Ajar uto 11.5.2021 12:57

zanimljiv navod: "Kao poželjne mete napada ostaju dakle sve profitne tvrtke u zemljama engleskog govornog područja." mislim da ovo primarno ide Dragana i njegov fjučr-šmučr-bučr-teh-fičr-šmičr, kao anglofila per se i osobito sva veća podzeća, gdje se hrvatski može čuti samo na opušak-stanci i možda u zahodu. a lipo van je mater govorila: učite lipo rvacki. ne moreš znat kad ti more tribat. nadam se da će nas prevoditelje poštedjeti zuluma i harača. 

McFly333 uto 11.5.2021 21:05

Mislim da je vrijeme da se računala tj OS'ovi trebali vraćati kao nekad na ROM čipove tipa Acorn RISC'PCa.Tako da bi s time riješili barem problem da im netko preuzme totalnu kontrolu nad računalom.A i bilo bi fora kupiš čip s Windowsom i gotovo.SSD bi služio samo za pohranu i tu bi se sistem mogao hardwerski kriptirati tako da bi se hackeri mogli fućkat.

PaleRider sri 12.5.2021 11:35
McFly333 kaže...

Mislim da je vrijeme da se računala tj OS'ovi trebali vraćati kao nekad na ROM čipove tipa Acorn RISC'PCa.Tako da bi s time riješili barem problem da im netko preuzme totalnu kontrolu nad računalom.A i bilo bi fora kupiš čip s Windowsom i gotovo.SSD bi služio samo za pohranu i tu bi se sistem mogao hardwerski kriptirati tako da bi se hackeri mogli fućkat.

 

Zanimljiva ideja, ali onda bi na čip morali ići kvalitetni Windows-i a ne ovi što zahtjevaju nadogradnju svako malo.

CalvinRi sri 12.5.2021 11:58
McFly333 kaže...

Mislim da je vrijeme da se računala tj OS'ovi trebali vraćati kao nekad na ROM čipove tipa Acorn RISC'PCa.Tako da bi s time riješili barem problem da im netko preuzme totalnu kontrolu nad računalom.A i bilo bi fora kupiš čip s Windowsom i gotovo.SSD bi služio samo za pohranu i tu bi se sistem mogao hardwerski kriptirati tako da bi se hackeri mogli fućkat.

 Imas live distribucije Linuxa koje se ne instaliravaju.

 

Ali to uopce ne rjesava problem kad cryptolocker zakljuca user dokumente. Jebes OS, reinstal i vozi dalje, ali dokumenti su jedinstveni, vazni, i ako nema backupa, jbg. 

ccc2002 uto 15.6.2021 16:41

Vratili su 63. 7 BTC od njih 75.
U međuvremenu im je vrijednost pala, pa je tako FBI uspio vratiti 2.1 mil $

Zanimljivo FBI je "slučajno" imao ključ walleta gdje su BTC ovi poslani.

Što može bit da je taj Darkside gang već bio infiltriran od FBI.