učo uto 5.7.2022 12:04

Konačno pravi, relativno veliki senzori. Baš me zanima kakve fotke daje u12,5MPx i u 50 MPx. Sa tim senzorima rade bridge kamere poput Sony rx10 mk 1- 4, Panasonic fz 1000  I ili II i ostali iz te serije boljih bridge kamera. ukay1000 , što je krivo?

Popaj II uto 5.7.2022 12:23
učo kaže...

Konačno pravi, relativno veliki senzori. Baš me zanima kakve fotke daje u12,5MPx i u 50 MPx. Sa tim senzorima rade bridge kamere poput Sony rx10 mk 1- 4, Panasonic fz 1000  I ili II i ostali iz te serije boljih bridge kamera.

 Da senzor je mozda ok, ali najvaznija stavka je kvaliteta lece. 

10alex sri 6.7.2022 10:00

Kad se vec prica o senzorima i objektivima, gledao sam neki dan snimanje vjencanja sa iPhone 13 i naravno da je autor koristio i objektive (nisam ni znao da postoji mogucnost usarafiti objektiv na iPhone), a usput sam vidio da je pojedini objektiv za iPhone cca. 100-150 $ :D

Tako da je na kraju cijena te opreme (+ gimbal) po meni premasila ili jednaka nekom klasicnom DSLR aparatu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6RAVCzd0MZw&t=2s&ab_channel=TomorrowsFilmmakers

Byron sri 6.7.2022 17:19

Sve pročitah i onda me šok dočeka: "Xiaomi 12S Ultra bit će dostupan za kupnju samo na kineskom tržištu po cijeni od oko 860 eura u crnoj i tamno zelenoj boji."

Da, valjda se boje da ne prođu kao Huawei...

Byron sri 6.7.2022 17:59

I super Huawei P30PRO podržava sve googl / facebook / instagram i još uvijek ima meni najbolju kameru na nekom android mobitelu , zato im se to i dogodilo da nakon toga sljedeći još bolji mobiteli više nisu bili potpuno googl kompatibilni. I vjerujem da Xaomi koketira da bude super, a opet ne za 5 godina ispred svog vremene. Odnosno i ako je predobar da ne utiče na US/EU tržište. To je nekad i Samsung radio , najboje mobitele moglo se kupiti samo u Koreji...

Gnjavator pet 8.7.2022 12:28
Byron kaže...
Sve pročitah i onda me šok dočeka: "Xiaomi 12S Ultra bit će dostupan za kupnju samo na kineskom tržištu po cijeni od oko 860 eura u crnoj i tamno zelenoj boji."

Da, valjda se boje da ne prođu kao Huawei...

 imaju oni hrpu modela koji su China only samo što ne znaš za njih... isto tako neki modeli su se recinmo prodavali samo u Kini i Indiji - recimo moj Redmi Note 7 Pro (dalje se prodavao samo model sa $/64GB i 13MPix, a moj je 6/128 i sa 48MPix) se prodavao samo u Kini i Indiji ali je zbog Indije imao firmware koji podržava sve jezike koje Android podržava a ne samo Kineski i Engleski kao kineska verzija.