Visak sub 1.1.2022 12:40

Stakla s Low-E premazima postoje već dugo, samo ih svi izbjegavaju da pri ugradnji prođu što jeftinije. Ako to stvarno pomaže trebalo bi biti obavezno.

Kad sam kupovao prozore za kuću proizvođač prozora me uvjeravao da je to nepotrebno i da takva stakla treba ugraditi najkasnik 6 mjeseci nakon proizvodnje, a da mi on ne može garantirati što će mu staklar isporučiti.
Na kraju sam ih ipak uzeo, a teško ću znati koliko sam time dobio.

kerum sub 1.1.2022 16:23
Gallu kaže...
Vjerojatno nisi dobio puno jer je površina stakla naspram ostalih površina kuće (najčešće) relativno mala.
Ali - kad radiš novo, zašto ne uzeti kvalitetnije.

Kod moderne gradnje stanova to vise nije slucaj - stakleni zidovi su od poda do stropa i ima ih poprilicno puno.

Feudalac ned 2.1.2022 00:45

Gallu:

Nešto od tvoje zadnje dvije poruke ima skrivenu kvaku22. Nema f. šanse da staklena stijena na j-z strani ne stvara ljetni pakao u kući. Osim ako nisi u sjeni nebodera, na rubu stogodišnje šume ili nekaj slično

učo uto 4.1.2022 13:56

Jednom davno, prije 20-ak godina pročitao sam negdje neki članak o staklu koji se ponaša u neku ruku kao dioda. Propušta toplinu samo u jednom smjeru. Pa je ideja bila ta da se staklo tako okrene na jednu stranu preko ljeta jer onda odbijaju IC zračenje, a po zimi okrene na drugu stranu pa IC ne može iz sobe izaći van. P.S. sjetio sam se, čitao sam to u jednom broju Sam svoj majstor.