Thinker čet 2.9.2021 07:41

Pitanje autoru teksta, što predstavlja "NOISE CANCELLING TEHNOLOGIJA" u nadnaslovu? Mislio sam da noise cancelling tehnologija smanjuje količinu zvuka/buke/šuma, a u članku se opisuje stvaranje dodatnog zvuka/buke/šuma.

ihush čet 2.9.2021 10:53
tutanjkamen kaže...
Govornik nek stavi cepice u usi dok govori i nist mu ne moze poremetiti kncentraciju

 -zato to radi moranarica.. tj. kad govornik (na kopnu, duboko.. udaljen od obale) vidi mornaricu, jednostavno izgubi koncentraciju, zbuni se, zamuckuje, počne drhtavica, popije gutljaj vode (koja stoji za govornicom) i zbunjen prekine govor. Prirodni reflex, kao da recimo krdo slonova naiđe na pingvine, počnu panično bježati i penjati se na stabla trešnje (kamuflažno prikladno)..

jozef čet 2.9.2021 12:18
Thinker kaže...

Pitanje autoru teksta, što predstavlja "NOISE CANCELLING TEHNOLOGIJA" u nadnaslovu? Mislio sam da noise cancelling tehnologija smanjuje količinu zvuka/buke/šuma, a u članku se opisuje stvaranje dodatnog zvuka/buke/šuma.

AFAIK tehnički gledano noise cancelling upravo radi stvaranjem dodatnog zvuka/buke/šuma. Negativna amplituda zvučnih valova iz uređaja (technology) i pozitivna amplituda nepoželjnog zvuka (noise) se međusobno "poništavaju" (cancelling).
Sprava iz članka koristi doduše nešto što bi se moglo nazvati talker irritating technology :-)

Vi koji dijelite ured s nekime, koliko bi platili za takav uređaj? :-)

Thinker čet 2.9.2021 12:28
jozef kaže...

AFAIK tehnički gledano noise cancelling upravo radi stvaranjem dodatnog zvuka/buke/šuma. Negativna amplituda zvučnih valova iz uređaja (technology) i pozitivna amplituda nepoželjnog zvuka (noise) se međusobno "poništavaju" (cancelling).
Sprava iz članka koristi doduše nešto što bi se moglo nazvati talker irritating technology :-)

Vi koji dijelite ured s nekime, koliko bi platili za takav uređaj? :-)

 

Pa upravo u tome i je razlika da noise cancelling poništava zvuk/buku/šum na način kako si naveo, ali ovdje je u pitanju tehnologija koja nema u igri pozitivnu i negativnu amplitudu već samo fazni pomak zvučnih valova čime se stvara efekt multipliciranja zvuka, što objekt ometanja doživljava kao eho efekt (jeka). Zato sam i postavio pitanje gdje se tu skriva noise cancelling tehnologija.

ddarknessfairyy čet 2.9.2021 21:45
fer-de-lance kaže...

 A ona i dalje ne bi prestala drobit 

 

Ali ok, kolega je vjerovatno po prirodi optimist.

 

Sreća tvoja pa ti žena 90% vremena šuti.  

Al meni bi zato dobro došao neki uređajčić ili bar daljinski sa "mute" gumbom pošto se netko od jutra ne gasi.  Kad nema kaj drugo za blebetat onda smišlja pjesmice i usporedbe o pasonji