Ante sub 12.11.2022 02:14

Ma ne, neka sve naplate i nece nitko koristiti. Ljudi bi nasli drugu zanimaciju jer nikad nebi ni znali da nesto postoji.

 

Da se npr. anime nije masovno piratizacijom i fansubovima prosirio nitko nebi danas znao sto je to. A vidi sad kolko se ljudi vole isprsiti za takve stvari, placaju pretplate, podupiru autore, ide. Oni koji nisu mogli platiti piratiziraju, tko moze i hoce platiti plati. Piratizacija povecava broj potencijalnih kupaca, bolje imati milijun pirata i 10000 kupaca, nego samo 10000 kupaca. Cilj ti je biti toliko dobar i kvalitetan da sto vise pirata preobratis u kupce. Ili spustis cijenu pa ovih milijun navali i eto.

 

Jednostavno nemas troska ako ti netko piratizira igru, samo kopiraju bitove. Neostvarene prodaje se nikad nebi ni ostvarile da i nema piratizacije.

uuY sub 12.11.2022 10:11

To stoji, ali samo za određenu fazu poslovnog ciklusa, tj. kada se probijaš na tržište.
Kada već imaš hipnotizirane konzjumere koji baš to žele (kao što imaju nogomet i holivud), onda treba samo da cediš mleko, makar kravu lupao i nogom.
Barem tako kaže biznis-spika.

wyks sub 12.11.2022 14:02
Drago kaže...

Već se osjećam sigurnije.

 

Ajar kaže...

ova ilustracija napisa me brine: digići imaju "informacijsku policiju" (plavuša u uniformi). isukrste ... 

U redakciji Bug-a nisu upotrijebili pravu fotografiju sa mjesta zločina.

 

 

zbuzanic ned 13.11.2022 10:49

Ma 30 milijuna, to je premalo, barem 1 bilijun dolara su u gubitku. Da sam vlasnik tih kompanija koje su plakale zbog "piratiziranja", zaposlio bih svih 70 ljudi da mi održavaju iptv onako kako to ljudi žele, sve dostupno za 20$/20€ na jednoj lijepoj playlisti. Imam doma takvu playlistu for free, tako treba izgledati IPTV, a ne 15 različitih pretplata na x različitih platformi. Zar do sada nisu shvatili da im baš NIŠTA nije pomoglo da spriječe torrente ili piratiziranje. Filmovi se i dalje distibuiraju doslovno isti dan čim izađu. Nek se više brinu kako učiniti sadržaj dostupnijim nego izmišljati načine zaštite i ne znam čega. No budimo realni, nema više dobrih filmova, zadnjih par filmova što smo gledali su bili francuski, španjolski, korejski, talijanski filmovi i briljantni su. Hollywood je mrtav.

konjRR ned 13.11.2022 13:28
love2ml86 kaže...
silvio3105 kaže...
Kako ja kao gledatelj mogu biti siguran da "primam i posjedujem" neukradeni sadržaja?

Pretpostavljam da ukradeni sadržaj ne dolazi s plaćenim porezom i računom (za početak)?

 Lose pretpostavljas 

love2ml86 ned 13.11.2022 13:38
konjRR kaže...
love2ml86 kaže...
silvio3105 kaže...
Kako ja kao gledatelj mogu biti siguran da "primam i posjedujem" neukradeni sadržaja?

Pretpostavljam da ukradeni sadržaj ne dolazi s plaćenim porezom i računom (za početak)?

 Lose pretpostavljas 

Znači digitalni ukradeni sadržaj dolazi s računom i plaćenim porezom?

konjRR ned 13.11.2022 13:40
love2ml86 kaže...
konjRR kaže...
love2ml86 kaže...
silvio3105 kaže...
Kako ja kao gledatelj mogu biti siguran da "primam i posjedujem" neukradeni sadržaja?

Pretpostavljam da ukradeni sadržaj ne dolazi s plaćenim porezom i računom (za početak)?

 Lose pretpostavljas 

Znači digitalni ukradeni sadržaj dolazi s računom i plaćenim porezom?

 Pa ove sta su pohvatali, primjera radi, su vjerojatno svoju uslugu naplacivali. Ljudi su placali. Mislis da su im novce slali postom? Placali na ruke/solarno? 

izith ned 13.11.2022 13:46
Ajar kaže...

ova ilustracija napisa me brine: digići imaju "informacijsku policiju" (plavuša u uniformi). isukrste ... 

Još gore: Polizia Postale e delle Comunicazioni

 

Kod nas bi se zvala PTT policija, pa kasnije HPT policija, a onda bi se podijelila na HP i HT  Čak imaju i @ i trubu u amblemu!

 

Zapravo je riječ o odredu koji se danas većinom bori protiv cyberkriminala, ali ime je ostalo iz osamdesetih. Wikipedia kaže da su im službena vozila Fiat Punto, Stilo i Tipo 

love2ml86 ned 13.11.2022 13:59
konjRR kaže...
love2ml86 kaže...
konjRR kaže...
love2ml86 kaže...
silvio3105 kaže...
Kako ja kao gledatelj mogu biti siguran da "primam i posjedujem" neukradeni sadržaja?

Pretpostavljam da ukradeni sadržaj ne dolazi s plaćenim porezom i računom (za početak)?

 Lose pretpostavljas 

Znači digitalni ukradeni sadržaj dolazi s računom i plaćenim porezom?

 Pa ove sta su pohvatali, primjera radi, su vjerojatno svoju uslugu naplacivali. Ljudi su placali. Mislis da su im novce slali postom? Placali na ruke/solarno? 

Rad na crno?

Old Iggy ned 13.11.2022 14:24
zbuzanic kaže...

Ma 30 milijuna, to je premalo, barem 1 bilijun dolara su u gubitku.

...

Da sam vlasnik tih kompanija koje su plakale zbog "piratiziranja", zaposlio bih svih 70 ljudi da mi održavaju iptv onako kako to ljudi žele, sve dostupno za 20$/20€ na jednoj lijepoj playlisti.

...

Nek se više brinu kako učiniti sadržaj dostupnijim nego izmišljati načine zaštite i ne znam čega.

Da su i dolar u gubitku, previše je.

Otvori kompaniju i riješi to tako. Nisi jedini koji se toga "sjetio", pitanje je zašto i drugi ne mogu tako.

Nije poanta u dostupnosti, nego u zaradi. Ne rade se filmovi da bi ih ljudi gledali, već se rade da bi zaradili time što ih ljudi gledaju.

konjRR ned 13.11.2022 17:26
love2ml86 kaže...
Hrpa ljudi plaća po dogovoru na račun..

 Rad na crno? Sto se nalazi u opisu placanja? Tko zna mozda bude korisno, jer banka me danas pita bas sve i propitkuje pa da znam ima li kakva caka.