MasterOfDisaster ned 19.2.2023 21:30

Volim Xiaomi, imam sad već treći njihov premium uređaj, ali početni uređaj serije 13 da košta 1.000€ je jednostavno previše i jednostavno neisplativa kupnja. Trebat će čekati akcije za kupiti nakon par mjeseci, zapravo najbolje za Božić.

zuper ned 19.2.2023 22:03

722€ je ta 8/256GB verzija nabavljiva od dobavljača poput TradingShenzhen ili Giztop sa xiaomi.eu ROM.

Jedina velika mana je samo godina dana garancije

 

Ili pričekati kad bude na akciji kod operatera...

Al da je preskupo za jedan Xiaomi, jest. Nitko normalan neće uzeti njega u odnosu na S23. Iako je generalno bolji uređaj.

 

 

Hoggy ned 19.2.2023 23:06

I onda ti uvale miui i Security app sa aplikacijama koje pucaju reklame i sve to za samo 1000 eura. Deal stoljeca! Jos fali reklama, "Ali to nije sve... ako pozurite i narucite odmah dobijete dva za samo 1999 eura"

pravi_covijek ned 19.2.2023 23:13
Hoggy kaže...
I onda ti uvale miui i Security app sa aplikacijama koje pucaju reklame i sve to za samo 1000 eura. Deal stoljeca! Jos fali reklama, "Ali to nije sve... ako pozurite i narucite odmah dobijete dva za samo 1999 eura"

 I ne mozes aktivirati install via USB opciju bez Xiaomi racuna. 

NEW_MAN pon 20.2.2023 09:12

Nitko ne prodaje sa gubitkom. Neki zaraduju 500 eura po telefonu a neki 5. Kad se skupi dovoljna masa onda dizes cijene.
Svi rade isto i svakome je cilj zarada. Ja nejdem na posel iz dosade nego da zaradim i cilj mi je da imam sto vecu placu/zaradu.

Trenutno imam jedan Xiaomi telefonu u kucanstvu i da je moj ja bi ga bacio u smece. Kupio sam ga djetetu jer je dijete pa ne kuzi da ima smece od telefona, ali koliko para toliko muzike. Kad mala jos poraste dobit ce neki ozbiljniji telefon, mozda opet Xaiomi samo nekaj skuplje. Inace imam doma brdo Xiaomi uredaja, ne telefona i recimo da sam zadovoljan.

1000 eura budem dal za telefon nikad pa ni onda! Za te novce si kupim 75" TV!!! FFS

NEW_MAN pon 20.2.2023 09:56
silvio3105 kaže...
A da si dijete samo zaradi i kupi telefon?

 Child labour je protuzakonit!

 

Moja kcer je vjerojarno jedna od 0.00000000000000000001% dobre djece na svijetu tak da si je zavredila taj telefon i dobila bude bolji kad bude zeljela bolji. Nije da kupujem telefon na 24 rate i da mi kupovina istog predstavlja neki financijski problem. Imam nevjerojatno dobro dijete koje je odlicno u skoli i nikada nista ne trazi. Znaci odemo u ducan s igrackama kupit nekaj za njezinog ne tak dobrog brata i pitam ju ako kaj oce ili joj se kaj dopada, a ona veli ne hvala imam dosta. Dijete je super skromno, dobro i vrijedno tak da ako se mene ne pita ne treba si tocno nist sama zaraditi.

 

On topic. Ima netko neki Xiaomi telefon, ali neki koji je dobar? 

love2ml86 pon 20.2.2023 10:02
NEW_MAN kaže...

 

On topic. Ima netko neki Xiaomi telefon, ali neki koji je dobar? 

Xiaomi 12 ili 12x ako bi manji s time da nema wireless charging ako je to dealbreaker. Pokazali su se barem meni jako pouzdani. 

love2ml86 pon 20.2.2023 10:08
MasterOfDisaster kaže...

Volim Xiaomi, imam sad već treći njihov premium uređaj, ali početni uređaj serije 13 da košta 1.000€ je jednostavno previše i jednostavno neisplativa kupnja. Trebat će čekati akcije za kupiti nakon par mjeseci, zapravo najbolje za Božić.

Cijena neće biti 1000 €, ali i da je, zanimljiva je to ljubav ovisna o cijeni uređaja. Samsung i pogotovo Apple fan ne pitaju previše za cijenu.

Očigledno Xiaomi ima ljubitelje slabije platežne moći ili pak škrtice (ono, kupim radije Samsung za te novce itd.)

Ajar pon 20.2.2023 10:17

pretpostavimo na trenutak da dobijem eurojackpot jedno 17 puta zaredom, a u dvorištu, tijekom iskopavanja bogatih nalazišta zlata, otkrijem gotovo nepresušan izvor brent nafte. usto, barem deset svjetskih multimilijardera iznenada flipne i istodobno baš meni doznače sve što posjeduju (osim dugova). povrh svega, umre bogata teta s groenlanda i ostavi mi čitav australski kontinent s okućnicom. e, ni tad ne dam za telefon više od 203 ojara i 52 centa, pa da ga jebeš. 

Posmatrač pon 20.2.2023 10:18
love2ml86 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Volim Xiaomi, imam sad već treći njihov premium uređaj, ali početni uređaj serije 13 da košta 1.000€ je jednostavno previše i jednostavno neisplativa kupnja. Trebat će čekati akcije za kupiti nakon par mjeseci, zapravo najbolje za Božić.

Cijena neće biti 1000 €, ali i da je, zanimljiva je to ljubav ovisna o cijeni uređaja. Samsung i pogotovo Apple fan ne pitaju previše za cijenu.

Očigledno Xiaomi ima ljubitelje slabije platežne moći ili pak škrtice (ono, kupim radije Samsung za te novce itd.)

 Ti ovo ozbiljno? Zaljubljen si u komad potrosacke elektronike?????????

NEW_MAN pon 20.2.2023 11:00

Zenul sam kad sam kupil Redmi 9 sa samo 32 GB memorije jer iskreno, nisam gledal :(
Sad mala ima telefon na koji ne moze instalirat vise od recimo 3 GB aplikacija, a te tri kaj ima su po GB svaka. Reko no sikiriki kupim mem karticu pa bude na nju instaliravala appove. No can do! Niti mogu seljakat aplikacije. Ono memory card je totalno useless i sad ima telefon koji je nist korist. Sljedeci koji budem kupil mora imat 256 GB internet memorije i neki CPU da se telefon ne vuce ko krepana krava.

Razmisljal sam uzet sa XDA neki rom i stavit na telefon ali jednostavno nemam zivaca za te radnje. Trenutno se ne zali i te tri igre su joj dosta za sad.

Zaporožac pon 20.2.2023 11:27
silvio3105 kaže...
Ili pak Xiaomi kupuju ljudi s mozgom, za razliku ovih s jabukom

Xiaomi ima dosta softverskih problema, dočim IPhone i Samsung nemaju.

Imao sam dva Xiaomi kvalitetna telefona, i oba sam prodao zbog toga... (to je potvrdio i naš cijenjeni moderator MBaksa)

Sad sam na SG s22+ i "daleeeko bilo" od bilo kakvih problema... kukavna mi majka, što sam uopće kupio Xiaomi......

 

Ako te zanima, mogu ti poslije i objasniti što je bio problem...

 

I nemoj lupati bez veze TD, jer se loše osjećam  

 

Samo ću ti reći...Samsung galaxy S22 i S22+ imaju prosječan vanjski zvuk na razini mobitela od 150 €

To je jedino što što mi smeta.

 

Ultra već ima odličan zvuk vanjskih zvučnika.

silvio3105 pon 20.2.2023 11:38

Dakle, uspoređuješ neki Xiaomi sa Samsung flagshipom?
Nezz kakve si probleme imao, imam već drugi Xiaomi i radi odlično. Prvi sam koristio četiri godine. Nikakvih problema nisam imao. Koristio bi ga i više da je mogao primiti dvije SIM i uSD karticu.

MasterOfDisaster pon 20.2.2023 11:52
love2ml86 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Volim Xiaomi, imam sad već treći njihov premium uređaj, ali početni uređaj serije 13 da košta 1.000€ je jednostavno previše i jednostavno neisplativa kupnja. Trebat će čekati akcije za kupiti nakon par mjeseci, zapravo najbolje za Božić.

Cijena neće biti 1000 €, ali i da je, zanimljiva je to ljubav ovisna o cijeni uređaja. Samsung i pogotovo Apple fan ne pitaju previše za cijenu.

Očigledno Xiaomi ima ljubitelje slabije platežne moći ili pak škrtice (ono, kupim radije Samsung za te novce itd.)

Ako ćemo iskreno najbolji uređaji su mi bili Huawei serija P i Mate koju sam doslovno obožavao i koja je dovela sve do savršenstva od kamere, software-a pa do hardware-a. Onda se je upleo SAD-a kada je vidio da će Huawei biti broj 1 na sceni mobitela i dalje je sve povijest. 

Što se tiče novaca, gle ni za jedan mobitel neću dati 1.000€ pa da je od zlata i dragog kamenja. Sve mobove sam uzimao kod operatera kada su imali akcije i to od barem 50% redovne cijene. Ako netko razmišlja kako pametno utrošiti novac nije škrt, već ekonomičan i racionalan, potraži ta dva pojma u riječniku.

Posmatrač kaže...
love2ml86 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Volim Xiaomi, imam sad već treći njihov premium uređaj, ali početni uređaj serije 13 da košta 1.000€ je jednostavno previše i jednostavno neisplativa kupnja. Trebat će čekati akcije za kupiti nakon par mjeseci, zapravo najbolje za Božić.

Cijena neće biti 1000 €, ali i da je, zanimljiva je to ljubav ovisna o cijeni uređaja. Samsung i pogotovo Apple fan ne pitaju previše za cijenu.

Očigledno Xiaomi ima ljubitelje slabije platežne moći ili pak škrtice (ono, kupim radije Samsung za te novce itd.)

 Ti ovo ozbiljno? Zaljubljen si u komad potrosacke elektronike?????????

Ti to ozbiljno pitaš????? Takvo glupo pitanje.

Ako kažem da volim, pod tim podrazumjevam da volim njihove uređaje radi omjera uloženo i dobiveno, a ne jer sam perverzan i volim komad plastke. Ne treba banalizirati i pisati bedastoće.

Ivan(4) pon 20.2.2023 11:58
Hoggy kaže...
I onda ti uvale miui i Security app sa aplikacijama koje pucaju reklame i sve to za samo 1000 eura. Deal stoljeca! Jos fali reklama, "Ali to nije sve... ako pozurite i narucite odmah dobijete dva za samo 1999 eura"

 Moram da odgovorim jer ovo nema veze s istinom, a po upvotevima vidim da je relativno uvreženo mišljenje. Higher end Xiaomiji na zapadnom tržištu ne prikazuju reklame (za razliku od drugih proizvođača tipa Samsunga - u članku korišćen S22), već je to prisutno samo na jeftinijim modelima (a i na njima ih je moguće isključiti kroz regularne opcije telefona, slično kao na onom članku o Samsungu). Dodatno, navodno će reklame biti potpuno izbačene iz MIUI 14-ice, sa kojom će novi telefoni doći.

 

ZdravkoZ kaže...
Imam i Redmi Note 2 radi đubre i danas

 Moj poslednjih dve i po godine nije u upotrebi, ali je i dalje funkcionalan.