NEW_MAN sri 8.5.2024 12:39

Da mi je znati na cemu su ovi u Dellu da si i ja nabavim! Na dell webstranici je taj notebook 700 € jeftiji nego na ovoj iz clanka.

Sve jedno, ekipa se drogira na najjace ako traze 3.3k € za notebook sa 4050 grafickom.

Ivan35 sri 8.5.2024 13:05

na kojoj web stranici je 700€ jeftiniji?

ako gledaš dell usa, ta konfiguracija izađe oko 3100$ (bez poreza), zanemarimo li tečajnu razliku EUR/USD kad dodaš naš porez 25% već si na 3875$

slično je i na dell de, 2919$, isto vjerojatno bez poreza što odgovara tečaju eur/usd

Ivan35 sri 8.5.2024 14:05

nije fhd nego fhd+ i 300€ razlike, nebitno, za tu dijagonalu niti ne treba više, imam stari xps sa 3k rezolucijom i samo problemi sa skaliranjem kod prebacivanja sa vanjskog ekrana na ovaj, a touch mi je od prvog dana ugašen, nemam potrebu za njim

pomalo čet 9.5.2024 09:38
Zauzet nadimak kaže...

Jbt, to im je premium proizvod gdje ćeš nabijati cijenu ako ne tu, imaš Latitude i G seriju koje su povoljnije.

 

Koliko košta Mercedes A klase sa 100 "konja", a koliko Clio iste snage.

 

Upravo u nabijanju i jest problem. 2015. sam kupio najjaci model XPS 15 za 1200 EUR. Ima i 4K i touch i (za ono doba) jaku GTX960, 16GB RAMa, SSD od 500 i 1000 GB, svasta nesto. Jedino sto nema je baterija, jer je Dell odustao od proizvodnje istih u kratkom roku jer nisu znali napraviti bateriju koja se ne napuhuje. Moja se nije napuhala, ali je odapela jako brzo i sad imam laptop na kabel. Zamjenske me strah ugraditi.

 

Ovaj danasnji kosta 3x vise. Za sto tocno? Opet top konfiguracija. 300% inflacije je "malo" previse.

konjRR pet 10.5.2024 08:47
pomalo kaže...
Zauzet nadimak kaže...

Jbt, to im je premium proizvod gdje ćeš nabijati cijenu ako ne tu, imaš Latitude i G seriju koje su povoljnije.

 

Koliko košta Mercedes A klase sa 100 "konja", a koliko Clio iste snage.

 

Upravo u nabijanju i jest problem. 2015. sam kupio najjaci model XPS 15 za 1200 EUR. Ima i 4K i touch i (za ono doba) jaku GTX960, 16GB RAMa, SSD od 500 i 1000 GB, svasta nesto. Jedino sto nema je baterija, jer je Dell odustao od proizvodnje istih u kratkom roku jer nisu znali napraviti bateriju koja se ne napuhuje. Moja se nije napuhala, ali je odapela jako brzo i sad imam laptop na kabel. Zamjenske me strah ugraditi.

 

Ovaj danasnji kosta 3x vise. Za sto tocno? Opet top konfiguracija. 300% inflacije je "malo" previse.

 Nije ti to inflacija to ti je gospodarski rast.