Thinker sri 2.12.2020 08:05

Pa to i je jedino moguće rješenje za pomaknuti toliku grdosiju, teško vozilo velike snage s gusjenicama koje neće proklizavati na snijegu i ledu. Ruski tenk, traktor i Moskvič su pojmovi sami za sebe. Moj kolega svjedoćio je sudaru Audija 80 i Lade, kaže da su se sudarili frontalno pod blagim kutem, Audi bio razbijen i raspadnut do samog motora a Ladi spigan prednji branik, nešto malo blatobran ulubljen i razbijen žmigavac. 

Ovo je kraj sri 2.12.2020 10:57

To je stvar dizajna.
Audijeva karoserija je čuvala vozača i preuzela što više energije sudara na sebe. Ladina karoserija je čuvala sebe, a to što je enegija udarca pošteno pretresla vozača nije bio zadatak dizajna.

Thinker sri 2.12.2020 11:06
MrBlc kaže...

Zato što je Audi tako projektiran, a da su se sudarile dvije Lade, na obe bi bio oštećen branik, a unutarnji organi vozača bi se pretvorili u paštetu.

 

Ovo je kraj kaže...

To je stvar dizajna.
Audijeva karoserija je čuvala vozača i preuzela što više energije sudara na sebe. Ladina karoserija je čuvala sebe, a to što je enegija udarca pošteno pretresla vozača nije bio zadatak dizajna.

 

Tako je, Audi je projektiran da amortizira energiju udarca u sudaru. Ali opet, Lada je odglumila ruski tenk u tom slučaju.

overhaul sri 2.12.2020 19:27

Kao što su ljudi rekli, ja tu ne vidim ništa neobično. Ovo su upravo projektirani gusjeničari za izvlačenja, dakle praktički su stvoreni za to. 
Mislim, atraktivno je i svaka čast pilotima na prisebnosti i znanju, i vjerujem da će antonova rusi pokrpati, nije to neki nježni krhki komplicirani 737max.

Igor101 čet 3.12.2020 16:11

Jedini problem su ovi decki koji se setaju uz sami kabel za izvalacenje. Da je kabel, ili spoj na avion/traktore, slucajno pukao dobili bi dva-za-jednog zaposlenika. Doduse, nedostatak kaciga mi se cini da je manji problem ovdje. :-)

rambox čet 3.12.2020 16:28
Thinker kaže...

Pa to i je jedino moguće rješenje za pomaknuti toliku grdosiju, teško vozilo velike snage s gusjenicama koje neće proklizavati na snijegu i ledu. Ruski tenk, traktor i Moskvič su pojmovi sami za sebe. Moj kolega svjedoćio je sudaru Audija 80 i Lade, kaže da su se sudarili frontalno pod blagim kutem, Audi bio razbijen i raspadnut do samog motora a Ladi spigan prednji branik, nešto malo blatobran ulubljen i razbijen žmigavac

 Da u Zoni Sumraka, a realno što stariji auto(ima i sitnih iznimaka) to je nesigurniji dakle imaš ljes na kotačima.Stare Ruske Lade a i ove "malo novije", to su sve ljesovi na kotačima fučkaj ga sad.

 

https://youtu.be/hFqZwMeJu9w

Thinker pet 4.12.2020 07:40
rambox kaže...
Thinker kaže...

Pa to i je jedino moguće rješenje za pomaknuti toliku grdosiju, teško vozilo velike snage s gusjenicama koje neće proklizavati na snijegu i ledu. Ruski tenk, traktor i Moskvič su pojmovi sami za sebe. Moj kolega svjedoćio je sudaru Audija 80 i Lade, kaže da su se sudarili frontalno pod blagim kutem, Audi bio razbijen i raspadnut do samog motora a Ladi spigan prednji branik, nešto malo blatobran ulubljen i razbijen žmigavac

 Da u Zoni Sumraka, a realno što stariji auto(ima i sitnih iznimaka) to je nesigurniji dakle imaš ljes na kotačima.Stare Ruske Lade a i ove "malo novije", to su sve ljesovi na kotačima fučkaj ga sad.

 

https://youtu.be/hFqZwMeJu9w

Ovo je jedan primjer gdje je stari auto u prednosti: