uss pon 24.9.2018 20:02

Sljedeća generacija aviona bi mogla i preko 20 000 km što je pola prosječnog obima Zemlje. Time bi se direktnim letom mogle povezati bilo koje dvije točke na Zemlji. Potrebno je samo ukinuti zakon da ruta mora biti na određenoj maksimalnoj udaljenosti od najbliže piste, tako da bi i letovi preko Antarktika i južnog Tihog oceana bili uobičajeni.

southy pon 24.9.2018 21:33

Hm, što to zapravo donosi? Većina sjedala su uglavnom ekonomska klasa i već let do istočne obale Amerike od 8-9 sati je koma u takvim sjedalima, a da me netko stavi skoro 20h u takve uvjete na pola leta bih iskakao van ako se ne bih ukočio do onda. Također mi malo čudno djeluje da leti skoro 19h od maksimalno 20h? Zar nije to premala rezerva?

dd.inc pon 24.9.2018 23:57
southy kaže...
Hm, što to zapravo donosi? Većina sjedala su uglavnom ekonomska klasa...
Zar nije to premala rezerva?

Friendica je letila iz Londona do Seula 17h. Ekonomska klasa na takvim letovima ima sjedala u kojima se može spavati i prostora koliko hoćeš. Sve dobiješ unutra. Filmovi, super hrana, bar... Ali takvi letovi i papreno koštaju.

 

A što se tiče goriva, siguran sam da zadovoljavaju sve stroge norme.

nixass uto 25.9.2018 09:50
southy kaže...
Hm, što to zapravo donosi? Većina sjedala su uglavnom ekonomska klasa i već let do istočne obale Amerike od 8-9 sati je koma u takvim sjedalima, a da me netko stavi skoro 20h u takve uvjete na pola leta bih iskakao van ako se ne bih ukočio do onda. Također mi malo čudno djeluje da leti skoro 19h od maksimalno 20h? Zar nije to premala rezerva?

 nema ekonomskih sjedala na ovom letu.

kaj se tice goriva, tih 1h ti je "kriticno" u zavrsnoj fazi leta, gdje u tih sat vremena mozes sletjeti na 1/4 istocne americke obale, deseci dostupnih aerodroma.

ako ti gorivo pocne curiti tokom leta, nikakva rezerva ti ne pomaze :D

 

 

Byron uto 25.9.2018 14:40
dd.inc kaže...
southy kaže...

Friendica je letila iz Londona do Seula 17h.

 17h? Letio sam u Seoul Iz Frankfurta i Pariza i traje 10 do 12h, a lako je provjeriti ina internetu da je London-Seul 11h u jednom i 12h u drugom smjeru... Ali kao što piše u članku ovaj avion ima drugačiju ekonomsku klasu....