Jelash13 čet 27.7.2023 13:50

Nazovite me teoretičarem zavjera (jer ne vjerujem u ''meuđuzvjezdano putovanje, crvotočine, te kojekakve neobjašnjive fenomene koji te u sekundi prebace s točke A do točke B, bez obzira koliko tvoja tehnologija bila razvijena) ali sve je to za mene jedan bezuspješni cirkus i predstava da se javnosti skrene pozornost sa bitnijih stvari. Da je to istina, davno bi te ''zviždače'' koknuli.

viciousone čet 27.7.2023 14:11

Prije sam imao neki respekt prema baš tom kongresu. 

Unazad 10tak godina otkada su uzjahali woke idioti vrijednost ove ustanove sveli su približno na  nulu. 

 

U zadnjih godinu dana postojale su sljedeće  rasprave:

- što je to žena a što miškarac,

- zastupalo se kastriranje djece i pedofilija da bi se stvorilo mesa za lgbtq zajednicu,

- političarima nije bilo jasno kako ilegalni imigrant postaje ilegalan kada ilegalno prijeđe granicu,

- izmišljane su razne teorije zavjere, vršio politički progon i potom nitko nije snosio posljedice za laži

- raspravljalo se o tome da li su žene u sportovima fizički jače od muškaraca (od strane ljudi koji se ne bave sportom niti znaju što je sport, a niti mogu definirati što je žena)

- rasprava o pravu muškarca koji obuče neki ženski odjevni predmet ili koristi neki oblik šminke da se pretvori u ženu i ulazi u ženske wc-e i svlačionice

 

Sada rasprava o vanzrmaljcima koji mogu preletjeti prostranstca svemira, ali ne mogu sigurno sletiti na Zemlju!

 

Ovakvim raspravama niti ljudima nije mjesto u kongresu. 

 

US of A bi trebala snažno poraditi na izgradnji objekata za prihvat mentalno poremećenog pučanstva. 

Zaporožac čet 27.7.2023 14:11

Zašto bi ih "koknuli" kad ništa konkretno ne kažu, niti imaju dokaze za bilo što.

*Da, proletilo je pored mog mlažnjaka "nešto" jako brzo !

-Možete li konkretno reći; Što je to, što je proletjelo pored vas ?

*Ne znam točno, ne znam, jer je brzo nestao s obzora odn. vidokruga" reče pilot i prdne...

 

To su takve izjave pred kongresom.

BlueMax čet 27.7.2023 14:36
Jelash13 kaže...

Nazovite me teoretičarem zavjera (jer ne vjerujem u ''meuđuzvjezdano putovanje, crvotočine, te kojekakve neobjašnjive fenomene koji te u sekundi prebace s točke A do točke B, bez obzira koliko tvoja tehnologija bila razvijena) ali sve je to za mene jedan bezuspješni cirkus i predstava da se javnosti skrene pozornost sa bitnijih stvari. Da je to istina, davno bi te ''zviždače'' koknuli.

 Ne mora biti u sekundi. Prosječan životni vijek čovjeka je 80 godina. Prosječan životni vijek nekih kukaca (gastrotrihe) je 24 sata. Znači da na istom planetu imamo jednu vrstu čija dužina životnog vijeka 30 000 puta dulja od životnog vijeka druge vrste. Čovjeka sam uzeo za primjer samo kako bi bilo lakše za shvatiti o čemu govorim. Na Zemlji postoje i vrste koje žive puno duže od čovjeka pa i neke koje su teoretski besmrtne (Turritopsis dohrni meduza).

Uopće ne treba prebacivanje s točke A do točke B u sekundi. To putovanje može trajati i stotinama godina a opet u odnosu na ljudsko poimanje vremena biti kraće od putovanja Črnomerec-Dubec. Ako mi živimo 30 000 puta duže od nekog kukca zašto je tako teško pojmiti da postoje vrste koje žive 30 000 puta duže od nas i za koje je 100 godina kao jedan ljudski dan?

 

rambox čet 27.7.2023 14:58
Zaporožac kaže...

Zašto bi ih "koknuli" kad ništa konkretno ne kažu, niti imaju dokaze za bilo što.

*Da, proletilo je pored mog mlažnjaka "nešto" jako brzo !

-Možete li konkretno reći; Što je to, što je proletjelo pored vas ?

*Ne znam točno, ne znam, jer je brzo nestao s obzora odn. vidokruga" reče pilot i prdne...

 

To su takve izjave pred kongresom.

Nemoj gledat Amere, kod njih je uvijek cirkus a sve radi održavanje labavog(vladaju razni bogovi)svijetskog poretka=profita.Dajte ljudi shvatite, "da ljudi koji imaju šta izgubiti ne smiju reči pravu istinu".Ako nemaš šta izgubiti(više nemaš familije pomrli itd), i boli te đon takvi ljudi su najopasniji ako imaju razne podatke.Ljudima(imaš obitelj i familiju itd)se prijeti na fine načine, uostalom svi su ionako ranije upozoreni da ne iskaču iz linije=biti če posljedica.

 

Ubojstvo nije najgora opcija, ako ti po nečijoj naredbi(država ili vlast)netko sa svih računa pokupi svu lovu.Keš u jastuke i ormare i dalje je ili biti če najsigurnija opcija.

 

Dosta je da pogledaš kaj su sve detektirali u Hesdalenu, dakle ekipa koja nema veze sa Amerima pa eto dobro razmišljaj.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-mornarica-objavila-sluzbene-snimke-nlo/275126.aspx?page=0&jumpto=6119957&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-mornarica-objavila-sluzbene-snimke-nlo/275126.aspx?page=1&jumpto=6120339&sort=asc&view=flat

 

Jelash13 čet 27.7.2023 15:01

Biti ću iskren i reći da nikad nisam gledao na taj način - dulje živiš, pa samim time i duže možeš putovati. Uostalom, možemo mi sada se vratiti u prošlost pa reći ''joj ni Columbo i ekipa nisu znali gdje će završiti kada su krenuli, niti koliko će put trajati'' i njemu slični istraživači. Ali i ako putuješ brzinom svjetlosti to je i dalje presporo (trebalo bi nam, wat, 4 godine do najbliže zviezde, Proxime C.?) zar ne bi postojala opasnost od sudara? Čak i najmanji kamenčić bi uništio prijevozno sredstvo kada bi se spucao u njega pri toj brzini, zar ne? (čak i pri manjoj)

 

Nezz, popio sam danas pa meljem.

Macumba čet 27.7.2023 15:04

Iskreno, nisam ni čitao članak, a pogotovo gledao filmić.

To je toliko besmisleno i glupo da nema smisla trošiti vrijeme.

I to je ispitivanje pred Kongresom! 

Netko je gore napisao da je to skretanje pozornosti s važnijih tema i s time se mogu složiti.

 

A što se tiče UFO-a, svatko iole upućeniji u kozmologiju zna da i život koji bi trajao tisućljećima ne bi bio dovoljan za udaljenosti između zvijezda. Čuvena Drakeova "jednadžba" je čisto nagađanje i nemamo boljih načina određivanja koliko (naprednog) života ima u svemiru. 

 

I ja (kao i mnogi) mislim da nismo sami s svemiru, ali nekako sumnjam da ćemo tako skoro sresti neki drugi napredni život. Malo je predaleko. 

Sve priče o galaktičkim carstvima i koloniziranju su samo to - priče. Zabavne, maštovite priče.

 

A političari zabavljaju raju pričama i skretanjem pozornosti s pravih tema. Teoretičarima zavjera voda na mlin. 

 

Sint1 čet 27.7.2023 17:08

S obzirom da odavno, kao covjecanstvo, imamo potpuno shvacanje svemira i apsolutno svih zakona fizike mozemo mirne duse tvrditi da je nemoguce meduzvjezdane udaljenosti prijeci npr u par dana, da ne postoje druge dimenzije, da ne zivimo u simuaciji, da vanzemaljci ne postoje ili su jednostavno predaleko.

 

Jako mi je drago sto sam dio vrste koja uspjela saznati sve u vezi svega i da nam je sve jasno.

Entry Point čet 27.7.2023 17:36

Zamislite civilizaciju koja je na tako visokoj tehnološkoj razini da je pobjedila ogromne međuzvjezdane udaljenosti samo da bi zujali na nebu Zemlje. Ili još gore, da bi pali na zemlju, što je nešto što ne bi čovjek očekivao od tako tehnološki razvijene civilizacije.

 

Neki bi napravili sve za 5 minuta slave i par dolara više.

nikonja čet 27.7.2023 17:58

Ovaj forum polako pada na takvu jadnu razinu rasprave da postaje pomalo smješno, jer se u prvih 10 postova prvo jave standardna ekipa teoretičara zavjera sa završenom višom školo epidemiologije, faklutetom vojne analitike, magisterijom iz seizmologije i zadnje doktoratom iz metereologije i naravno to sa najprestižnijih fakulteta poput Fejsbuka, Jubituba....

 

Činjenica je da je ogromnoooo ljudi vidjelo NLO-e, a sad dali je to neka naprednija "zemaljska tehnologija" ili vanzemaljska nažalost dokaza je jako malo do nimalo, bar dostupnih običnim smrtnicima. Druga činjenica je da vanzemaljci 100% postoje jer jednostavno nema smisla da u toliko ogromnom smeiru smo baš samo mi jedina inteligentna bića. Sad, koliko nas je teško naći u tome roju planeta i galaksija ovisi samo o tehnologiji, isto kao što prije radara si mogao sanjat da možeš uoćit ikakav objekt, sada je to smješno jednostavno, tako da pretpostavljam da isto tako naprednije razvijena bića imaju takvu tehnologiju. A sada, ako to jesu alieni zašto se onda tako igraju sakrive, e na to iskreno nemam odgovora jer i nema baš smisla, osim ako su vidjeli da smo inferiornija bića niskog IQ-a i nesposobna za ikakvu inteligentnu komunikaciju sa njima, ili ih zaboli ona stvar isto kao i nas za npr. mrave - totalno nam je svejedno jesu tu ili nisu.

 

Usput, jedan dodatak teoretičarima zavjera, malo manje vremena provodit ispred kompa i usisavat beskorisne informacije iz uber sumnjih neprovjerenih izvora samo zato što potvrđuju vaša kriva mišljenja o temama o kojima iskreno nemate blage veze! Radije skočite na pivu, kavicu, sokić....

Jelash13 čet 27.7.2023 18:08

Nekad su te zvali ludim ako si rekao da si vidio NLO. Danas ako kažeš da ne vjeruješ da su nas vanzemaljci ikad posjetili, onda si teoretičar zavjera. Kako i kad se to dogodilo?

 

Uglavnom, ja sam baš danas s jednim trgnuo kratku. Tip je donio flašu od 1 kyokrrshinta (to je njihova mjera, negdje oko ~977 ml kad se preračuna) domaće brlje, čak i nije bila loša. Nešto kao šljivovica, ali je malko gorka. Ako mi ne vjerujete, potražite stručnu pomoć.

Yuda čet 27.7.2023 19:59
Jelash13 kaže...

Nekad su te zvali ludim ako si rekao da si vidio NLO. Danas ako kažeš da ne vjeruješ da su nas vanzemaljci ikad posjetili, onda si teoretičar zavjera. Kako i kad se to dogodilo?

 

To se dogodilo u tvojoj glavi. Kada? To bi samo ti mogo znati.

 

Inače, ponovilo se tisuću puta, NLO je skračenica od Neidentificirani Leteći Objekt i normalno je da ćeš biti proglašen ludim onog trena kad takav objekt 'identificiraš' kao izvanzemaljski zbog nekih svoji uglavno iracionalnih razloga. Tome je tako danas i nekad. 

Mitohondri čet 27.7.2023 21:55
maskmaker kaže...
I kak su baš svi NLO-i u SAD-u i nigdje drugdje.

 nije do NLO-a niti do SAD, vec to doga da se informiras samo iz izvora zapadne hemisfere 

 

evo u hrvatskoj ima od 66-te do danas, bar 5 sluzbenih NLO videnja

PzKpfw čet 27.7.2023 22:12

 

Hm, to su šoumeni. Moraš malo zaraditi, dodatno sa strane. Nisu penzije nigdje velike. A, i slava nije za odbaciti.

 

USA kao država funkcionira malo drugačije, nego ove naše balkanske demokracije, gdje narod bira narodne neprijatelje da ih vode.

Umjesto da su pod ledinom.

 

I kaj sada ako je neko nešt vidio? Pa, u Evropi, ovoj našoj krščanskoj imamo i im svjedoke. Tu ne ne radi o nečemu nepoznatome, nego

o samoj majki božjoj, Lurdu, Međugorju. Za Međugorje, majka božja češće dolazi, nego poštar.

 

Čak je prije koju godinu kip te majke božje svjelio kao onaj sa ebay. A, i ti svjedoci ukazanja su danas bogati ljudi.

Te, je i samo to mjesto turistička meka, gdje se vrti dobra lova.

 

Zakaj se nekaj neće ukazati ili pojaviti u ZGB, da i nama đudo turisti. Ovak im samo pokazujemo bana i njegova konja, onu kravat pukovniju, onaj top kaj puca svako podne, itd.

Okay, imao i more u Zagrebu, Jarun i Bandek, al nije slano. Turisti ipa više vole slano more.

 

A, opet je druga stvar pitanje nacionalne sigurnosti neke zemlje. Ne može svašta da iziđe u javnost. Neka Hrvatska otvori svoje arhive, te neka se vide sve zablude 

puta Hrvatske u tranzicijsko bolje sutra.

 

 

memulica pet 28.7.2023 01:00
Yuda kaže...

 

Inače, ponovilo se tisuću puta, NLO je skračenica od Neidentificirani Leteći Objekt i normalno je da ćeš biti proglašen ludim onog trena kad takav objekt 'identificiraš' kao izvanzemaljski zbog nekih svoji uglavno iracionalnih razloga. Tome je tako danas i nekad. 

 

99% snimaka/priča oko NLO i vanzemaljaca je lažno ili objašnjivo kao poznati objekti. Problem je taj što imaš 1% koji ne spadaju pod poznate ili zemaljske objekte.

 

Cijela ova sadašnja priča je počela kad su po Južnoj/Srednjoj Americi i Sjevernoj Americi snimljeni nezemaljski objekti sa vojnim senzorima. Dakle vojnici u vrhunskoj psihofizičkoj formi sa vrhunski senzorima su snimili te vanzemaljske objekte.

 

Dilema nije oko toga da li su to vanzemaljski objekti, već da li su umjetnog ili prirodnog porijekla. Npr. Hesdalenska anomalija bi po svemu sudeći mogla biti prirodnog porijekla. Ukratko rečeno ona je nestabilan Einstein–Rosenovov most ilitiga prirodna pukotina/prečac u prostor-vremenu. Nasuprot njima su tvz. tic-tac objekti koji su po svemu sudeći umjetnog porijekla i ponašaju se poput nekakvih sondi za istraživanje nepoznatih planeta.

 

 

Zaporožac pet 28.7.2023 06:09
rambox kaže...
Nemoj gledat Amere, kod njih je uvijek cirkus a sve radi održavanje labavog(vladaju razni bogovi)svijetskog poretka=profita.Dajte ljudi shvatite, "da ljudi koji imaju šta izgubiti ne smiju reči pravu istinu".Ako nemaš šta izgubiti(više nemaš familije pomrli itd), i boli te đon takvi ljudi su najopasniji ako imaju razne podatke.Ljudima(imaš obitelj i familiju itd)se prijeti na fine načine, uostalom svi su ionako ranije upozoreni da ne iskaču iz linije=biti če posljedica.

Ramby brate !

Ne postoji "prava " istina, jer istina je ili nije. Nema pogrešne istine, ili prave istine.

Kao drugo, ako ima toliko puno dokaza da su letjeli, sletjeli, ostavili koamade svojih smartphone uređaja 1000 god. naprednijih od naših itd., zar ne bi već netko nešto javno na ulici, na bilo kojoj privatnoj televiziji to objavio. Zar stvarno misliš da bi danas u doba takvih mogućnosti komunikacije nešto tako bilo moguće sakriti, ili da ti netko prijeti da će te urokati ako to objaviš.

Dok "oni" skontaju gdje je nešto palo, gdje su dokazi, ti si već u vijestima i poslije ti ga mogu samo pop****. 

nikonja kaže...

 Ovaj forum polako pada na takvu jadnu razinu rasprave da postaje pomalo smješno, jer se u prvih 10 postova prvo jave standardna ekipa teoretičara zavjera sa završenom višom školo epidemiologije, faklutetom vojne analitike, magisterijom iz seizmologije i zadnje doktoratom iz metereologije i naravno to sa najprestižnijih fakulteta poput Fejsbuka, Jubituba....

 Druga činjenica je da IZvanzemaljci 100% postoje jer jednostavno nema smisla da u toliko ogromnom smeiru smo baš samo mi jedina inteligentna bića

 

Eto, sad je nama prof.dr.sc istraživač naše galaksije i počasni član posade Star Trek USS Enterprise objasnio, što više, samim svojim upisom i javljanjem je dokazao da izvanzemaljci 100% postoje.

Čemu sumnjati u njegovu izjavu, ipak "on zna", a rijetki znaju.

 

Mi nismo dostojni više napisati ni slovo u ovoj temi, ipak je ON pio sokić i kavicu s Mr. Spock-om i James Kirk-om.

 

Svako poštovanje gospon.

Izzy pet 28.7.2023 07:29

Od 2020. sve više se priča/piše o NLO-ima u medijima i američka vojska i mornarica tj. zrakoplovstvo izlazi slobodnije u javnost.

Djeluje kao lagana priprema da se konačno izađe u javnost s još bitnijim i konkretnijim informacijama i podacima o izvanzemaljskom životu. Tko zna, možda do kraja ovog desetljeća prava istina i izađe na vidjelo. Kakva god bila.

Ges pet 28.7.2023 07:36
Sint1 kaže...

S obzirom da odavno, kao covjecanstvo, imamo potpuno shvacanje svemira i apsolutno svih zakona fizike mozemo mirne duse tvrditi da je nemoguce meduzvjezdane udaljenosti prijeci npr u par dana, da ne postoje druge dimenzije, da ne zivimo u simuaciji, da vanzemaljci ne postoje ili su jednostavno predaleko.

 

Jako mi je drago sto sam dio vrste koja uspjela saznati sve u vezi svega i da nam je sve jasno.

 

 

pogledao sam i bez obzira jel govore istinu, fascinantno je koliki je stvoren otpor da oni kažu što imaju za reći. Pa nisu ni kongresu odobrili da saslušaju svjedoke na samo u sigurnoj sobi u kojoj bi oni mogli iznijeti točna imena tko i što i gdje a bez da ih se progoni zakonski zbog toga.

Kako god se okrene, očito postoji paralelni sustav vlasti, neovisan i iznad demokratski izabranog sustava a koji skriva "nešto" što ne mora biti vanzemaljskog oblika ali je očito takvo da znanje da to taj sustav skriva predstavlja ugrozu tom paralelnom sustavu. Čak i da se radi o nekakvom ovozemaljskom oružuju/stvari/čemu god a gdje znanje o tome predstavlja ugrozu "nacionalne sigurnosti SAD-a", svejedno je itekako bitno da se dozna što je to toliko bitno da je toliko skriveno

Pero Dinamit pet 28.7.2023 09:12
Jasko Neznanovic kaže...

Da je iko pogledao snimak znao bi da je covjek rekao da ne dolaze sa drugih planeta nego iz drugih dimenzija al najlakse je kenjat po necemu o cemu se pojma nema...

 Što ga je odalo da je iz druge dimenzije? Pitam ozbiljno, ja kao laik za to ne razumijem po čemu se vidi da je tako, a ne onako, pa te molim da mi objasniš. 

ihush pet 28.7.2023 11:07
memulica kaže...
Yuda kaže...

 

Inače, ponovilo se tisuću puta, NLO je skračenica od Neidentificirani Leteći Objekt i normalno je da ćeš biti proglašen ludim onog trena kad takav objekt 'identificiraš' kao izvanzemaljski zbog nekih svoji uglavno iracionalnih razloga. Tome je tako danas i nekad. 

 

99% snimaka/priča oko NLO i vanzemaljaca je lažno ili objašnjivo kao poznati objekti. Problem je taj što imaš 1% koji ne spadaju pod poznate ili zemaljske objekte.

 

Cijela ova sadašnja priča je počela kad su po Južnoj/Srednjoj Americi i Sjevernoj Americi snimljeni nezemaljski objekti sa vojnim senzorima. Dakle vojnici u vrhunskoj psihofizičkoj formi sa vrhunski senzorima su snimili te vanzemaljske objekte.

 

Dilema nije oko toga da li su to vanzemaljski objekti, već da li su umjetnog ili prirodnog porijekla. Npr. Hesdalenska anomalija bi po svemu sudeći mogla biti prirodnog porijekla. Ukratko rečeno ona je nestabilan Einstein–Rosenovov most ilitiga prirodna pukotina/prečac u prostor-vremenu. Nasuprot njima su tvz. tic-tac objekti koji su po svemu sudeći umjetnog porijekla i ponašaju se poput nekakvih sondi za istraživanje nepoznatih planeta.

 

 

 -ne baš.. tj projiciraš ono što želiš, prvi korak ili .. kao pandan poznatog staviš ili zemaljske.. (umjesto nepoznato), kao da je to pandan-suprotnost, nije, no to je uvodno skretanje, ne slučajno jer daje slobodu tumačenja dok istovremeno služi kao 'činjenica' ili greška koja tad kumulativno nakuplja ostale pogrešne zaključke, skretanje koje naravno ne može dovesti do točnog cilja jer je skretanje.

-što se nastavi s riječi nezemaljski, gdje je za takvo tumačenje to već činjenica prihvaćena u prvom odlomku.. nije, tj to je i dalje samo nepoznato, neobjašnjeno, možda prirodno, možda zemaljsko, jer je to hladnoratovsko doba, u2-špijunaža kao i nedavno rušenje kineskih balona... odnosno može biti i nezemaljsko, meteor-kamen.. kao predmet-objekt, pri čemu ovisno o kutu gledanja može izgledati-ličiti na bilo što, čisti random uzorka koji se u prirodi prirodno pojavi pa planine izgledaju kao profil lica i sl. 

-u idućoj rečenici je to već postala 'činjenica'.. pri čemu je neka osoba kao vojnik vjerodostojan svjedok, nije pijan, zdrogiran, taliban-fanatik-seljo.. koji je do jučer čuvao goveda po texasu i lovio kojote ili vjeverice nego je to eto, skoro terminator-2.. i naravno vojna oprema je nepogriješiva, nema kvarova, anomalija, nema jeftinih materijala, nema greški (mada ih ima, u svakom bizu) .. pogotovo s experimentalnim-novim, što je za razvoj najvažnije.. pa i to da običan vojnik služi za testiranje tad razvijane stelath tehnologije za što on naravno ne smije znati jer nema odobrenje tj to je tajni projekt vojske + kojima u toj priči zavaravanja protivnika kao mimikrije odgovara priča o vanzemaljcima i sl. ili vojnoj nadmoći tko ima jače rakete, avione, tanđare.. ili što već koja strana želi onoj drugoj podmetnuti.. no tu su to već za tebe (takvo tumačenje) postale neoborive činjenice mada su samo pogrešno skretanje, namjerno tumačenje u sitnim koracima koje će dovesti do željenog cilja, ne istine-činjenice nego takvog cilja-rezultata koji će 'vidjeti' vanzemaljce.. uz nabacane moguće teorije kao prostor-vrijeme-crvotočine itd. kako bi se takav proser nakitio znanstvenim terminima i prosječnom cowboyu zvučao tehno-mambođambo uvjerljivo a zapravo dimna zavjesa kao u svakom triku mađioničara..

 

-dok su ufo-nlo, neovisno o vojno-špijunskim igrama-interesima, realno bigbiz, hollywood, pa čak i sve što ima veze s bilo kojom klasičnom proizvodnjom npr majice s likom batmana-spidermana ili trekija-starwarsa će se bolje prodavati nego majica bez ičega mada je i dalje odjevno ista stvar, kao i šalica s likom alijenca, kojeg naravno svi znamo, prepoznamo, jajasta glava, velike oči.. 'marsovac'.. i tad ona 'logika' pa ako netko griješi, ne griješe svi, bar 1% od 1%.. tj ponekad je nemoguće dati negativan dokaz koji bi definitivno pobio laž i ona tad ide dalje, pogotovo što je sve postalo biz, od medija koji to prenose kao vijesti do svega, zabave-filmova-igračaka, kuhinjskih predmeta kao šalica.. pa i otirača pred vratima... ili klingonskog jezika. .. eto, postoji, tad naravno da postoje i klingonci :)

 

-možemo stvar postaviti i obrnuto, skeptično.. tj pitati koji bi to dokaz bio 100% (i više, neoborivo) uvjerljiv za sve, dokaz koji bi baš svima jasno tumačio da npr vanzemaljci (pristigli do Zemlje, ne negdje u svemiru u nekoj galaxiji) postoje. Npr da sad takav 'marsovac' sjedi uz mene, živ, da sad tražite bilo koji dokaz, npr osobnu iskaznicu.. on je recimo ima i da, no kako ćemo znati da je to prava ID, da nije fejk? imamo auto-registraciju neke države i ako ne možemo do baze-policije te države ne možemo znati jel valjana ili lažna-ukradena.. kako bi znali da je marsovska ID original tj da nije fejk...? nikako, jer nemamo mogućnost provjere, pa tako da ima sliku svoje obitelji (što svaki vojnik nosi na put.. ili barem samantufox u kabini..) :) .. opet, kako bi znali da je to prava slika prave postojeće obitelji.. pa čak da ponudi prevesti jednu ili više osoba do svoje planete, da nas odveze 'tamo-na mars' i vrati, recimo desetak osoba.. i što tad, tad se nama vjeruje 'na riječ' ili slikama s puta? .. tj kako bi mi kao putnici znali da smo na 'marsu' ili u nekom zabitom hollywoodskom scenariju u sonori-mexiku-negdje.. bismo li mi tad kao pošteni putnici vidioci bili vjerodostojni? .. kao ona dječica i gospa fatimska ili međugorska? .. tj isti pattern, isti cilj.. isti hoax, pri čemu je stvarni problem da je to čak istina, tj istinit-pravi ID, pravi marsovac, pravi vanzemaljac s raketama i tehnologijom putovanja.. imali bi i dalje problem provjere dokaza-činjenica jer vidjeti nešto ne znači da smo vidjeli istinu nego samo to da smo nešto vidjeli, kao što vidimo mađioničarske trikove ili filmove.. vidimo i za to znamo da je fejk-film-trik.. no uživamo gledajući film i želimo biti 'prevareni', jer smo platili kinokartu, tj osjećamo se prevareni ako trik nije dobar, ako vidimo kako vadi zeca iz šešira, ako vidimo trik, rupe u scenografiji ili lutku kingkonga što nam danas već izgleda smiješno u retrofilmovima..

 

-jesu li vidioci kao gospe činjenica? jesu li vojnici uvjerljivi svjedoci? nisu drogirani ili kontrašpijunski instruirani pa i prevareni kako bi suprotna strana kao rusi bila zavarana? .. što zna običan prašinar dok čuva stražu oko a51.. ništa, vido je ništa, odnosno poneki kadar koji mu namjerno daju da vidi služi upravo tome, tisuće malih mozaik zavaravajućih infoa koji kao snježna lavina od mrvice postanu gromada koja tad nezaustavljivo ide .... tako je sa svim hoaxovima, krugovi u žitu, staklene lubanje i pogotovo marsovci kao važna hollywoodska franšiza koja stvara novac, čitava grana privrede za trejkije i sl. dok istovremeno služi kontraobavještajcima tj mimikrijsko zavaravanje protivnika kako ne bi znao što se gdje radi... i uvjek se želi uvjeriti protivnika da si jači, da postoji neko tajno oružje-tehnologija.. nacisti na mjesecu.. na južnom polu.. ubermenšeni itd.. dok je to samo mahnitost zdrogiranog hiće u posljednjim trenutcima pada..

 

.. eto, wagnerovci u africi, dio priče, nisu oni ubojice nego spasioci, koji će spasiti afriku-afrikance, dobrice.. vojnici, psihofizički zdravi? -plaćenici-ubojice, dobri za taj posao, ne kao činjenični svjedoci, tj daj mi znanstvenika-kemičara-fizičara, daj mi mađioničara koji zna kako se rade trikovi ako želim razotkriti trik.. ne nekog kravara s midlwesta koji čak može biti uvjeren da je nešto vidio ili patriotski radi svoj posao za koji je dobio naredbu kao kontraobavještajna itd.. tj nije vojnik=dokaz-činjenica, kao što to nisu ona dječica s gospom, odnosno ovisi tko što od tog želi, tome će vjerovati...

memulica pet 28.7.2023 12:55

Mda vrhunski piloti su bili napušeni i jeli su lude gljive, radaristi su bili mentalno zaostali, a mornari su zapravo gledali u Veneru. Sva oprema/senzori je bila pokvarena mjesecima/godinama od Artika do Antartike.

 

Svak čas i Bog te blagoslovio.

 

PaleRider pet 28.7.2023 13:09

Ah, kad se mješa vjera, znanost i politika.

 

1. Zviždači postoje oduvijek, treba se zapitati zašto ih je Kongres odlučio baš sad saslušati.

 

2. Po Einsteinovoj općoj relativnosti putovanje brže od svjetlosti jest moguće (manipulacijom prostor-vremena), u praksi - po ljudskim trenutnim saznanjima, teško izvedivo. To nikako ne isključuje mogućnost da je netko drugi to uspio izvesti, možda i na relativno jednostavan način ako svemir na fundamentalnoj razini poznaje bolje od ljudi.

 

3. Blebetanje o drugim dimenzijama obično dolazi od ljudi koji nemaju pojma o čemu govore a temelje to na apstraktnim matematičkim teorijama (tipa teorija struna) koje nijedan iole ozbiljan fizičar ne shvaća ozbiljno. Nije pak isključeno da prostor sadrži relativno izolirane potprostore koje možemo nazvati drugim dimenzijama. Dapače, takve "dimenzije" vjerojatno postoje, ali prijenos energije iz takvog potprostora u prostor zahtijeva transformaciju energije (što jest moguće ali vjerojatno samo u ekstremnim uvjetima) i teško da bi se nešto živo na jednoj skali transformiralo u nešto živo na drugoj (potprostor bi trebao biti zapravo ogledalo prostora a inflacija/deflacija energije takva da se očuva struktura). 

Osim toga, po općoj teoriji relativnosti, ni u tim "dimenzijama" ne bi bilo moguće putovati brže od svjetlosti (osim opet ako se ne radi o manipulaciji prostor-vremena) - dakle i tu je potreban warp pogon. Tako da umjesto spominjanja ekstra dimenzija, Occamova britva sugerira da je warp u običnom prostoru bolji argument. Po mojoj teoriji[1] pak konstanta c nije apsolutna i ovisi o skali pa je moguće u potprostorima manje skale putovati i brže od standardne svjetlosti (relativno na promatrača izvan tog potprostora) no sumnjam da se proponenti ekstra dimenzija oslanjaju na moju teoriju. Ali i u tom slučaju opet je potrebna transformacija energije između različitih skala pa je opet warp u prostoru možda jednostavnije, ili bar vjerojatnije, rješenje.

 

4. Zašto fantazirati da "vanzemaljci" dolaze iz drugih planetarnih sustava ili galaksija?? Kompleksni oblici života se mogu nalaziti u korama planeta i mjeseca te u dubinama oceana. A to znači da "vanzemaljci" možda dolaze i iz Zemlje[2]. 

Općeprihvaćeni modeli Zemljine unutrašnjosti i općenito planeta i mjeseca su samo modeli - i to modeli loše rezolucije, temeljeni na određenim pretpostavkama formacije tih tijela a mnoge pretpostavke se polako pokazuju krive. Sasvim je moguće (a ja bih rekao i vjerojatno) da je distribucija gravitacije unutar planeta drugačija nego se misli pa tako postoje ogromna područja vakuuma pa onda i uvjeta (tlak/temperatura) pogodnih za kompleksan život.

 

5. Po svoj logici i trenutnim ljudskim saznanjima o životu, "vanzemaljci" sasvim sigurno postoje (možemo se samo pitati gdje su i odakle dolaze) pa je sasvim vjerojatno da su i neki UFO/UAP fenomeni stvarni. Razlog zašto većina znanstvenika odbacuje tu mogućnost (pa tako i napada one koji se usude misliti drugačije, npr. Avi Loeb) je jednostavno zato što se radi o mediokritetu umova čija struka stimulira i nagrađuje validaciju etabliranog i istraživanje istraženog a destimulira i pogrđuje otvoreni um željan novih spoznaja. 

Da citiram kolegu Alberta:

"Great spirits have always encountered opposition from mediocre minds. The mediocre mind is incapable of understanding the man who refuses to bow blindly to conventional prejudices and chooses instead to express his opinions courageously and honestly."

 

[1] https://amenoum.org/complete_relativity.html

[2] https://amenoum.org/solar_system.html

notloB pet 28.7.2023 13:17
Pero Dinamit kaže...
Jasko Neznanovic kaže...

Da je iko pogledao snimak znao bi da je covjek rekao da ne dolaze sa drugih planeta nego iz drugih dimenzija al najlakse je kenjat po necemu o cemu se pojma nema...

 Što ga je odalo da je iz druge dimenzije? Pitam ozbiljno, ja kao laik za to ne razumijem po čemu se vidi da je tako, a ne onako, pa te molim da mi objasniš. 

 Četvrtasta glava? Inače u svojoj dimenziji ima lepu glavu, petodimenzionalnu ali kad se spusti u naše krajeve odmah je kockoglavi.

Eric Prydz pet 28.7.2023 13:19
viciousone kaže...

Prije sam imao neki respekt prema baš tom kongresu. 

Unazad 10tak godina otkada su uzjahali woke idioti vrijednost ove ustanove sveli su približno na  nulu. 

 

Onda nisi dovoljno pažljivo pratio svjedočenja pred Kongresom jer bi vidio da većina ljigavaca dolazi od republikanaca koji postavljaju teren za vlastitu agendu, postavljajući se pri tome i "iznad boga" a da pri tome ne barataju ni osnovnim činjenicama.

Nije HDZ hrvatski izum, donositelji politika u SAD-u su jednako, ako ne i više, korumpirani i nesposobni.

ihush pet 28.7.2023 19:01
memulica kaže...

Mda vrhunski piloti su bili napušeni i jeli su lude gljive, radaristi su bili mentalno zaostali, a mornari su zapravo gledali u Veneru..

 -a kao ti znaš da nisu.. da ne lažu iz bilo kojeg razloga, čak i kad stvarno vjeruju.. kao što i navijač vjeruje da je vidio faul-penal.. dok ne vidi snimku var-a..

-ili koliko promila-promila pilota je 'vidioca'? svi piloti vide marsovce ili tek poneki od njih tiusća.. a tad taj jedan je pravilo ili izuzetak, odnosno posotji dovoljno racionalnih objašnjenja što je vidio ili zašto je uvjeren da je nešto vidio umjesto extra-tvrdnje za koju nema baš nikakvih dokaza i moguće su halicunacija-varka, optička iluzija kao fatamorgana itd.. pa i tlak-g sile, neka urođena mana tj to što je netko pilot ne znači da su svi 100% zdravi, normalni-racionalni.. jer i nogometaš s 20g se sruši od infarkta mada su svi prošli zdrav.pregled.. promil promila prođe filter i tad je to racionalno vjerojatnije objašnjenje nego da je baš on nešto stvarno vidio.. tj da su marsovci tu, vidljeli bi ih, znali bi.. postojalo bi dovoljno snimaka, dokaza.. dok sve što sad posotji je kao slike lohnesa, neka sjena, panj u vodi.. nešto-ništa... pri čemu nam okham kaže da je vjerojatnije ono drugo-obično a za neobično moraš imati ipak čvrst dokaz i to je tad na tebi da ga pronađeš-imaš...