MrBlc sri 19.5.2021 14:05

Kako je inicijalno opisano, ovo bi se trebalo ponašati poput nepovratnog ventila s jako malim povratom, što odgovara diodi.

 

Prema section average flow-u ispada da nema peglanja - peglanje se može postići kondezatorom (posudom), ali, ovisno o trošilu, možda nije ni potrebno - trošilo koje ima neki oblik pohrane energije može raditi na takvu, pulsnu struju - primjerice, kod struje grijača tijela i obične žarulje mogu imati dovoljnu termalnu masu da ne osjete pulsiranje, a kod ove primjene, sama turbina ima dovoljnu inerciju.

formula1live sri 19.5.2021 17:22
Šubler kaže...
Izum besmislen apsolutno.Naizgled zanimljiv ali totalno neučinkovit.Razina 4.osnovne tehnički.Neka neko spomene bar jednu stvat gdje može biti korišten?

 Spominješ 4 razred osnovne, a osnovnim googlanjem možeš vidjeti njegovu primjenu i zašto se koristi. Čovjek se pita da li si to rekao za sebe kada ga nisi završio ili slučajno samo pišeš gluposti. Glavna prednost ovog "ventila" je da nema pokretnih dijelova pa je i sam ventil izdržljiviji, manje se haba a samim time je i ekonomski isplativiji. Malo pogoglaj pa ćeš vidjeti primjenu, ili se možda ne znaš služiti googlom?

T700 sri 19.5.2021 19:22

sad kad ovo čitam, zvuči jako zanimljivo da je teslin izum još u upotrebi u elektronici, mehanici itd. 

 

Ali morate znati da se ovakav izum već koristi u novčanom poslovanju. 

Primjerice HDZ/SDP ukrade novac iz državnog proračuna, izmisle neki razlog i novac iscuri. i kasnije kad su uhvačeni, novac se ne vrača nazad. Zvuči li to poznato ???? 

 

uss sri 19.5.2021 20:55

Meni je upravo sinulo da bi se moglo ugrađivati u one brane koje štite obale Japana od tsunamija. Cijeli zid ispunjen ovakvim strukturama bi propuštao vodu pri gibanju ka oceanu a smanjeno bi propuštao ka obali.

overhaul sri 19.5.2021 20:57
Šubler kaže...
Jedan primjer navedi korištenja...samo jedan

 Pumpa za velike mase vode. Ne samo pumpa, nego pasivni usmjerivač toka za melioraciju, akumulacijski ispust bez velikih padova, npr. ispusti nivelacijskih komora ili bazena u velikim kanalima. Nema brige oko održavanja osim povremenog otvaranja i čišćenja od eventualnog mulja ili granja. 

Gajotres sri 19.5.2021 21:04
Šubler kaže...
Sve dobro zamišljeno ali nema primjenu niti će ikad imat.

Motor stvara vibracije, šatro trese se, pod tim ne mislim kad ode plivajući ili nestane ulja u motoru. Staviš jelte vodu na to, ona se kao trese i beskorisno je. Uzmeš ovo i voda može ići samo u jednom smjeru = I. Uz uvijet naravno da ovo stvarno radi. 

 

Isto kao ono s 4 diode  (jebga išao sam u tehničku prije >20g) samo što nije baš baš prava istosmjerna struja ali sve je bazirano na tome danas.  

Jehonan sri 19.5.2021 21:38
Šubler kaže...
Izum besmislen apsolutno.Naizgled zanimljiv ali totalno neučinkovit.Razina 4.osnovne tehnički.Neka neko spomene bar jednu stvat gdje može biti korišten?

Impulsni jet motori (reed ventil), mikrofluidna tehnologija (mikropumpa koja dostavlja vrlo male količine tekućine, oko 3 ml u min.), a sve bez pokretnih dijelova.

 

Vjerujem da ima toga još.

 

Mislim, ne želim nikoga glorificirati al' Bože moj, ako je netko nešto napravio, smislio, čemu onda to omalovažavati?!

 

Ako ništa nije korektno, a i ostavi ružan dojam za koji na kraju vjerujem da nije takav.

 

Eto, samo rekoh, bez loše namjere...

overhaul sri 19.5.2021 21:48
Gajotres kaže...
Šubler kaže...
Sve dobro zamišljeno ali nema primjenu niti će ikad imat.

Motor stvara vibracije, šatro trese se, pod tim ne mislim kad ode plivajući ili nestane ulja u motoru. Staviš jelte vodu na to, ona se kao trese i beskorisno je. Uzmeš ovo i voda može ići samo u jednom smjeru = I. Uz uvijet naravno da ovo stvarno radi. 

 

 Pa kako prikazuje simulacija, sigurno ima smisla: tesla je smislio kanale od kojih sekundarni ulijeće u suprotni tok glavnog i radi turbulenciju koja sama sebe koči, dok u suprotnom, dakako voda lako pronalazi najkraći put. 
Voda pronalazi najkraći put i u suprotnom smjeru, ali samo ako su u pitanju mali protoci. Pri većem protoku kada tekućina popunjava pritiskom ovba kanala ovo mu sigurno radi:

dd.inc čet 20.5.2021 01:05
Šubler kaže...
Sve to ima veze sa teslinim modelom ali on se ipak ne koristi. Stvar je genijalno osmišljena ali u ovakvom obliku nije našla svoju primjenu do sad.

 I to je kao jedina stvar koju je Tesla izumio, a još se ne primjenjuje. Bolje ne gubi vrijeme na ovom portalu.

Aldo čet 20.5.2021 11:39
T700 kaže...

sad kad ovo čitam, zvuči jako zanimljivo da je teslin izum još u upotrebi u elektronici, mehanici itd. 

 

 ovaj konkretni izum je nastao oko 1920, dok je električna dioda patentirana 1904... jedno s drugim nema direktne veze, osim analogije gdje oboje predstavljaju neki oblik nepovratnog ventila