flash6 pet 23.10.2015 19:48
limitedition kaže...

Ništa više ne kupujem od tih kineza što ima veze sa strujom. Neodavno mi njihov zamjenski punjač skurio M8. dimilo se i cijela poslovnica ostala bez struje.

 takve stvari kupujem samo kod nas. ako nesto zvizne imam kome jahati po kicmi. od kineza kupujem samo kablove, a i to sve manje obzirom na omjer cijene i kvalitete. bolje dati par kuna vise pa barem traje.

Arendelle sub 24.10.2015 15:34
limitedition kaže...

Ništa više ne kupujem od tih kineza što ima veze sa strujom. Neodavno mi njihov zamjenski punjač skurio M8. dimilo se i cijela poslovnica ostala bez struje.

 Sad si mi stavio bubu u uho. :) Šalu na stranu, kod Kineza se može nabaviti odličnih LED žarulje trostruko jeftinijih nego kod nas. Ono što kod nas stoji i više od tristo kuna Kinezi prodaju za stotinjak.

mbaksa sub 31.10.2015 09:28
Arendelle kaže...
Šalu na stranu, kod Kineza se može nabaviti odličnih LED žarulje trostruko jeftinijih nego kod nas. Ono što kod nas stoji i više od tristo kuna Kinezi prodaju za stotinjak.

Daj primjere. Nisam još naišao na odlične LED žarulje iz Kine, pa čak ni dobre, a kamoli da, kad se uzme stvarna (a ne deklarirana, tj. lažirana) svjetlina i kvaliteta svjetla, da su usporedive s ozbiljnim markama.

Arendelle sub 31.10.2015 13:12
mbaksa kaže...

Daj primjere. Nisam još naišao na odlične LED žarulje iz Kine, pa čak ni dobre, a kamoli da, kad se uzme stvarna (a ne deklarirana, tj. lažirana) svjetlina i kvaliteta svjetla, da su usporedive s ozbiljnim markama.

 Nešto ovako? Ili skuplje, ali zanimljivo i vrijedno tih tristotinjak kuna? Obje su jeftinije od ekvivalenta poznatih marki koje se prodaju kod nas, a nisu (valjda) toliko lošije. Drugu nemam s čime usporediti jer Philips prodaje slične za dvjesto dolara, ali mi se sama po sebi čini dobrom. I rade već nekoliko mjeseci. Naravno, ne treba imati previsoka očekivanja i treba znati gdje se takve jeftine LED žarulje mogu koristiti. :)

mbaksa sub 31.10.2015 14:06
Arendelle kaže...
Nešto ovako?

Kolika je vjernost boja, koliki je CRI, jel vuče blago na zelenkasto kao što je to vrlo čest slučaj kod bezimenih kineskih žarulja (pa boje ispadaju bljeđe, pogotovo crvena)? Je li svjetlo stabilno? Kineske žarulje koje su napravljene za 220V napon često imaju jadno napajanje zbog čega svjetlo blago treperi (ne vidi se direktno da treperi, ali se može percipirati stroboskopski efekt).

 

Pretpostavimo da ta žarulja i jest dobra (u što nisam baš uvjeren) i da su izlistane stvarne specifikacije, iznimka je od tipičnih jeftinih kineski žarulja po više stvari, a najvažnija od njih je cijena. 15 dolara (sniženo s 19)?! To je 105 kuna! Za tu lovu kod nas kupiš dvije Philipsove 9,5W LED žarulje koje su ekvivalent 60W svaka, kupiš marginalno slabiju Philipsovu žarulju za 80 kuna, ili ekvivalentnu žarulju za 120 kuna. Ili kupišdvijeIkeine Ryet žarulje za 100 kuna (malčice slabije od ove koju si predložila). I sve te žarulje imaju CRI od 80+ - znači u najmanju ruku pod njima će boje biti dobre.

Vidim da baš nisi pratila teme koje se tiču LED žarulja na forumu - nema jeftinih kineskih, a kvalitetnih žarulja.  Bar ja nisam naišao na njih. Ako bi i bile kvalitetne (kao kad bismo pretpostavili za ovu koju si navela), onda nikako ne možemo govoriti o jeftinoći! A kamoli još o tome da ih treba čekati tri tjedna, i što su bez garancije (ili se s istom ljudi neće zamarati jer im se neće isplatiti rješavati problem).

 

Arendelle kaže...
Obje su jeftinije od ekvivalenta poznatih marki koje se prodaju kod nas, a nisu (valjda) toliko lošije.

Sad vidiš da zapravo nisu uopće ili toliko jeftinije od poznatih i provjerenih marki koje se prodaju kod nas (govorim o normalnim žaruljama, a ne ovim "kerefeke" žaruljama). Ne možeš uspoređivati kineske žarulje s recimo Philipsovom serijom MasterLed, koje koštaju više stotina kuna!

 

Ne da kineska žarulja koju si dala za primjer nije jeftina, nego recimo ako ideš kupovati ove pakete od po 2 marginalno slabije žarulje, onda su praktički duplo skuplje rješenje!