Ajar uto 22.12.2020 11:28
fredii kaže...

Ajar će mojim unucima pričati kako je bilo to 2020. Šjor Ajar, ostavit ću i rakije za tebe u podrumu do 2080. Čisto da priča ide bez zamuckivanja. 

 a gle, potrebna su mi samo tri (četiri?) sastojka: vedro nebo, dobra "infrastruktura" (promatralo i snimalo) i interes. nažalost, sva su tri zatajila u odsudnom trenutku. demit! može umjesto toga tri praseta, uvijek aktualan evergrin, ili da opalim onu o konjcepciji konjunkcije konjuktivitisa i konjukture s konjicom? 

formula1live uto 22.12.2020 15:27

I koja je svrha toga? Da li su ljudi svijesni da je to normalna stvar? Planeti kruže oko sunca. Stvaraju se neke kvazi vijesti zbog normalnih stvari. Ljudi su stvarno glupi i čude se stvarima koje se događaju skoro od nastanka svemira. Razumio bi da postoji neko znanstveno dostignuće zbog toga, ali ovako... 

ante_etna uto 22.12.2020 18:06
danen kaže...

Ovo ne razumijem što piše ante etna. Zar prirodni događaji nisu vrijedni naše pažnje? Zar cvijeće ne treba voljeti zato što je "prirodno"? Priroda je fascinantna, u malome kao i velikome. 

 Krivo ste shvatili, drugom kolegi na temi to nije zanimljivo, meni je, a ja sam se referirao na dio članka koji kaže:

 

Ova velika konjunkcija, odnosno "bliski susret" dvaju planeta Sunčevog sustava kulminirat će 21. prosinca, kada će oni biti udaljeni samo 0,1 stupanj, pa će ih biti prostim okom gotovo nemoguće razlučiti jednog od drugoga.

 

što je MrBlic shvatio i pojasnio svojem sljedećem postu.

Visak sri 23.12.2020 11:42
formula1live kaže...

I koja je svrha toga? Da li su ljudi svijesni da je to normalna stvar? Planeti kruže oko sunca. Stvaraju se neke kvazi vijesti zbog normalnih stvari. Ljudi su stvarno glupi i čude se stvarima koje se događaju skoro od nastanka svemira. Razumio bi da postoji neko znanstveno dostignuće zbog toga, ali ovako... 

 Zalazak sunca je još normalnija stvar, događa se svakog dana, pa se ljudi predvečer skupljaju na obali da bi ga promatrali.