zerocool12 pon 28.9.2015 22:30

Isprobano (no ja sam svoje dobio za 10-ak kn). Beskorisno na mobovima bez gyro-a i visoke rezolucije. Doduse zabavno za isprobati. Nako nekog vremena moze se javit glavobolja.

 

Edit. zaboravio sam dodati,mogu se igrati neke (pc) igre uz malo tweakanja i zahebancije.

Angus_Young uto 29.9.2015 14:33
Arendelle kaže...

E ovo bogme ne vrijedi 46 kuna!

 Frend je kupio gotov od kineza za 25 kn. Kad je došao imao je plastićne leće sa kojima nije mogao dobiti stereoskopiju. Kad ih je google predstavio odmah sam skinuo pdf sa nacrtima i izgubio oko 4 h da napravim kartonstki dio. Naj jeftinije leće koje sam mogao naći na eBay-u sam platio 150 kn. Sa svojima nisam imao problema oko stereoskopije osim ako bi stavio prevelki ekran.
Na navedenim stranicama se prodaje cardboard 2 predviđen za veće smartphone i ako ima dobre leće (navedene su biconvexne kakve specifikacie googla i trže) ovo vrijedi tih 46kn.
Brile imaju Vau! efekt i nakon toga brzo dojade jer nemaju baš neku praktićnu primjenu.
Sve jedno za 46 kn neće niko propast, a vrijedi te novce za ćovijeka da se upozna sa medijem na kojem će u idućim godinama naj vjerojatnije obavljat svu svoju interakciju sa informatićkim priferijama.

DragonShit uto 6.10.2015 22:35
Arendelle kaže...

E ovo bogme ne vrijedi 46 kuna!Vrijedi

Vrijedi i puno više za one koji nemaju priliku isprobati/kupiti Oculus Rift ili Gear VR ali ja sam naručio za manje od 2 dolara. Za 45 kuna bi bilo bolje kupiti Google Cardboard 2.0 (2015) sa većim lećama. Najbolje uložen novac ikada. Ako vam ne valja onda je problem u vašem mobitelu jer treba imati skupi mobitel sa brzim senzorima pokreta i barem fullHD rezolucijom. Google je Cardboardom zbog jednostavnosti i cijene uspio zainteresirati milijune ljudi za VR.

DragonShit čet 8.10.2015 15:11
Arendelle kaže...

Koja je praktična vrijednost toga? Jednom ćete to isprobati, možda se oduševiti i onda zaboraviti na te naočale.

Koja je praktična vrijednost putovanja ili odlaska u kino? Google Cardboard ima edukativnu vrijednost. Zanimljiv je za moddere, developere (Cardboard API), fotografe (spheres)... Ako vam je puno dati nekoliko dolara, možete ga sami izraditi, poboljšati ili isprintati jer su sve specifikacije javno dostupne na internetu. Par velikih leća možete kupiti za jedan dolar (promjer 37mm, fokalna udaljenost 45mm). Ono što je devedesetih bilo rezervirano samo za entuzijaste i koštalo stotine dolara, danas je dostupno svima u puno boljoj kvaliteti za samo par dolara zahvaljujući razvoju mobitela/ekrana. Ljudi se iznenade koliko je jednostavan princip nečega što može zavarati mozak da se nalaziš u potpuno drugom okruženju. Nije istina da ćeš samo jednom isprobati i zaboraviti jer ćeš svaki puta kada budeš demonstrirao prijateljima ili obitelji izgubiti po cijeli dan. Svi će se zabaviti i naučiti nešto novo a kasnije će te pitati kakav da si mobitel kupe. Iskustvo može drastično varirati ovisno o mobitelu, lećama. Ne bih preporučio ako imate mobitel < 5", < fullHD.