažem se,daleko je bc2 od simulacije.

ranko091 pet 21.1.2011 11:43
Sale_ds kaže...
Hc je za njubare koje neznaju gadat pa zmirecki okinu rafal prema tebi molec boga da te jedan metak pogodi. U standard modu gadaj u glavu frende pa ces vidjet kako padaju, a da ne govorim o cijeloj raskosnosti skilla koju mozes prikazat u standardu.

Zato molim vas, sredite se. Hc je oduvjek bio i bit ce za casual igrace, a izmedu ostalog tome je i namjenjen.

A jos najbolje da moram u čovjeka ispucat 20 metaka da padne. pa nije to medvjed. U HC-u su killovi skoro pa simulacija. 1 metak glava, 3 u prsa, 2-3 u noge. a ne na normal jedan šaržer u prsa, jedan šaržer u noge i još ga moram lovit okolo da ga ubijem, svaku bombu prežive itd itd... smiješno ponekad. moraš vuć vagon metaka da bi složio neki napad...

Sale_ds pet 21.1.2011 11:52

Bas si me nadmudrio cekajuci u mraku da izvirim iza coska... A sto se tice toga da se moras pola sata zajebavat sa nekime da ga ubijes..eh ponavljam, gadaj u glavu, a ne u nozni palac i btw nitko tu nije spominjao djecu i odrasle. Ima nas svakakvih dobnih skupina, a moze nas se svrstat jedino u casual ili agressive (da to tak nazovem) playere

Rasprava je uvjek dobrodosla. Nemoj me krivo shvatit ali smatram da jedan metak bilo gdje u tijelo ne zahtjeva nikakav skill, odnosno vrlo mali postotak navedenog. Sve sto ti treba neka low recoil puska koja brzo puca (acr) i auto shootgun.


On topic: MW3 ce bit takav mucak od igre kolko ga devova radi da je to pre smijesno. Jedva cekam prve najave i filmice. Mozda se vrate na staru slavu nakon ultra genijalnog BO (sarkazam) ali nekako sumnjam u to.

Bass pet 21.1.2011 12:04
traktorista kaže...
cod serijal je umro u 4 nastavku.....

tru that. da WaW nema zombie mod, ljudi bi zaboravili da je ikada izasao 2mj nakon sto se prvi retail pojavio na policama. mw6 je teski ripoff, to pjevaju vec pticice na granama, dok je BO slijedio njegov primjer + izdan je kao poluproizvod sa bugovima velicine aljaske.

Bukva pet 21.1.2011 12:15

Pa i na poliranju BO je sudjelovao IW pa vidimo kako je to završilo...

 

Iako, opet, kao programer mogu tvrditi da ti u poliranju možeš biti bog ako je onaj prije tebe zasro, nećeš izući više-manje ništa od programa...

 

@neku iznad: Autić nije nikako noob freindly KS... Em ga možeš raznijeti, em možeš preživjeti eksploziju... Pored toga onaj koji zna ga koristiti, poslužit će mu kao izviđač ili za čišećenje prostorije. Većina početnika ga izvuče kad ga dobije ili na početku slijedeće runde...

Hummer pet 21.1.2011 13:16

A već se znalo da se radi na novom COD. Nadam se da ovaj COD neće biti hype fail kao Black Ops. Važno je da je igra zabavna, i ne živcira sa bugovima.

I uživajte u  igrama{#}, a ne se tu prepirati.

Timon pet 21.1.2011 13:55
ranko091 kaže...
Sale_ds kaže...
Hc je za njubare koje neznaju gadat pa zmirecki okinu rafal prema tebi molec boga da te jedan metak pogodi. U standard modu gadaj u glavu frende pa ces vidjet kako padaju, a da ne govorim o cijeloj raskosnosti skilla koju mozes prikazat u standardu.

Zato molim vas, sredite se. Hc je oduvjek bio i bit ce za casual igrace, a izmedu ostalog tome je i namjenjen.

A jos najbolje da moram u čovjeka ispucat 20 metaka da padne. pa nije to medvjed. U HC-u su killovi skoro pa simulacija. 1 metak glava, 3 u prsa, 2-3 u noge. a ne na normal jedan šaržer u prsa, jedan šaržer u noge i još ga moram lovit okolo da ga ubijem, svaku bombu prežive itd itd... smiješno ponekad. moraš vuć vagon metaka da bi složio neki napad...

Radije ću igrat tamo gdje treba 120 metaka da ubijes nekoga,nego gdje treba jedan i gdje se igra pretvara u hebeni campfest i totalno se retardira gameplay.