Friday uto 22.1.2019 10:43
metallic kaže...

Baš mi se vizualno sviđaju, bez mrežica posebno. Ipak, taj logo POLK baš bode u oči, nekako je prevelik i izgleda loše...

 

Što drugi misle?

 

Ja kad sam vidio onu sliku sa straznje strane prvo sto sam pomislio je da je Davoru ispao jedan zvucnik pa se udubila resetka...

Antiseptik uto 22.1.2019 13:36

Nekako sam skeptičan prema njihovim specifikacijama. Mislim, to govanjce od bas/srednjetonca nema šanse voziti do 48 Hz. A i osjetljivost od 88 dB mi izgleda napumpano. Eh što ti proizvođači vole zaobilaziti istinu, to nije za vjerovati.

Sve u svemu nemali novac za dječju igračku. Pače, rekao bih da su 1k kn preskupi ;-)

hudo sri 23.1.2019 12:35

Pristojan zvucnik, dobar review, al sto mene pocelo zivcirati ovo naglasavanje "american hifi" koje vidim kod mnogih hifi proizvodjaca (mcintosh, schiit, ps audio ...)! Kupe gotovo sve komponente u kini, sloze u USA, i onda zakelje ogromni natpis "made in usa" 

CelticFrost sri 23.1.2019 14:44
metallic kaže...

Baš mi se vizualno sviđaju, bez mrežica posebno. Ipak, taj logo POLK baš bode u oči, nekako je prevelik i izgleda loše...

 

Što drugi misle?

 Polk je respektabilna firma te se logo svodi na vlastitu percepciju. Pretpostavljam da je nekoć bilo manje fensi zvati se "Prozori" ili "Jabuka".

Davor sri 23.1.2019 15:06
VladRi kaže...

Ja sam na Adam a7x vec podosta, bili su skupi ali super zvucnici (doduse, kupio sam ih preko njuskala :) )

 

Ja isto, ali ovaj par Polkova košta manje od polovice jednog Adama A7X (u dućanu) 

CelticFrost sri 23.1.2019 15:07
Antiseptik kaže...
Nekako sam skeptičan prema njihovim specifikacijama. Mislim, to govanjce od bas/srednjetonca nema šanse voziti do 48 Hz. A i osjetljivost od 88 dB mi izgleda napumpano. Eh što ti proizvođači vole zaobilaziti istinu, to nije za vjerovati.

Sve u svemu nemali novac za dječju igračku. Pače, rekao bih da su 1k kn preskupi ;-)

Informiraj se malo oko osjetljivosti zvučnika (btw. 88 je prosjek). Klipsch RP-160M recimo ima osjetljivost od 95 dB, KEF LS50 od 85 dB. Gdje se tu i što točno pumpa?

 

Ova Polkova "govanjca" nisam imao prilike čuti, no sumnjam da je dječja igračka i sigurno je znatno bolje od Logitechovih, Razerovih i sl. pizdarija. Zvučnici kao investicija dugoročno i nisu skupi, budući da se ne radi o tehnologiji koja se značajno mijenja. Ako imaš danas dobre/vrhunske zvučnike, imat ćeš i za 15 godina. Koliko godina izdrži GTX 1060 (za sličnu cijenu)? Kako neki ljudi traže pokoji FPS više u igrama, tako neki traže bolji zvuk, a taj se ne računa u kilogramima zvučnika. Primjer: https://www.cnet.com/news/this-could-be-the-last-hi-fi-speaker-youll-buy/

blackalbum sri 23.1.2019 15:38
hudo kaže...

Pristojan zvucnik, dobar review, al sto mene pocelo zivcirati ovo naglasavanje "american hifi" koje vidim kod mnogih hifi proizvodjaca (mcintosh, schiit, ps audio ...)! Kupe gotovo sve komponente u kini, sloze u USA, i onda zakelje ogromni natpis "made in usa" 

 tako se isto i sim audio,koji proizvodi moon komponente hvali kako sve svoje komponente proizvode u kanadi,a u firmi ih ima samo 37,ne djeluje mi logično

hudo sri 23.1.2019 17:15
Dead kaže...
hudo kaže...

Pristojan zvucnik, dobar review, al sto mene pocelo zivcirati ovo naglasavanje "american hifi" koje vidim kod mnogih hifi proizvodjaca (mcintosh, schiit, ps audio ...)! Kupe gotovo sve komponente u kini, sloze u USA, i onda zakelje ogromni natpis "made in usa" 

 Hmmm pa baš za te tri kompanije koje si spomenio ne bi išla ta tvrdnja. Čak bih rekao da glavnina velikih američkih proizvođača s pravom stavljaju natpis Made in USA. Ako i ugrade nešto neameričko, a naravno da ugrade, onda su te ugrađene komponente napravljene po striktnim specifikacijama. 

kladim se da niti jedan otpirnik i kondenzator nije proizveden u USA, odnosno 99% komponenti dolazi sa istoka. Ovo cak ja niti ne tvrdim jer nisam elektronicar, nego prenosim rjeci profesionalaca i strucnjaka iz tog podrucja. 

 

metallic čet 24.1.2019 07:23
CelticFrost kaže...
metallic kaže...

Baš mi se vizualno sviđaju, bez mrežica posebno. Ipak, taj logo POLK baš bode u oči, nekako je prevelik i izgleda loše...

 

Što drugi misle?

 Polk je respektabilna firma te se logo svodi na vlastitu percepciju. Pretpostavljam da je nekoć bilo manje fensi zvati se "Prozori" ili "Jabuka".

Ne znam da li sam te dobro skužio, ali ne mislim da zvučnik treba imat fensi/sexy logo. Ovaj mi je nekako meh, čak teško prihvatljiv, nazivom i izgledom.

Pošto nisu skupi, probavio bi to nekako ako dobro zvuče, ali da baš platim masno, sve bi trebalo štimati.

 

p.s. možda jer logu fali jedno slovo da postane POLK-a.

VladRi čet 24.1.2019 09:29
Davor kaže...
VladRi kaže...

Ja sam na Adam a7x vec podosta, bili su skupi ali super zvucnici (doduse, kupio sam ih preko njuskala :) )

 

Ja isto, ali ovaj par Polkova košta manje od polovice jednog Adama A7X (u dućanu) 

 Detalji :))))

CelticFrost pet 1.2.2019 13:36
metallic kaže...
CelticFrost kaže...
metallic kaže...

Baš mi se vizualno sviđaju, bez mrežica posebno. Ipak, taj logo POLK baš bode u oči, nekako je prevelik i izgleda loše...

 

Što drugi misle?

 Polk je respektabilna firma te se logo svodi na vlastitu percepciju. Pretpostavljam da je nekoć bilo manje fensi zvati se "Prozori" ili "Jabuka".

Ne znam da li sam te dobro skužio, ali ne mislim da zvučnik treba imat fensi/sexy logo. Ovaj mi je nekako meh, čak teško prihvatljiv, nazivom i izgledom.

Pošto nisu skupi, probavio bi to nekako ako dobro zvuče, ali da baš platim masno, sve bi trebalo štimati.

 

p.s. možda jer logu fali jedno slovo da postane POLK-a.

 Razumijem te u tom pogledu - iskreno, i mene to malo bode u oči. Htio sam samo ukazati da to nije relevantno za opće "prihvaćene" brandove. Danas sutra, da kupiš te zvučnike i da te oduševe, postao bi vjerojatno simpatizer tog brenda.

 

Bowers & Wilkins = Simon and Garfunkel

Harman Kardon = modna marka

JBL, KEF, JVC = random slova

Klipsch = klipić

Pioneer = mladež KPJ

Focal = fukal sam

Wharfedale = social warfare pedale

Cambridge = hipsteraj

Marantz = meksički protagonist

Denon = krema za ruke

McIntosh = Apple -.-

Arcam = Arkan

Canton = županija

...

Polk = kurwa 

nijebitno2711 pon 11.2.2019 19:17

 Pozdrav, da ne otvaram novu temu pa ću postaviti pitanje ovdje. Što mislite o Polk t15 zvučnicima? Meni se čini ok omjer cijene i kvalitete s obzirom da bi ih trebao uzeti 6 komada. No rađe bih neki savjet prije kupnje. Par u Ronisu košta 790,00 kn.

 

Link Ronis:https://www.ronis.hr/zvucnici-polk-t15-bookshelf-crni/polk_t15black/product/

 

Link službene stranice: https://en.polkaudio.com/products/t15

 

Review video na youtube-u:https://www.youtube.com/watch?v=lGfW6MaY7oo