nikonja uto 17.10.2023 12:26

Zanimljivo, a ovde na forumu čitaš komentare programera kako je "taj AI" njima nekoristan, glupav.... i kako se ne boje za svoje poslove.... 

Svima je već jasno kako AI, htjeli mi ili ne, radi veliku revoluciji u IT sektoru - opcija je ugurat se nekako na taj vagon ili završit kao konji kada je Ford predstavio svoj prvi auto (hint. i tada su govorili da neće bit ništa od toga)

Trilogija uto 17.10.2023 14:03
nikonja kaže...

Zanimljivo, a ovde na forumu čitaš komentare programera kako je "taj AI" njima nekoristan, glupav.... i kako se ne boje za svoje poslove.... 

Svima je već jasno kako AI, htjeli mi ili ne, radi veliku revoluciji u IT sektoru - opcija je ugurat se nekako na taj vagon ili završit kao konji kada je Ford predstavio svoj prvi auto (hint. i tada su govorili da neće bit ništa od toga)

 Zna biti pomalo glupav i netočan (ja koristim besplatan gpt 3.5 pa možda zato?), no A.I je još u počecima, a već sada je dobra desna ruka. Otkad ga koristim (chatgpt + bing a.i) gotovo da ne posjećujem stack overflow, osim kada mi Bing A.I da tu stranicu kao izvor rješenja pa ju otvorim kako bi pogledao cijelu sliku i bolje shvatio kod, a planiram si nabaviti i chatGPT plus verziju što govori o korisnosti istog, no kažem treba biti mrvicu oprezan jer ponekad daje netočna rješenja, i dobro je imati pravu inteligenciju npr na stackoverflowu koja će ti analizirati kod i pomoći sa rješenjem, no za neke manje kompleksne stvari vrijedi svaku lipu, i lako prepraviš netočan dio.

Trilogija uto 17.10.2023 16:04
another kaže...

Znači chatgpt i slični servisi kao rezulat prompta često navode izvor sa stackoverflowa. Napunio se podacima sa stackoverflowa. I sad će ta stranica i njeni zaposlenici biti višak. Fenomenalno.

 Bing A.I da, nerijetko kada dobijem odgovor od njega između ostalih izvora navede i stackoverflow, u top 3 mjesta.

mpapec uto 17.10.2023 18:11

A sad tko ce staviti ruku u vatru da je ai razlog za stack glavobolje. Mozda im je to prikladan izgovor za otpustanje, a razlozi su recesijske prirode.

Ja npr najbrze dobijem sto trazim kad mi google ponudi stack linkove, a ai zna ponuditi krivo ili neoptimalno i to sto tvrdi nije *bodovano* kao npr stack odgovori.

fredii uto 17.10.2023 18:32

Forum je uredu, ali često znaju biti bahati prema n00bovima i brišu njihova pitanja.

 

S druge strane ChatGPT te ne jebe u mozak i ne sprda te, ako nešto ne znaš, jer eto ekipa podrazumijeva da bi se to trebalo znati. 

 

Dakako, samim time, ljudi će se prije okrenuti AI-u, nego se jebati sa nadmenim likovima.

Djuro von Prekoplotovich uto 17.10.2023 21:07

SO je jedna od firmi koje su masovno zapošljavale protekle dvije godine.

Ne možeš navuci 100% više ljudi unutar godinu dana i očekivati kako će sve funkcionirati savršeno.

FIrme od 50 ljudi imaju problema s brzim rastom, a kamoli oni koji imaju tisuće zaposlenika.

Sada kao i svi ostali izloženi su povećanim kamatnim stopama kod posuđlivanja novca i većim rashodima.

 

Ne radi se o AI-u, nego o očuvanju bonusa menadžera na kraju ovog kvartala i do kraja godine.